Ezt tudja valaki hogy micsoda?

Indította Balage77, 2018. augusztus 13., 18:02:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Balage77

A mosógép vezérlőpaneljén van ez a kis mütyür de a műszerész boltban az eladó nem tudja megmondani mi ez. Ha valaki meg tudná mondani, hogy mi ez és mit kell róla tudni azért hálás lennék.

Marton

Jó kérdés!
Talán ha tudnál készíteni egy közelebbi és élesebb képet, lehet, hogy tudnák segíteni. Milyen betűjel van mellette?
Nem gondolom, hogy az a hibás.
Jellemző hibaként az U5 ? jelzésű 7 lábú tápegység IC szokott eldurranni és a környezetében lévő feszültség beállító alkatrészek.
Ezek kapcsoló üzemű tápegységként funkciónálnak, 5 és 12V-ot hoznak létre 230V-ból.

Marton

Lehet, hogy maga a trafó, tekercs. Milyen gyártmányú a mosógép?
Rakok fel néhány rajzot, hátha valamelyik alapján megfejthető.

nyaki

Ahogy elsőre látom egy fazékvasmagos fojtótekercs vagy maga a csatolótrafó lehet. Ezek nem szoktak tönkremenni, viszont a felette lévő nagyméretű elektrolitkondenzátor már tutira hanyatt vágta magát, mert púposnak tűnik, így cserére szorul. Ez azt sejteti, hogy impulzus vagy flyback tápja van, ami ilyen esetekben gyakorta meghibásodik. Lehet pont emiatt alakult ki táphiány vagy szűretlenség a tápoldalon, minek hatására hülyeségeket csinálhat a vezérlő.

Marton

Több füstös alkatrészt  is látok az IC közelében. Ennek oka van. A korábban általam leírt eset lehetséges, tehát IC, zéner, kondi, ellenállás cserélendő.

nyaki

Az lehet éppen a motor szénkeféjének a pora is, mely lerakódott a panelen. A kép és az egyéb információk nagyon részlethiányosak.
Találgatunk a semmibe, pedig mérések nélkül előre diagnózist adni nagyon nehéz. :-\

Marton

Úgy látom mindenki elsiklott felette, a korábban feltett rajzok között van egy pdf file is. Ennél a letöltési számláló 0.
Még egyszer felteszem ide is. Én rajzoltam meg egy adott gép paneljáról.
Igaz, hogy itt jellemzően erősáramú hálózat szereléssel foglalkozó kollégák vannak, de valakit csak kisegít a rajzom.
Várom az eredeti kérdés feltevő rekcióját is.

Simon Endre

Indesit W87 L2 fojtó
Balage72  köszi.........

Zaji

Sziasztok,

A fényképen látható alkatrész beazonosításában kérném a segítségeteket. Egy mini hifi trafója mellett van beépítve.
Válaszokat előre köszönöm!

Marton

Szerintem egy soros folyto tekercs a hélozati oldalon. Esetleg egy NYÁK oldali foto még jó lenne.