Mérõhely kialakítás

Indította sanyika, 2011. május 24., 22:03:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

sanyika

Tisztelt kollégák, az lenne a kérdésem hogyan kell kialakítani egy új
földkábel csatlakozású mérõhelyet, melyre a közeljövõben háztartási
kiserõmûvet kívánnak csatlakoztatni /e-on terület/. Van -e valami eltérés, valami plusz a hagyományos mérõhelyekhez képest mire érdemes odafigyelni az összeállítás során? Nem vagyok laikus, regisztrált szerelõként számos mérõhelyet készítettem már, de ilyen megbízásom még nem volt,  ez irányú gyakorlatom nincs, ehhez kérnék segítséget, illetve tanácsot.Köszönöm

nova

Én laikus vagyok. Az biztos, hogy ad-vesz mérõre lesz szükséged. Viszont szerintem a kialakítás szempontjából inkább az érdekes, hogy milyen jellegû lesz a háztartási kis erõmû? Hallottam már olyat, hogy valaki a telkén keresztülfolyó kis patakra szeretett volna kis erõmûvet építeni én annak segítségével visszatáplálást megoldani az áramszolgáltató hálózatában, vagy egyéb érdekes megoldások. Napelemes rendszerek stb. ...
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Úgy gondolom a kiserõmû csatlakoztatását az áramszolgáltatóval engedélyeztetni kell elsõ körben. Központi ügyfél szolgálaton kell intézni úgy, mint a társasházak esetén. Ennek keretében az inverter típus és mérõhely kialakítás is szóba jöhet.  De egyébként a mérõhely kialakítása szerintem ugyanaz, mint a hagyományos mérõhely kialakítás. Hasonlóan a hagyományos nappali – éjszakai mérõhely kialakítás is a nappali – geo tarifás mérõhely esetén.  Az áramszolgáltató csak más típusú berendezést szerel fel.  Ami ebben az esetben is elõfordulhat, hogy a mért rész esetén az MSZ 447 es szabvány elõírás alkalmazása a méretlenhez hasonlóan. Vagyis szigorításokat írhat elõ. Elõre bocsájtom még nem volt szerencsém kiserõmhöz tartozó mérõhely kiképzés elkészítésére.