Problémák a fórumon 2.0

Indította krisz1986, 2012. április 15., 19:31:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Ej Ej! Egy kicsit teszem ki a lábam másfelé mert ki keltet mennem egy vizes hiba mait. És itt közben folyik a torzsalkodás. Egyet tudok a villanyász palántáknak is felfog tûnni ha visszaolvasnak egy kicsit. Itt nem békés beszélgetés hanem nyílt háború folyik. Kötözködés. Nova itt olyan szinten megy a sértegetés torzsalkodás személyeskedés hogy az már fáj. Emberek álljunk meg egy szóra. Visszaolvastam a fórumot és tudom nagyon jól ki kezdte a vitát. Elég volt. Tudod jól Nova lelkes fórumozó vagyok már ha itthon vagyok de nehogy már visszamenjünk ahogy Juvill mondja az óvodába. Nova miért hagyod ezt? Tudom nem vagyok nagymenõ villanyszerelõ de nem tûröm ismétlem nem tûröm el azt,hogy itt állandóan torzsalkodás és veszekedés legyen mert Juvill szinte itt van állandóan. SZMihály téged ezer éve nem láttunk. Nem tudom miért kell kötözködni! Mert itt az folyik egyik meglátja a másikat és indul a harc. És az ember nem azért jár ide fel,hogy azt hallgassa mert valaki elkezdi sértegetni a másikat és itt a fórumon éli ki magát. Én nagyon jól tudom ki volt az aki kezdte vitát és õrjöngök. Mert ez egy szakmai fórum nem homokozó. És nem játszótér.Nem kaszinó. Nova itt nem baráti csevej folyik hanem szabályos tûzharc sértésekkel személyeskedésekkel és amit akarsz. Légysziles rakjál rendet szépen megkérlek. Keményebb fellépést várok egy moderátortól. Azaz tõled Nova. Tiltsatok ki a fórumról nem érdekel. De az utóbbi idõben béke volt a fórumon. Most megint tûzharc van. ELÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ez szakmai fórum és nem kaszinó. És nem óvoda. Na ez kijött belõlem. Elnézést mindenkitõl.

JUVILL


Nova, Gyúrmaúr(fi-relé), Krisztián!

Köszön a véleményeteket.
Átolvastam a hozzászólásokat. Kár, hogy ilyen "port kavart" a feltett kép, és a szakmai véleményem. Csak a valóságot írtam, hogy a kivitelezés miért nem szabványos. Meg is köszöntem a képet. Aztán kaptam egy támadást, amit nem teljesen értek. Adós nem szeretek maradni, fõleg a villamos biztonságtechnika területén, ahol úgy gondolom van bõven gyakorlatom, tapasztalatom. Természetesen nem tetszhet mindenkinek minden, azért vannak viták. Ezeknek a vitáknak a lényege az lenne, hogy a villamos kivitelezés, és a felülvizsgálat területén elõrébb tudjunk lépni. Volt már több esetben vitám - szakmai és nem emberi - ezeket azért tettem, mert egy fórum, aminek fõ célja az lenne, hogy segítsük egymást. Ha viszont ezeket nem így értékelik egyes fórumtagok, hanem személyeskedést csiszolnak belõle, akkor ez nem hiszem, hogy elõnyére válik a fórumnak. Senkinek nem kötelezõ itt lenni. Nekem sem. Van másik több százezer jobb szakember. De megjegyezném, ha azok véleményét is személyes ellenkezésnek fogják egyesek venni, akkor a szakmai görbe nem fölfelé, hanem lefelé fog ívelni, mert ki fognak szállni a csapatból.
A leírtakért elnézést!
Sem adminisztrátora, sem moderátora, és szervezõje sem vagyok a fórumnak.
Saját véleményem írtam, csak azért, hogy a jövõben inkább azzal kellene foglalkozni ami értelmesebb, és nem hátba támadni a másikat, mert van egy kis tapasztalata, és azért szól hozzá gyakrabban.:)

