Villanyóra szabványosítás E-on területen

Indította gabkatittof, 2018. április 17., 18:02:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

A 25A, 32A és 40A-es ÁVK-k között csupán néhány száz forint különbség van, így a nagyobb üzembiztonságot, élettartamot tekintve, nyilvánvalóan megéri a pénzét a kismegszakító értékénél legalább egy-két nagyságrenddel nagyobb amperitású ÁVK. A nappali áramra A-típust, míg a vezéreltre B-típust javasolok.

gabkatittof

Eddig ahogy keresgéltem mindenhol AC és A típusú FI reléket találtam, de akkor gondolom ez a fajta FI relé megfelelő lenne a nappali áramra.

http://elektro-shop.hu/termek/schneider-resi9-fi-rele-a-2p-40a-30ma-a-r9r01240/

B típust eddig nem találtam, de keresgélek még.

Simon Endre

Ezek az ÁVK-k  B és B+ típusok frekvenciaváltókhoz hegesztő inverterekhez, kapcsolóüzemő ipari tápegységekhez és inverteres agregátorokhoz szükségesek. Továbbá ez is bennfoglaltatik DCM-DCH autótöltőkhöz is (előírt!) Szerintem jó oda az A, AC, S is, ha csak nem indokolt a vezéreltben egy bika akkutöltő miatt

nyaki

Most olvasom, hogy milyen baromságot írtam. ???
Természetesen a B helyett AC-típust akartam írni.
Bocsi :-[

balzsi

Üdv Mindenkinek!

Munkatársam Polgárdi lakos, jelenlegi 1 fázist 3 fázisra tervezi módosíttatni.
Van-e valaki Polgárdi környékén, vagy ismerős regisztrált villanyszerelő, aki jogosult ilyen feladatra és korrekt munkát végez.
A második kérdés az lenne, hogy új mérőhely kiépítés 3X20A-al kb. mennyibe kerül E-on területen?

Köszönöm a válaszokat.

Gyurmaúr(fi-relé)

háát az attól függ ;)
félre a tréfát; 1x32A ugye "alanyi jogon", tehát a 3x20A=60A - 32A = 28A x3600.- Ft= 108.000.- Ft + ÁFA = 128.016.- HUF
Aztán, a kertben a kerítés mellett elhelyezett Csatári PVT 6090-es (Lásd: csatolmány) jelenleg ákcióssan 65.536.- Ft , mindenképp ezt érdemes, mert a 24 h-s mellé "jár" ugyanannyi vezéreltben is, ergo legyen!
fontos kérdés: milyen messze és az utca melyik oldalán van a legközelebbi villanyoszlop, mert onnantól kell 4x25mm2-es NAYY alu méretlen földkábel, maly a PVT 6090-től 2 db, egyenként 5x16mm2-es NAYY (alu, mert az 1/4-e árban az 5x10mm2-es NYY-nak és ugyanolyan jó)
Köv. kérdés: mért főelosztó, van /nincs?? Milyen típusú?? Legyen minőségi, fullos, tehát min 48 osztás.e Hensel KV, vagy vmi hasonló, tehát ne gagyi!! KV 4648 akcióval a iD-1 nél: 31. 852.- HUF, tehát -NAYY kábelt nem számolva- 225.404.- jóféle Magyar froncsi lesz az anyagköcscség minima kalkula + a melódíj, ami legább ha a villanyász siklik, mint Fiskars a Rama-ban, akkor 4 munkanapot jelent, azaz min. 80 rugós munkadíj...   

980POWER

Mondjuk a PVT 6090, ID oldalán láthatót pont nem fogadják el. A földkábel pedig csak akkor ingyenes, ha az adott helyrajzi számú telken eddig még nem volt fogyasztói csatlakozás, vagy a közterületen futó kábel is földkábel, ettől eltérve 90 és 100 ezer közt van aslóhangon az ára. (ez csak a földkábeles csatlakozás) Itt pedig már van 1 fázis!

balzsi

Időközben sikerült felvenni a kapcsolatot regisztrált szakemberrel a kollégámnak. Kíváncsian várom az ajánlattétel összegét én is. Én hasraütésre 300 000.- gondolok.

FRANKY

Tisztelt Uraim!

EON területen lakom, a Dunántúl mértani kellős közepén.
Napelemes pályázaton nyertem.
Következne a SZABVÁNYOSÍTÁS.
A családi házam hálózathoz való bekötése csőben behúzott régi alu földkábeles, a meglévő teljesítmény pedig nem túl izmos: 10A + 6A + 6A és + éjszakai 16A.
Szeretném kibővíteni ezt 22 + 16 + 16 Amperre, éjszakai megszüntetésével, beáldozásával + teljesítmény vásárlással.
Az a gond, hogy meglehetősen csóró vagyok és az eddigi két ajánlat meghaladja az anyagi lehetőségeimet.
Tudom, hogy az anyag alapon nem olcsó, azt még ki tudnám köhögni, sőt még maradna is pénzem, de kevés.
Olyan villanyszerelőt keresnék, aki ezért a kevés pénzért is hajlandó lenne megvalósítani nálam ezt a szabványosítást, különben elbukom a napelemes pályázatot.
Ha viszont a dolog nem megvalósítható kevés pénzért és megtörténik, hogy lemaradok a napelemes kiépítésről, akkor teljesítmény bővítést szeretnék az éjszakai megszüntetésével illetve annak a teljesítménynek a jelenlegihez való hozzáadásával.
Ha bárki ezekben segíteni tudna, kérem írjon a
benokisklaffer@gmail.com
email címemre.
Köszönöm.