Szerelvényezés

Indította petike199600, 2012. október 22., 11:05:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Marton

Idézetet írta: balzsi Dátum 2012. december 27., 18:53:31 DÉLUTÁN
Egy kérdéssel én is beszállnék, a weidmüller sorkapocsról van-e valakinek tapasztalata?
Számora a sorkapocs A WEIDMÜLLER, a referencia.

egusztika

Talán ehhez a témához tartozik a következő kérdésem. Milyen szabvány, esetleg ökölszabály van arra vonatkozóan, hogy hogyan határozhatjuk meg a maximális vezeték kötések számát (összes csatlakoztatott vezetőerek száma) 1,5, illetve 2,5-es vezetőerek esetén a különböző méretű kötődobozokban (80-as, 100x100, 75x75, 92x92x45)? Előre is köszönöm a válaszokat.

Gyurmaúr(fi-relé)

Huhúú, jó kérdés... Szerintem csak a jóizlés szabhat határt annak, hogy valaki mennyire zsúfol túl 1-1 OBO-t, vagy egyéb kötődobozt. Én már láttam olyat -kár, hogy nem örökítettem meg- ,hogy a 150x150-es csavaros tetejű kötődobozt zsúfolták úgy tele 1-es MT-től 6-os MKh-ig bezárólag vagy 40 beérkező vezetékkel, hogy az már önmagában kimerítette a BTK közveszély okozása bűntettét! Velem is előfordult, hogy 1 számmal kisebb OBO került olyan helyre, ahol még az 1 számmal nagyobb is épphogy jó lett volna és biza szívtam,mint a búvárvöcsök, mire összekötöttem mindent mindennel és rápréseltem a tetejét. Mondtam is magamnak, hogy "bezzeg ha te (mármint én) találkoznál egy ilyen kötődobozzal, akkor a pokolba küldenéd a villanyászt,aki spórolt az 1 mérettel nagyobb dobozon..." Sajnos, sokszor "úgy alakul", hogy több lesz az 1-1 dobozba érkező -ez főként 3-nál több eres MBCu-nál okozhat problémát- kábelek száma, mint amit az ember eredetileg tervezett, illetve mint amennyivel kalkulált, amikor beszerezte a kötődobozokat. Ha azt látom, hogy 1 dobozzal lehetetlen a feladat, akkor simán odabiggyesztek még 1-et és egész egyszerűen megosztom a kábeleket a 2 doboz közt, akár úgy, hogy az egyikből átviszek egy -mondjuk 5 eres- kábelt a másikba.