Besorolás az OTSZ szerint

Indította JUVILL, 2015. október 23., 10:38:55 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL



Vagyunk egy páran, kik szinte naponta végeznek, foglalkoznak erősáramú berendezések felülvizsgálatával.
Sajnos az OTSZ az utóbbi időben gyakran változott.
A helyszíni felülvizsgálatok alkalmával a felülvizsgáló kér különböző dokumentációkat. Ilyen például a létesítmény és helyiségei, szabadterek tűzvédelmi osztályba sorolása.
Szererncsés dolog, ha meg is kapja, még szerencsésebb, ha a dokumentáció szerinti besorolás megegyezik az épület, helyiség tűzvédelmi besorolásával. Az új (54/2015. szerinti besorolással) még nem igazán találkoztam, és a minősítő iratban az A - B - C - D - E osztályba sorolást tüntettem fel, mivel ez áll a megrendelő által adottakban.
A Katasztrófavédelem viszont beleköt - hogy milyen szándékkal az más kérdés - a minősítő iratban alkalmazott besorolással, és az 54/2015. BM rendelettel kiadott OTSZ szerinti robbanásveszélyes, tűzveszélyes, nem tűzveszélyes besorolást kéri.
Mennyi helyes ez?
Van-e előírás, mely kötelezővé teszi a cégeket, társasházakat ... , hogy változtassák meg a régi besorolást, valamint a felülvizsgálót kötelezhetik-e, hogy az új besorolást alkalmazza, ha a kapott tűzvédelmi osztályba sorolás még nem az 54/2015. OTSZ szerinti?


Novill

Mivel a tűzvédelmi osztályba sorolás az anyagok tekintetében van meg, bizonyos túlfejlesztett változatban. Én a tűzveszélyességi osztályba sorolás helyett az épület kockázati besorolását kérem és ezekre is hivatkozom. Én sem találkoztam olyan hellyel ahol ez meg lett volna. Szerintem a katasztrófa védelem is most tanulja még ezeket, tisztelet a kivételnek. A megrendelő figyelmét fel kell hívni a változásokra a minősítő iratokban is, hivatkozva az érvényességi feltételeknél.

S/K

Segítséget szeretnék kérni!
Lerágott csont, de mégis felteszem a kérdést.
Hova van leírva (melyik rendelet, jogszabályban) hogy a meglévő épületeknek nem kell tűzvédelmi besorolás, tűzveszélyességi kockázatértékelés?
A jelenlegi OTSZ egyértelműen leírja hogy el kell végezni.
Vagy valamelyik irányelvben van leírva hogy a meglévő épületeknél nem kell?

JUVILL


Nem ismerek olyat, hogy nem kell besorolás!
Azért, ha belegondolunk, a tűzvédelmi besorolás meghatározó a létesített villamos berendezés szempontjából.

S/K

Akárhány felülvizsgálat alkalmával kérem, csípőből jön a válasz hogy csak az "újaknál" kell meg ha bővítés van stb.  Mondja munkavédelmis, tűzvédelmis.
Én ekkor elkérem az e-mail címüket és elküldöm ezt:
A belügyminiszter 54/2014. (XII. 5.) BM rendelete
az Országos Tűzvédelmi Szabályzatról
I. FEJEZET
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1. § (1) E rendeletben előírt tűzvédelmi követelményeket be kell tartani
a) a létesítmény, építmény
, építményrész tervezése, építése, átalakítása, bővítése, korszerűsítése, helyreállítása,
felújítása, használata, a rendeltetés módosítása,
a jogszabályban, hatósági határozatban előírt beépített tűzvédelmi berendezés létesítése, fennmaradása,
átalakítása, megszüntetése, használata,
c) gép, berendezés, eszköz használata, tárolása,
d) anyagok előállítása, használata, tárolása,
e) egyéb, az építmény tűzvédelmét biztosító eszközök használata,
f) a szabadtéri rendezvények tartása, valamint
g) egyéb, tűzvédelmet érintő használat, tevékenység
során.

27-ből 1 válasz sem jött.

tothgyula

Üdvözletem!
Az 54/2014.(XII.5.)BM rendelet 8.§-a előírja a TŰZVESZÉLYESSÉGI ÉS KOCKÁZATI OSZTÁLYBA SOROLÁST. Ha nem bocsátják rendelkezésemre, hozzá sem fogok a munkához!
TothGyula.

JUVILL


Akkor szerintem elég sok munkáról lemondasz. :)

S/K


Novill

Figyelem megjelent az 54/2014.(XII. 5.) BM (OTSZ 5.0) rendelet módosításaként a 30/2019.(VII.26.) BM  ( OTSZ 5.1) rendelet.
Érdemes áttanulmányoznunk. Talán lehetne villamos vonatkozásokat kibontva ismertetni a változásokat.