Elektromos főzőlap bekötés

Indította horgaben, 2015. augusztus 19., 22:40:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gfeher123

Köszönöm a válaszokat.
A jelenlegi bekötést megbízhatónak vélt szakember csinálta, gondolom a vezeték-keresztmetszetek rendben vannak. Ő mondta, hogy 3 fázis köthető be.
Erről a típusról van szó egyébként: EIV634; https://manualzz.com/doc/51451424/electrolux-eiv634-user-manual
Ez szerepel benne: Model EIV634 PNC 949 596 718 00 Typ 61 B4A 01 AA220 - 240 V / 400 V 2N 50 - 60 Hz Induction 7.35 kW Made in GermanySer.Nr. .................7.35 kWELECTROLUXwww.electrolux.com
Én nem tudom ebből megállapítani, hogy 2 vagy 3 fázisos-e, ahogy @Sztrogoff bejegyzéséből sem tudtam megállapítani, mert a linken olvasott adatokban nem találtam olyat ami nekem erre utalt volna.




Fecó

Sanszos hogy Sztrogoff kollégának van igaza, jómagam is hasonló típust üzemeltem be itthon, és 2 fázisú volt. De ebből ne csinálj problémát, ha 3 fázis 3×16 A előkészítésed van, az jó lesz 2 fázisra is ;)

Sztrogoff

Gfeher123, az általad belinkelt manual 5.12 pontja szól erről.
Amit én linkeltem be, onnan lehet elugorni annak a használati utasításához, melyben magyarul is megvan ugyanez.
Emellett a szakembernek kell tudnia csak, hogy a 220 - 240 V / 400 V 2N jelzésben a 2 a fázisok száma, és az N, hogy nulla is kell.
"Ő mondta, hogy 3 fázis köthető be." A villanyszerelőnek abban igaza van, hogy kétfázisú mérőt nem szerelnek.
Most, hogy már eljutottunk oda, amit az elején is leírhattál volna, lehet válaszolni a kérdésre. :D

A mérőnél levő kismegszakítók a teljesítménykorlátot jelzik. De ezektől függetlenül a tűzhely felé menő vezetéket az elosztótáblán is el kell látni kismegszakítókkal. Ha vezeték alkalmas, akkor a minimum az lenne, hogy 16 A-es kismegszakítók (2 fázis=2 db) legyenek ott, de a 25 + 16 +16 kombináció miatt nagyobbat csak az egyik helyett lenne érdemes rakni (ha a vezeték bírja).

És még vannak más fogyasztókészülékek is, gondolom. Át kell gondolni, mit hová köt a szakember, miután két lehetőséged van:
A. főzőlap a 25 A és egyik 16 A fázisra, ekkor a 25A-es fázison még van 9 A felhasználhatód, és a harmadik, 16 A is használható
B. főzőlap a két 16 A-es fázisra, ekkor van egy fázison 25 A használható teljesítményed.
Ezek természetesen akkor érvényesek, ha a főzőlap teljes gőzzel jár.

Ha karácsonyi nagy előkészületeket végzel, akkor gondolkodnod kell előre, különben esetleg problémád lesz, mivel:
1. a bal oldali lapok mindegyike alapból 2300 W-os, és mindkettőt fel lehet rövidebb időre turbózni 3200 W-ra, de ezek egyike sem lehetséges egyszerre mindkettőnél (sem kettő egyszerre teljes alapon, sem kettő egyszerre turbózva, sőt, még egy teljes alapon és egy turbózva se), mert a bal oldal az egyik fázis, és ennek a fázisnak az összes terhelését a tűzhely korlátozza 3700 W-ra
2. A jobb oldalon kisebb lapok vannak, az alap max 1400 és 1800 W, az egyszerre működik, de a turbózás (2500 illetve 2800 W) egyszerre előző pont szerint nem, mert a jobb oldal a másik fázis.


janos1979

Üdv!

Nem főzőlap, hanem komplett villanytűzhely kérdés, de talán nem vertek meg :)
Adott egy electrolux villanytűzhely többféle bekötési lehetőséggel, amik közül az egyik opció, hogy 3 fázis + védelem, nulla nélkül.
Fog ez így működni rendesen, nem kavar be az FI-nek?

Fecó



Sztrogoff

Pont a FI-nek nem kavar be, de... a felülről a harmadik az egy 3 fázisú rendszer, melyben a fázisok közötti - a vonali - feszültség 230 V, erősen kétlem, hogy olyan házban laksz, ahol ilyen van.

janos1979

Köszönöm, így már értem, marad a 3F+N.

Fecó

Gyanús volt nekem is, ezért kértem a fotót[emoji2]

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


Zoli78

Sziasztok.
Konyhám kisebb felújításakor villanytűzhelyt terveztem.
A házban adott 3 fázis, 3*16 A. A villanytűzhely helyére egy 5*2.5 kábel lett húzva.
Villanytűzhely bekötésre, ahogy néztem a manuálokat ez alkalmas. De közben arra is gondoltam, hogy mi lenne ha egy beépített főzőlapom, és beépített sütőm lenne.
Ahogy néztem a főzőlapokat, van ahol 1 fázisra is köthető, de akkor vastagabb keresztmetszet kellene vagy két fázisra köthetőek.
De akkor még ott a beépíthető sütöm. A 5*2.5 kábelemmel megoldható a kettő?
Villanyszerelő még nem ért ide, és közben meg kellene vennem a gépeket. Csak így melyiket...?
Tudnátok segíteni?

Köszi előre is