Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

zsoltkis

Sziasztok!

Kicsit elhamarkodott voltam megrendeltem egy behúzó szettet, nagyon megtetszett. Viszont még mielőtt kiszállítják megkérdezném hogy van e valakinek tapasztalat róla?
innen rendeltem www.wiro.hu a 3,8 mm vastag fém szálasat rendeltem. Valaki használt már ilyet, valóban olyan jó a fej ahogy írják?

Gyurmaúr(fi-relé)

okés papó, akkor valóban tisztázzuk és mert még mindig nem ment át, amit eddig írtam, ezért inkább egy fotó egy hensel KV4648-as MÉRT (tehát NEM plombált) főelosztóról (én már időtlen idők óta nem szerelek "táblákat, mert egy elavult fosnak tartom az összeset, csak magas IP védettségű, modern mű.a. , vagy lemez szekrényt), melyben pontosan az általam leírt 2 kontaktoros betáp választó cucc is benne van és igen, 2 oldali betáplálású a cuccka...

Pgeri1988

Jó napot!
segítséget kérnék!
egy akvárium világításában 1 db T8 38w-os 1047mm és 1db T8 40w-os 1074 fénycső található.
Hagyományos előtétet cserélném benne elektromosra.
kérdésem az lenne hogy ehhez
egy 2x36w-os vagy egy 2x58w-os elektromos előtétre lenne e szükség?
Gond ha valamivel alacsonyabb vagy magasabb a watt érték?


Üzenet összefûzve: 2017. február 23., 19:10:08 DÉLUTÁN

Jó napot!
segítséget kérnék!
egy akvárium világításában 1 db T8 38w-os 1047mm és 1db T8 40w-os 1074 fénycső található.
Hagyományos előtétet cserélném benne elektromosra.
kérdésem az lenne hogy ehhez
egy 2x36w-os vagy egy 2x58w-os elektromos előtétre lenne e szükség?
Gond ha valamivel alacsonyabb vagy magasabb a watt érték?

nyaki

Üdv!
Valami nem százas. ::)
A 40W-os, egyenes, G13 fejű csövek hossza 1200mm és T12 szabványméretre hallgat. Tehát vagy a hossza vagy a fejkialakítása vagy a teljesítménye nem stimmel. Most akkor hogy is vannak az adatok? ...a 38W T8 mérete rendben van.
Egyébként ha tényleg szabványméretűek, akkor menni fognak 2x36W-os OSRAM QTP vagy QTI típusú vagy hasonló tudású Philips elektronikus előtéttel (EVG), de át kell szerelni a vezetékezést és az előtétet fokozottabban kell védeni a párás környezeti hatásoktól. Az ÁVK erősen ajánlott!

papo

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2017. február 22., 22:51:08 DÉLUTÁN
okés papó, akkor valóban tisztázzuk és mert még mindig nem ment át, amit eddig írtam, ezért inkább egy fotó egy hensel KV4648-as MÉRT (tehát NEM plombált) főelosztóról (én már időtlen idők óta nem szerelek "táblákat, mert egy elavult fosnak tartom az összeset, csak magas IP védettségű, modern mű.a. , vagy lemez szekrényt), melyben pontosan az általam leírt 2 kontaktoros betáp választó cucc is benne van és igen, 2 oldali betáplálású a cuccka...
Hiába szerelsz időtlen idők óta így attól még nem szabályos, részemről lezártam az eszmecserét.

Pgeri1988

OSRAM QTP-OPTIMAL 2x18-40 T5-T8
Köszönöm a gyors választ az előtéttel kapcsolatban, ajánlásodra ezt találtam.
Megfelelhet? és elnézést elírtam a 40w-os fénycső 1174mm es.
köszönöm előre is a választ!

nyaki

1174mm. A csapokkal az majd 1200mm  ;), tehát így már rendben is vagyunk.
Az általad talált QTP ezért megfelelhet hozzá, de az OSRAM hivatalos honlapján utána lehet nézni vagy felhívni pl. az egyik magyarországi forgalmazóját (http://www.prolux.hu/honlap/kapcsolat/).

faxelektro

Jó estét
                Van egy Möller 63A--0,003A Háromfázisú áramvédő kapcsoló egy sportterem  föbisztoztositéka utána meg 6drb 16A-30mA és 2drb 25A-30mA-es ÁVK ami a világítás meg 2drb dug aljt biztosít. A márka Möller mindenik.Máma még ki kötöttem az ÁVK elölről 2drb  25A 30mA-es Legrand ÁVK-ot a gond az ha a Legrand ÁVK TESZT gombját megnyomom a Föbisztositék kapcsol le ,hogy ha pedig a Möllereket akkor csak amelyik teszt gombját nyomom az kapcsol le. Mi lehet a gond fogalmam nincs? A Legrandokról két dug-alj van kötve amiről a sportteremben tartandó buli zenészei fognak zenélni.

nyaki

Üdv!
Elég zavaros a kérdésed. ::) Hol vannak azok a Legrand ÁVK-k? A központi ÁVK előtt vagy után?
Az ÁVK nem főbiztosíték, az kiegészítő védelem. A biztosító vagy megszakító vagy kismegszakító vagy Diazed lehet.

faxelektro

A Legrand ÁVK-k és a Möller ÁVK-ék is a központi ÁVK útán vannak.