Tv fali aljzat bekötés

Indította horgaben, 2022. február 05., 05:20:56 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

horgaben

T.Szakik!
Asfora Tv fali aljzatot szeretnék bekötni(koax kábel) .A problémám: (kérdésem) amint bekötöm a koax "meleg erét" és az árnyékoló fémszövet részt ---természetesen ügyelve ,hogy ne érjenek össze ---a fali aljzat "közösíti" a kettőt .Tehát az a csavar amivel rögzítem a meleg eret,az abban az öntött alu házban van amibe az árnyékoló fémszövetes kábel részt rögzítem.
Ennek így kell lennie???Ez normális így???

tothgyula

Ha kikötöd a koaxot, multiméterrel rövidzárat mérsz a két pont között, (árnyékolás és meleg ér).

horgaben

Űdv.
Nem úgy nem tudok rövidzárat mérni sem a koaxon sem pedig az aljzaton nincs rövidzár ,csak ha bekötöm.

S/K

Átmenő aljzat vagy végzárós? Végzárósból is van több ellenállású.

Válasz a kérdésedre szerintem itt megtalálható:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/tv-antenna-kabelezes?pg=2


nyaki

Üdv!
Minden koax végén egy kis értékű lezáró ellenállás vagy ún. balun-trafó található, ami műszerrel nézve rövidzárat mutat, de mivel itt nagyfrekvenciás alkalmazásról van szó, ezért a hullámimpedancia lesz a fontos tényező, ami jelen esetben 75 Ω, de lehetne akár 50 vagy más értékű is, ami az alkalmazás jellegétől függ. ...úgyhogy ha a bekötésnél nem követsz el hibát és nem ér össze az árnyékolás a középső érrel, akkor minden bizonnyal jól is fog működni.