Érintésvédelem

Indította Zsolti1976, 2018. július 17., 04:57:39 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Sztrogoff

Ja, hát erre gondoltam, hogy leírod a négy szerzőt és címet. :D

Zsolti1976

Hübscher, Klaue, Pflüger, Appelt: Elektrotechnika

Lükő István: Villanyszerelő szakrajz és rajzolvasási példatár

Rácz László- Tomori Mihály- Varga Ervin: Villanyszerelő szakmai ismeret II.

Hollós János- Soponyai József- Sinte károly: Villanyszerelő szakmai ismeretet III.

Ezeket kaptuk mint könyveket, meg ugye ki mit bír megszerezni vagy letölteni a netről.

Marton

A felsorolt könyvek szerzői közül Tomori Mihály tanárom volt anno, 42 éve.
Jut eszembe, van Valaki itt a fórumon lévők között aki egykoron Budapesten (Újpesten) tanulta a szakmát a Megyeri út 45-ben?
Anno Killián-nak hívták, már megszüntették  az iskolát.

Sztrogoff

Nekem meg Varga Ervin volt kollégám 42 éve. :) Akkor ezek tényleg nem túl újdonat könyvek. Arra voltam kíváncsi, hogy vajon a 10-12 éve kiadott Villanyszerelő szakmai ismereteknél van-e újabb, mert feltételeztem, hogy Zsolti1976 azt érti réginek. :) Jók a régi könyvek, de ha ebben a régi műben van például érintésvédelem címszó, annak a fejezetnek a harmadát ki kell húzni, a harmadát meg átírni.

Zsolti1976, kösz!

Sztrogoff

Idézetet írta: Marton Dátum 2018. július 23., 19:27:04 DÉLUTÁN
...a Megyeri út 45-ben?...
Járok néha a Megyeri úton, immár 25 éve, még láttam, mikor volt élet az iskolában, meg ma az elhagyatottságot. Szomorú az ilyen.

S/K

...mérőterem a földszinten volt, kollégium átlósan szemben, gyakorlati oktatás meg a Weiner Leó utcában...

Marton

Bocs, hogy az eredeti témátol kissé eltértem.
Idézetet írta: S/K Dátum 2018. július 26., 21:32:29 DÉLUTÁN
...mérőterem a földszinten volt, kollégium átlósan szemben, gyakorlati oktatás meg a Weiner Leó utcában...
Az én ott tanulásomkor a kollégium a 2. szinten volt. Csupán le kellet jönni egy szintet az iskolai órákra. Gyakorlati képzésem a VIV-nél volt.
Weiner Leó utcában az ELMÜ-nek volt a képző műhelye.[/i]

Simon Endre

Szia Marton !
Én is oda jártam álltalában vizsgázni. Oktatóim és vizsgáztatók Majoros, Kádár, Taki (v.Taky) Siklós, Benkő és az akkori munkáltatómnál a "Vilatisok" Kunc és Szabó (Klerensz) és a ViV nél a Jászberényi uton kivitelezés (ÖV tömegmunka) és mérések.