Mérõhely újjáépítés

Indította Könyves Kálmán, 2012. július 24., 11:40:04 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

Találkoztatok már hasonló esettel? A pofátlanság határain ez kívül vagy belül esik???

"Naiv ügyfél nem érti, miért neki kellene helyreállítania a mérõóra környékét, amit az ELMÛ szerelõi amortizáltak le évtizedek alatt:

Elektromos Mûvek, már megint. De ez a pofátlanság csúcsa, talán jogszerûen(?) alátámasztva, ha van ilyen. Anyáméknál a villanyórák egyéni, süllyesztett és zárható faliszekrényben vannak, lakásonként külön-külön, a lakáson kívül a lépcsõházban. Évtizedek óta csak a Mûvek "szakemberei" ügyködnek benne, hisz más nem is nyúlhat a leplombált berendezésekhez, folyamatosan cserélték az évek során a mérõórákat, az éjszakai áramot adót nagyon sokszor, ugyanis amikor még "ketyegõs", nem elektronikus volt, gyakran nem adott áramot, illetve nem éjszaka, hanem nappal "tette" néha, s így reggelre meleg víz nem volt, stb. stb. Nos a "szakemberek" egyre inkább leamortizálták a belsõ falat a villanyórák le-föl szerelgetésével, inkább barmolásával, a tiplik kitépésével, a vezetékek össze-vissza toldozgatásával, hosszabbítgatásával, ez tény. Legutóbb egy zárlatos izzó "lecsapta" az órát, de úgy, hogy az un. "kismegszakítót" nem lehetett többé visszanyomni. Nos ki is jöttek a lelkiismeretes szerelõk, s felháborodtak alaposan a "mérõhely" állapotán. Közölték, hogy a lógó órák és a toldozott vezetékek miatt fel fognak jelenteni a Mûveknél. Más kérdés, hogy miután az egyik csavar nem akart engedni, õk is káromkodva tépték ki az órát a falból, hogy a hátsó feléhez férjenek a megszakítócseréhez.

Feljelentésük sikerrel járt, anyám kapott egy dörgedelmes levelet, hogy eddig meg addig saját költségére hozassa rendbe a mérõhelyet, cseréltesse ki a toldozott vezetékeket, egy, a Mûvek által feljogosított szerelõvel, az aktuális szabvány szerint, ellenkezõ esetben az áramszolgáltatást megszüntetik.

Megérdeklõdtem, a felfüggesztések helyreállítása és az aktuális szabvány szerinti állapot elérése több tízezer Ft-os költséget jelent. Szép ugye?  Amit a Mûvek "szakemberei" az évek során, - bizonyítottan õk, mert mások hozzá sem nyúlhattak - szóval amit õk hanyag munkával tönkretettek, azt most anyám hozassa drága pénzért helyre.

Félek, hogy pofátlanságukat valamiféle jogszabállyal is alá tudják támasztani majd, ha reklamálok.
Vagy szerintetek inkább vegyek egy csomó gyertyát anyámnak és hagyjuk az egészet a fenébe?

Üdv: Miklós"

http://homar.blog.hu/2012/07/23/sajat_szereloi_miatt_jelentette_fel_az_elmu?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_24&utm_campaign=index

Gyurmaúr(fi-relé)

"naív" üf-nek minden esetben rögzítenie kellett volna -fotóapparát, jegyzõkönyv, miegymás- a helyszínt és akkor kellõ alapja lenne ahhoz, hogy pozdorjává törje az ELMÛ-ves asztalt. Így, sok év(tized) elteltével gigaszopcsi lesz bizonyítani, hogy ki, mikor, mit ütött-vágott, nyírt, gyilkolt szét... Ahol én lakom, ott is olyan állapotok vannak a lépcsõházban található, süllyesztett, pozdorja ajtós szekrényekben, hogy ha belenézek, besírok... :'(
Sztem, érdemes lenne jogi útra terelni -persze, egy az ilyen témákban már jéghideg profivá vedlett ügyvéddel- a témát és amennyiben jól jön ki, akkor az ELMÛ kontójára kiépíttetni a szabványos (tokozott) mérõhely(ek)et és még az egészet megbolondítani némi nem anyagi jellegû (idegi terhelés, megalázás, szopatás, stb) károkozásért járó kártérítéssel. >:(

