A leggyakoribb "háztűz" okozó vill berendezések Toplistája (Angliában)

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2018. március 10., 09:56:54 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

EZEK AZ ELEKTRONIKAI TERMÉKEK OKOZZÁK A LEGTÖBB LAKÁSTÜZET
Bár a cikk a ködös Albionban előfordult eseteket mutatja be, melynek villanyászati nívójáról annyit tudni illik, hogy a Hazaihoz, vagy épp a Német színvonalhoz képest a bányászbreki popója alatt van vagy 1000 méterrel, mindenesetre érdemes a cikket alaposan a magunkévá tenni, ugyanis -tegye a szívére a kiskezét a fórumozó kollégák és nem kollégák jelentős része- "egzotikuschan" szerelt lakóépületekkel már gazdagon találkozhattunk az eddigiekben is, sőt egész biztos akad köztünk villanyászok közt olyan, aki néhanapján elmismásolt 1-1 szerelés keretében pár apróbb dolgot, mondván "jó lesz az úgy is, attól még világítani fog az a lámpa, illetve menni fog az a cirkó úgy is, hogy nem fixen, saját önálló fi- relével kötöttem be, na..."
Jó szórakozást a cikkhez, aztán kíváncsi vagyok a véleményeitekre is!!
Üdv.
Gyurma

papo

A gázkészülék saját önálló Fi relével legyen bekötve hol vagyon megirva?  Szóbeszédben hallottam már eddig is.

Simon Endre

A saját ÁVK csak akkor indokolt, ha "központilag" nem biztosított ez a megkövetelt védelem

papo

Lehet nem voltam egyértelmű arra gondoltam, hogy ha egy lakásban van egy Fi relé ami mindent véd, akkor  minek egy külön csak a gázkészüléknek?
Remélem átmegy a fotó amit multkor lőttem. 

Simon Endre

Ez a fotó........  rosszabb mint ha nem lenne ez a tákolmány"védelem" esetleg helyette a dobozon lenne legalább fedél.

nyaki


tothgyula

Papo!
Én nem dicsekednék ilyen fotóval! IP védettség és a szakszerűség???
A multkor már leírtam, idézet a 11/2013.(III.21.)NGM rendelet 4.2.4.3ponjából:"A KÉSZÜLÉK ÁRAMKÖRÉT LEGFELJEBB 30mA NÉVLEGES KIOLDÓÁRAMÚ ÁRAM-VÉDŐKAPCSOLÓVAL (RCD-vel) KELL VÉDENI"
TothGyula.

papo

Valamit nagyon félre olvastál, én nem dicsekedtem, hanem elrettentő példaként fotóztam le egy más " kivitelező" által elkövetett művet.
A rendelet ismételt elolvasása után se találtam olyan pontot, hogy a készülék áramkörét önálló RCD kell, hogy védje, vagyis az egész lakást védő RCD elégséges kell, hogy legyen.

nova

IdézNagy-Britanniában hetente 60 tűz keletkezik valamilyen elektromos berendezés miatt, náluk a tűzesetek száma nem változott az évek során. Magyarországon a három legfőbb kiváltó ok pedig a következő:

a kábelek, vezetékek túlterhelése
a nagy átmeneti ellenállás
és a rövidzárlat/villamosív.

Kváncsi lennék nálunk mennyi villamos eredetű tűzeset van hetente?

Érdekes az is, hogy a készülékekre, gyártókra vonatkoztatva születetek eredmények.
Nálunk mennyire lehetnek olyan jellegű villamos tűzek, ahol nem a hálózattal, vagy a csatlakozási ponttal van a baj, hanem magával a készülékkel?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Simon Endre

Küszönet nova a téma visszaterelésért!
A legtöbb "elktromos" tüzet  H2O2 okzza és nem véletlenül, mert a legtöbb "elektromos" tűzesetnél a csarnok, raktár, stb. jellemzően teljes hosszban egyszerre borul lángba. Ez az "elektromos" tűz megrendelhető és tűzbiztos legyen a talpán aki ennek eredetét felderíti.