Legutóbbi hozzászólások

#1
Erõsáram / Re:Vezérelt fogyasztói elosztó
Utolsó hozzászólás sanyika - Tegnap - 19:04:15 DÉLUTÁN
Vezérelt időszakon kívül nem vételez semmit sehonnan.
#2
Erõsáram / Re:Vezérelt fogyasztói elosztó
Utolsó hozzászólás marci1981 - Tegnap - 14:58:00 DÉLUTÁN
Értem köszönöm! tehát csak vezéreltett kap 8 órán keresztül meghatározott időben , de mi történik a 8 órán kívül? ilyenkor magától vételez ha szükség van rá vezéreltről nappali díjszabásút ?
#3
Erõsáram / Re:Vezérelt fogyasztói elosztó
Utolsó hozzászólás Sztrogoff - Tegnap - 14:46:42 DÉLUTÁN
Eltűnődtem az éjszakai áramváltó fogalmán, de feltételezem, arra gondolsz, hogy nappal a nappali áramról menjen a bojler. Ha igen, akkor az éjszakai áramváltóról azt kellene tudnod, hogy elvileg tilos, a gyakorlatban lehet, hogy nem érdekel senkit, de akkor is tilos.
#4
Erõsáram / Vezérelt fogyasztói elosztó
Utolsó hozzászólás marci1981 - Tegnap - 13:50:42 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni vezérelt fogyasztói elosztóba? Tehát ha beleviszek pl egy bojlert, elég nekem betenni egy ávk + bizti neki vagy kell éjszakai áramváltó és a vezérelt elosztóba be kell húznom a nappali illetve vezérelt áramot is és a áramváltó teszi a dolgát? segítene valami szaki egy kezdőnek , hogy szokták a nagyok csinálni? köszönöm szépen
#5
Célmûszerek / A safe space for new acquainta...
Utolsó hozzászólás Bedeco - 2024. május 11., 12:57:06 DÉLUTÁN
Discover the ultimate in relaxed romance with the best casual dating platform!
Allow yourself the forbidden, one night only
Authentic Damsels
Optimal casual Dating
#6
Erõsáram / Re:Transzformátorok védelme
Utolsó hozzászólás Sztrogoff - 2024. május 09., 18:30:58 DÉLUTÁN
Ja, hát most az, hogy eon terület, az nem mond szinte semmit, nem véletlenül kérdeztem úgy, hogy melyik volt áramszolgáltató területén van. Úgy értve, hogy elmű. émász, démász, dédász, édsz vagy titász. De nem olyan fontos.
#7
Felülvizsgálók klubja / Re:...amit nem lát a felülvizs...
Utolsó hozzászólás S/K - 2024. május 09., 18:06:29 DÉLUTÁN
Köszönöm szépen tothgyula!

Tehát akkor egy elosztón is keresztül lehetne vezetni, húzni megszakítás nélkül?
#8
Erõsáram / Re:Transzformátorok védelme
Utolsó hozzászólás S/K - 2024. május 09., 18:04:09 DÉLUTÁN
Igen, elég lenne egy 100-as is, de azt mondták ez van most amit azonnal tudnak adni és beszerelni.

Eon terület, amint lezajlik minden pontosítunk...

Kikapcsolást tulajdonos visszamondta illetve be sem lett adva (a 8 nap miatt), megbíztuk az eon "alvállakozót" aki eddig is csinálta volna. Ebben az esetben a kikapcsolási díj 200eFt, ha tulajdonos trafó üzemeltető kéri akkor 40eFt. ???????
Vicc!!!

Ismét nekifutott tulajdonos hogy a kikapcsolást beadja. fogadták még aznap és kértek egy napot megjelölni ami 8 napon túli (mert ki kell értesíteni a másik valakiket is akiről a felfűzött 10-es kábel megy) Szóval ebben gyorsak voltak és rugalmasak. Sőt az "alválalkozó" a trafó helyiséget is kifesti, kitakarítja. (érdekes, eddig nem akartak csinálni semmi ilyesmit csak trafó cserét)

...hogy a Bucholz mit kapcsol le? nem tudni, de megnézem és csinálok fotót a 10-es cellákról is.

Tudom hogy ezek az írások érdemtelen információk csak az eljárás menete érdekes egy kicsit.
#9
Felülvizsgálók klubja / Re:...amit nem lát a felülvizs...
Utolsó hozzászólás tothgyula - 2024. május 09., 09:39:54 DÉLELŐTT
Az optikai kábellel kapcsolatos témát megkérdeztem a VILLAMOS BIZTONSÁGI MUNKABIZOTTSÁG-tól.A következő választ kaptam.
"A villamos jelvezetékekre vonatkozólag az előírás,hogy a kisebb feszültségű vezeték szigetelése feleljen meg a csőben lévő legnagyobb feszültségű vezeték szigetelésének. Ez ugye feszültségáthatolás miatti követelmény. Optikai jelvezeték esetében nincs jelentősége a feszültség áthatolásnak, mert az optikai szál szigetelő anyag, és üzemét sem az áram,sem a feszültség nem befolyásolja. Ha elfér,és könnyedén,lazán be lehet-lehetőleg műanyag behúzó szállal-húzni,vagy berugni,befújni és nem sérülnek az áramvezetékek,akkor nincs akadálya."
#10
Erõsáram / Re:Transzformátorok védelme
Utolsó hozzászólás Fecó - 2024. május 08., 19:13:07 DÉLUTÁN
De hát ez egy 630-as tarfó, és elég lenne a 140 helyette?