Problémák a fórumon

Indította szmihaly, 2012. január 15., 06:12:22 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Krisztián!
A nyilvános elismerést köszönöm!
Elég sok szakmai téma van a FÓRUMON, úgy gondolom többen várják a hozzászólásokat, mûszaki válaszokat.
Szerintem ezeken kellene vitatkoznunk.:)

Szelei

Én, mint TMK-s nem igen figyelem a szabványok alakulását, mert cégemnél a technológia nem változik akkorát, alig van új beruházás és csak érintésvédelmi méréskor konzultálok a megbízott személlyel, hogy mit változtassak szokásaimon szereléseimen.

Részben, de csak részben értem azokat az agilis személyeket, akik mindennap használja és berzenkedik lelke a neki normálisnak tûnõ dolgon, hogy mért nem szabvánnyal megjelölve hol hozzá. Esetembe én gyakorlatban kivitelezem a tõlem kért szerelést, ha új szerelést kell végeznem, amit eddig nem csináltam pont az ilyen fórumot használva gyûjtök tapasztalatot, tanulmányt a szakszerû szerelésre, vagy ha van tervezõje akkor azt kikérve végzem. :)

Ha nem tudok szabványokat arról a témáról, amit kérdeznek fórumtársaim akkor vagy hallgatok nagyokat, vagy csak általam tapasztalat alapján megfogalmazott véleményemet mondom el! :'(
De egy az biztos! Csak egészséges vita mellett lehet fejlõdni! :)
Durvaságot hagyjuk meg a politikusoknak. >:(

JUVILL


Leírhatjuk a mûszaki problémát szabványokkal is, van erre lehetõség.
Szelei kollégának teljesen igaza van abban, hogy ezek nélkül is lehetnek szakmailag teljesen jó, gyakorlatra épülõ hozzászólások.

krisz1986

Nagyon sokáig törtem a fejem mit irjak.
Gyurma Úr
Megértem felháborodásodat és,hogy megvéded magad. Van önkritikád ez becsülendõ.
SzMihály
A te véleményedet végigolvasva a következöket véltem leszürni:
Nem szeretnéd azt,hogy a forum elaposodjon. és ugy itéled meg,hogy az üzenetküldõ eszközök bevezetése ezt okozná.

És most mindenkinek:
Az üzenetküldõ programok nem azt a célt szolgálják,hogy élöbe átvezesük oda a forumot. Ezek a programok a forumozó kollégák között munkapcsolatott,üzletet,barátságot és presztizs értékü kapcsolatokat kivának létrehozni. A szakmai kérdések a forumban fognak maradni. Ebben biztos vagyok. Én mindanyiotok véleményére kiváncsi vagyok. Ugyanugy Gyurmauréra,SzMihaly kollégáéra és még sorolhatnám a többi kollégát is. Engedjetek meg egy tisztelet teljes javaslatot. Remélem megfogadjátok. Ásuk el a csatabárdot. Nem célja itt senkinek se ,hogy bárki elhagya a forumot mert õ ugy érzi itt nem értékelik tapasztalaít. Pedig nem. Én mindnekinek tapasztalataira,ismereteire és tanácsaira vevõ vagyok. Ide mindneki azért jönn,hogy élveze a forumot és tancsot adjon és kérjen ha szüksége van rá. Ugyhogy mindenkinek nagyon kellemes további forumozást kivánok. És nagyon remélem minél többen kapcsolodnak bele. Köszönöm.

Gyurmaúr(fi-relé)

Krisz, köszönöm a mindenképp pozitív, építõjellegû, elõrevivõ javaslatod,egyben jelezni kívánom, hogy én nem haragszom senkire sem, épp ezért nem kell elásnom semmilyen csatabárdot, mert azt szerintem nem ástuk ki! Ami pedig a "megvédést" illeti, így 40 évesen azt tudom mondani, hogy ennek a társadalomnak -egyebek mellett- az egyik legnagyobb fogyatékossága, hogy az emberek jelentõs része -õszinte tiszteletem a sajnos kisebbségnek- képtelen egy adott szituban a sarkára állni és amennyiben igaza van, vagy jogtalan sérelem érte, akkor hatékonyan megvédje magát. Pedig, a jelen vérzivataros idõkben elengedhetetlenûl fontos, hogy a mindennapok "bekóstolásai" ellen hatékonyan védekezzen mindenki, ugyanis ha ezt nem teszi,akkor kialakulhat egy kumulált megbántott, sértett állapot, mely mind a személyiségére, mind pedig az emberi,családi, munkahelyi kapcsolataira rombolólag hat és egyenes út az önpusztítás, az alkesz, a kábszer, végsõ soron az önmegsemmisítés felé. Sajnos, a hatékony önképviselés, igazunkért kiállás egy olyan tulajdonság, melyet még gyerekkorban, a családban, a szülõk által megtanítva lehet elsajátítani. Amennyiben egy gyereket nem vezetnek rá arra, milyen esetekben, hogyan, miként álljon ki a maga igazáért, milyen eszközökkel védje meg magát, nos az az ember már felnõtt fejjel sokkal nehezebben, keservesen megélt "lealázások" során kell, hogy elsajátítsa azt. Aztán, vannak olyanok, akik még késõ felnõttként sem képesek hatékonyan ellenállni, ha esetleg valaki beléjük szeretné törölni a sáros cipõjét, hanem dekompenzálnak, aza félrevonulnak, elbújdokolnak, s a fentebb említett módon örlik fel magukat. Lehet, hogy most sokan azt fogjátok az általam írottakra üzenni, hogy "Gyurma, hol élsz te?", meg egyebek, de azért érdemes elgondolkodni, hogy kit ,mikor,mekkora nyilvánvalóan égbekiáltó érdeksérelem ért és hogyan védte -vagy nem- azt ki.   