krisz1986

Az én szolid véleményem a következõ! ne az ügyvéddel kezd. Szépen megbízol egy kollégát aki minõsített felülvizsgáló. Vizsgálja le a rendszert. Adjon szakvéleményt. Fügétlen szakértõ villanyora dobozba pecsét bevizsgál. Minden fényképezve jegyzõkönyvezve és legalább két tanú. És jönnek a szolgáltató szakemberei fotó mielõtt hozzá nyúlnak és három tanúval figyeled minden mozdulatukat. És utána ha elkezdenek kekeckedni a híres szolgáltató emberei akkor hívni az ügyvédet és adni neki. Azt nem tudom,hogy el lehet e õket hajtani a náthásba ha nem bírnak magukkal. De ha mondjuk bemész a központjukba és a vezetõjük élérhetõségét elkéred akkor feltudod hívni és eligazítja az embereit ha nem akkor sztárüdvlégy és hajrá! Ez nem két filléres játék de szerintem ha a pair a kezedben,hogy a mérõhely szabványosan van kialakítva és az óra is stimmel akkor a szolgáltatót le lehet állítani. De sok sok kerek pénzbe fog ez kerülni.

Üzenet összefûzve: 2012. július 24., 19:08:32 DÉLUTÁN

ja és az anyagi kártérítés az ügyvéd,a független szakértõ,a felülvizsgáló,a szerelõk akik rendbe rakják az óra környékét és a hálózatot ha rossz a minõsítés. Plusz a kötbér a fogyasztás kiesés miatt. Megspékelve egy szerelmes levéllel melyben nyiltan kér töle bocsánatot a szolgáltató. de ha végkép nem bírnak magukkal privátban adok egy tippet kihez fordulj.

Könyves Kálmán

Az idézet egy fogyasztóvédelmi blogról származik(tékozló homár), csak azért dobtam fel ide, hogy lássuk, mennyire egyedi az eset. Úgy látom, nem annyira. Szerintem örülne a probléma eredeti felvetöje, ha a linken található blogba bedobnátok a megoldási javaslatokat, én nem akarok más tollaival ékeskedni!

Gyurmaúr(fi-relé)

Tudom, láttam, hogy a homárról linkelted be. Én is sûrûn olvasgatok homárt (is), sõt szoktam kommentelni ott is. Jó ötlet, hogy be illesszük a hozzászólást, legalábbis az enyémet én saját magam, vagy a fórumot kéne ajánlani a császnak, hogy itt nézzen szét, ki mit reagált a nyomorára...
Krisztián, bocsi, de kissé el vagy varázsolva!!! Persze, lehet izmozni egy igencsak post festan ügyben,de mert nekem is volt anno a régi lakhelyemen ELMÛ kommandós témám, ezért hidd el, igencsak autentikus tapasztalataim vannak az ilyen dolgokban. Természetesen, az ütközetet és a csatát is megnyertem, de azért volt néhány álmatlan éjszakám, ameddig bebizonyítottam, hogy az egyébként sértetlen mû.a plomba alatti "egzotikus" kötögetésekrõl ugyan nekem semmiféle fogalmam nem volt, nem lehetett, hiszen a lépcsõházi "típus" emeleti óraszekrénybe az és akkor túrkálhatott bele, amikor csak akart! Szóval, nem lesz egy egyszerû menet, ezért mindenképp szakjogásszal kellene felvenni a császnak a kapcsolatot.

krisz1986

Gyurma úr! Én nem bírom ha át akarnak verni. És még egy szolgáltatónak is képes vagyok nekimenni. Minden eszközzel mi az eszembe jut. Ne engedjük meg nekik. nem az áram szolgáltatok az urak!!!!!!!!!!!!