krisz1986

Na azt azért tegyük hozzá a Juvill által elhangzotakhoz. Juvillt nagyon sok helyen látom a fórumon. És nap mint nap itt van bármennyire is elfoglalt mert az. És mégis szán arra idõt,hogy itt legyen és segítse az ittlévõket. Törzstag. Lehet nem moderátor de teljes mértékben egyet értek vele. Nova ha hagyod,hogy itt az legyen úrrá,hogy egy ember kispécizen magának egy másik embert és beleköt akkor egy idõ után már le is húzhatod a fórumod rolóját. Mert senki nem lesz kíváncsi arra,hogy személyeskednek vele hogy szidják és támadják. És piszkálják. Ezt a fórumot te azért hoztad létre,hogy itt a villanyszerelésrõl folyjanak hangsúlyozom józan és kulturált értekezések. Nem azért,hogy valaki megtaláljon valakit állandóan. És nem azért mert neveket szándékosan nem mondok,egy valakit el kezdjen piszkálni ha meglát. Figyeld meg a bajkeverõk visznek bajba. És rántja magával egy ember az egész fórumot. Mert megfigyeltem többször is kik a szereplõk ha balhé van. Egyébként meg lehet nézni Juvill munkásságát a szabványoknál is. Segít ha tudd. A másik kolléga meg betéved ki tudja mennyi idõ után és rögtön balhét csinál. Á! Ez sok! Én és a fórum aktív gárdája megkérlek határozatan Nova csinálj rendet. És légysziles ne  annnyival intézd el,hogy õk igy barátilag csevegnek hanem csapjál az asztalra,hogy elég. Mert ha hagyod elharapozni a dolgokat biztosíthatlak én is,hogy nem sokan olvasák majd a forumot. Felkérünk csinálj rendet. És legyen elég a vitákból.  ÉS TILTSATOK KI HA AKARTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EZ A VÉLEMÉNYEM!!!!!!!!!Bárki elnézését kérem ha sértetem bárhol is.

nova

Kedves Krisztián!

A témával kapcsolatban kifejtettem a véleményemet! Most úgy érzem, hogy éppen az ilyen jellegû hozzászólások szítják az összetûzéseket. Nincsen erre semmi szükség, ha bárkinek valamilyen problémája van bármelyik hozzászólással, akkor a hozzászólás alján a hozzászólás jelentése gombra kattintva tudtunkra adhatja. Nem lesz nyilvános.

A fórum szabályzata mindenki számára ismert, melybõl idéznék pár sort. 

IdézA fórum tilos csupa nagybetûvel írni mondatokat, mert ez a kiabálásnak felel meg. Ami nem megengedett a fórumon.

A fórumon ha valamelyik hozzászólással problémátok van amely szerintetek sérti a szabályzatot, akkor az adott hozzászólásnál a jobb alsó sarok körül található a Jelentés egy moderátornak gomb amire kattintva hozzá lehet fûzni, hogy mi a probléma az adott hozzászólással. Természetesen ide nem olyat várunk, hogy szakmailag nem jó a válasz. Ezután mi eldöntjük, hogy mi legyen és a színfalak mögött elintézzük a dolgot. Hiszen a szakmai fejlõdést a személyes viták nem viszik elõre.

Te a fenti hozzászólásaiddal megsértetted a szabályzatot! Ennek ellenére mégsem lépek fel olyan szinten mint te azt követeled egy másik tagunkkal szemben. Elolvasom a véleményedet, viszont egy dolgot kérlek érts meg. A döntés a mi dolgunk ilyen ügyekben!

A fórumon is emberek vannak mindenki más és más. Könnyen félre lehet érteni a hozzászólásokban írt szövegeket. Ha bármelyik tagnak ilyen jellegû problémája lenne akkor nyugodtan megkereshet privát üzenetben is, mint eddig is sokan mások is tették. A fórum jövõjét nyugodtan ránk bízhatod a döntések oldaláról.

A fórumon a tagokat nem azután ítéljük meg, hogy ki mennyit szól hozzá. Nem attól lesz valaki értékes tag feltétlenül, hogy mindenhez hozzászól. Mindenkinek más a szabadidõ beosztása. Sokan vannak akik  csak olvasóként vagy ritkább esetekben szólnak hozzá a fórumhoz. Vagyunk annyira civilizáltak úgy gondolom, hogy nem kell kitiltásokat és egyéb szankciókat bevezetnünk. Mint írtam régebben, higgyétek el az nem vezetne semmi jóra. Az említett hozzászólások tele voltak mosoly jelekkel, ezeket is vedd figyelembe a hozzászólások elolvasásánál. Ráadásul az adott fórum témát teljesen elvittétek más irányba.

Nem kell háborogni és a feszültséget feleslegesen szítani, mert ez tényleg nem viszi elõre ezt a fórumot!

Ha bárkinek bármilyen problémája van ilyen esetekben akkor a fórum szabályzata az irányadó, vagy nyugodtan keressen meg. Volt már hasonló téma a fórumon, ahol sokan kifejtették a véleményüket, most erre nem lesz lehetõség. A témára és ez irányú beszélgetésekre most nem vagyok kíváncsi.

[error]És igen ennyivel lezárom a dolgot és a témát, mert én így döntöttem.[/error]

Ha valakinek ezzel problémája van akkor keressen meg privátban.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!