krisz1986

Gyurmaúr!
Annak örülök, hogy a bárd nem került elõ.  :) Nagyon sok ember, ahogy írod, inkább homokba dugja az és kimenekül a világból. Olvastam errõl egy jó könyvet. Erik Berne-tõl. Emberi Játszmák a címe. Érdekes olvasmány. Pont azt a kérdést feszegeti szihologiai szinten, ami itt a fórumon lejátszódik. És érhetõen járja körbe.  És nélkülözi a szihologiai halandzsát. Ha van kedved és megtalálod, valamelyik könyvesboltban olvasd el. Hidd, el megéri.

by_ron

IdézEgyre jobban kezt ez a fórum is elmenni a mindent megmondó emberkék irányába,lassan a sok regisztrált egyén lassan le fog morzsolódni.Vajon miért regisztráltak,s miért nem szólnak hozzá?Ezt tükrözi a fórum jelenlegi hangulata.Most nem sértõdésbõl írok,elég idõs vagyok ahoz,hogy legyen bõven tapasztalatom,de hagyom inkább,had mondja meg az,aki mindent tud. Köszönöm.

Én csak arra biztatnék minden tagot, köztük Téged is Mihály, igenis adj hangot a véleményednek és kommentelj a jövõben is, ahogy eddig is tetted, mert fontos tagja vagy a közösségnek! A fórum indulása óta követem annak fejlõdését és igenis Ti - a fórum magja - vagytok azok akik megválaszolják a kérdéseket, megoldják a problémákat, bátran elmondják a véleményüket és felvetik ötleteiket. Akik ezt meglévõ tudásuk ellenére valamiért mégsem teszik meg, erõsítik az általad említett "problémát", aminek megoldását szerintem Te magad is látod - mindenki érezze fontosnak a saját álláspontját és azt mondja is el, akkor is, ha az más véleményével ütközik! Így épül a közösség, amit pont a tagok sokszínûsége és a vélemények különbsége tesz fejlõdõvé.

Tényleg remélem, hogy a fent leírt rossz érzésed elmúlt már, hisz a megoldást nem a némaság jelenti, hanem a mind aktívabb részvétel.

András


szmihaly

Üdvözlök mindenkit!
Hogy kerek legyen a dolog,egy pár szóban had reagáljak az elhangozottakra.Tegnap házon kivül voltam,este meg nem volt már kedvem írogatni.Nos akkor kezdem avval,ami felvitte bennem a pompát:Írta: Gyurmaúr(fi-relé) idézem
Idézpersze ha épp mindenki fent van, aki "számít"
,evvel ha 150 szer is elolvasom,akkor is ez van leírva a hozzászólásában.Evvel nem hiszem hogy valakinek is ki van forgatva a szavai.A skype használatát meg köszönöm,nem kell elmagyarázni,igen otthol vagyok a számítátechnikában is,ugyan is szabad idõmbe avval foglalkozom.A skype használatát azért nem tartom jónak egy fórumon,mert nem mindenki akarja,tudja,nincs meg a lehetõsége rá,ezért egy kicsit kirekesztve érzi magát a közösségbõl.Ott van a skype program,aki akarja rakja fel magának fórumon kivûl,és használja,azt vesz fel csevegõ társnak akit akar,akár innen a fórumról is,így nem fog zavarni senkit.De itt a fórumon belõl ne alakuljon ki egy külön kis közösség.Külön megköszönöm Gyurmaúr(fi-relé)-nak a leminõsítésemet is,de felhívom a figyelmét hogy csak a saját nevében nyilatkozzon,ne a fórum nevében (most nem akarok jogászkodni)de véleményével ellentétben megtudom védeni magam,és nem dugom a homokba a fejem.Köszönöm a többieknek is akik észre vették a mondanivalóm lényegét,nem személyes támadásnak véltem.Én azt szeretném hogy egy tisztességes,személyes vitáktól mentes fórum lenne.Ennek lényege többek közt a rengeteg személyes tapasztalat megosztása is.Hiába van valakinek lexikális tudása,ha gyakorlati ismerete nincs,s ez volna a lényeg,ezt megosztani.Igen a villanyszerelés elég tág témakör,ebbõl az épületvillamosság egy kis szelet,meg kelene ismerni a más területen dolgozók véleményét is,úgy mint vezérlés technika,épületfelügyelet,stb.Szívesen benne lennék,ilyenben is van egy kis tapasztalatom.
Remélem hogy sikerült nagyjából személyeskedés mentesen leírnom a véleményem.Még mellékesen hozzáteszem,amit leírok azért vállalom a felelõséget,és átgondolva küldöm a fórumra,nem kell figyelmeztetni.
Idézhogy mindig számoljon 10-ig, ha nem elég, akkor 100-ig és csak akkor hõbörögjön, ha tényleg sérelem érte. Köszönöm!
Én is köszönöm!

nova

Idézetet írta: szmihaly Dátum 2012. január 16., 08:48:18 DÉLELŐTT
Én azt szeretném hogy egy tisztességes,személyes vitáktól mentes fórum lenne.Ennek lényege többek közt a rengeteg személyes tapasztalat megosztása is.Hiába van valakinek lexikális tudása,ha gyakorlati ismerete nincs,s ez volna a lényeg,ezt megosztani.

Úgy gondolom ezzel a témát lezárhatjuk. Ezért zárom is a témát és remélem, hogy sikerül mindenkinek megnyugodni és tényleg a szakmai tapasztalatok megosztása lehet a célja a fórumnak.

Fórum szabályzat - Villanyszerelõ Szakmai Fórum
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!