Számla kibocsátás

Indította Zöldhegyi András, 2022. március 07., 10:57:07 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Zöldhegyi András

Sziasztok!
Lenne egy látszólag egyszerű kérdésem.
Van egy Kft-énk, melynek a tevékenységi körei közé be van jegyezve az épület-villanyszerelés. Évtizedek óta vizsgázott épület-villanyszerelő vagyok. Munkaviszpnyom van a Kft-vel. Volt egy munka, amit elvállaltam, anyag nem kellett hozzá. Ki kéne számláznunk az elvégzett és átvett munkát, de valaki azt mondta, hogy hiába minden, addig nem számlázhatunk, amíg a kamarai engedélye nincs meg a Kft-nek.
Kérdésem: Meg tudja-e mondani nekem valamelyikőtök, hogy tényleg így van-e, illetve hogy jogtalan-e így a szakmai számlakibocsátásunk?

Fecó

Építőipari munkákhoz szükséges az éves kamarai regisztráció.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Fecó

Építőipari kivitelező vállalkozások regisztrációja

2010. január 31-e óta, aki üzletszerű gazdasági tevékenységként építőipari kivitelezési tevékenységet kíván folytatni (egyéni vállalkozó és társas vállalkozás egyaránt), köteles az erre irányuló szándékát a névjegyzéket vezető Magyar Kereskedelmi és Iparkamarához bejelenteni.

A kivitelezői tevékenységüket megkezdő vállalkozások a kivitelezői tevékenység megkezdését követő, legkésőbb 5 munkanapon belül kötelesek a névjegyzékbe történő felvételüket az MKIK-nál kezdeményezni.

A gazdálkodó szervezetek területi kamarai regisztrációja nem pótolja az építőipari regisztrációs kötelezettséget!

nyaki

A KATA-s villanyszerelő vállalkozónak is kell mindkét regisztráció?

Fecó

"(egyéni vállalkozó és társas vállalkozás egyaránt)"

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


nyaki

...akkor ez 2 x 5.000.- pénzt jelent évente?
Köszi

Fecó

Igen, elvileg van a kamarai regisztráció:

"A 2012. január 1-től életbe lépett kamarai regisztrációs kötelezettség. Az ahhoz kapcsolódó kamarai alapszolgáltatások előírásának egyik fő célja, hogy létrejöjjön egy olyan adatbázis, amely lehetővé teszi, hogy az üzleti partnerek és a megrendelők egymásra találjanak, illetve adatokat szolgáltassanak az önkormányzati és állami szervek fejlesztési terveinek elkészítéséhez. A regisztrációs kötelezettséget a gazdálkodó szervezet székhelye szerint illetékes gazdasági kamaránál kell teljesíteni, illetve az évente fizetendő 5.000,-Ft összegű kamarai hozzájárulást is az illetékes gazdasági kamara felé kell teljesíteni."

És az Építőipari kivitelező vállalkozások regisztrációja, amit már idéztem.