Ablaknyitás önműködő vezérlése

Indította balzsi, 2013. január 05., 22:54:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2013. január 09., 20:37:25 DÉLUTÁN
Dehát akkor a forgásirányváltást hogy csináljam meg?Ezt most tényleg nem értem.
Diódákról még nem tanultunk.
Kéne egy kis segítség ezzel a forgásirányváltással.
Köszönöm!

Marton

Idézetet írta: balzsi Dátum 2013. január 09., 20:42:30 DÉLUTÁN
Ebben az esetben nem hiszem, hogy jó lenne, mivel nekünk köztes állásra is szükség van. Az viszont egy beállított értéknél azonnal vált. A nyitó, záró érintkezős változat lenne megfelelő. Mellékelek erről egy képet. A képen szereplő természetesen nem lenne jó, mivel az 230V-os, de gondolom a külön betápos is így vált.
Az általad mellékelt képen kapcsolószekrényekben használatos  termosztátok vannak. Az adatlapon van DC áram paraméter is, tehát egyenfeszültség kapcsolására is használható. Itt pl. a relék kapcsolásához. Nem tudom mit értesz ezeknél 230V-osnak? És a külön betápos is mi az?
A piros (fűt), kék (hűt) beállítással be lehet állítani a "köztes" állást. Elektronikában ablak komparátornak nevezzük, az itteni ablak nyitás vezérléstől függetlenül is. Kapcsolási ablaknak a két kapcsolási érték közötti tartományt értjük.

balzsi

Idézetet írta: Marton Dátum 2013. január 09., 21:33:34 DÉLUTÁN
Az általad mellékelt képen kapcsolószekrényekben használatos  termosztátok vannak. Az adatlapon van DC áram paraméter is, tehát egyenfeszültség kapcsolására is használható. Itt pl. a relék kapcsolásához. Nem tudom mit értesz ezeknél 230V-osnak? És a külön betápos is mi az?
A piros (fűt), kék (hűt) beállítással be lehet állítani a "köztes" állást. Elektronikában ablak komparátornak nevezzük, az itteni ablak nyitás vezérléstől függetlenül is. Kapcsolási ablaknak a két kapcsolási érték közötti tartományt értjük.

A DC 30V felett elsiklottam, valamint az "L", "N" jelölések tévesztetek meg. A képen szereplő 7T.92.0.000.2503 termosztátnál valóban van "ablak", viszont az kettő érintkezős. A 7T.91-2004 termosztát váltóérintkezős, annál viszont nincs "ablak". Ha tudsz váltóérintkezősről képet, vagy linket, mely tudja késleltetett váltást, azr megköszönném. DC 30V jó a 24V-nak is?

petike199600

Köszönöm szépen Szelei úr ezt a rajzot most már rosszul érzem magam mert ugyérzem majdnem megoldottad helyettem a feladatot. :-[
Azért Köszönöm szépen!Iskola után jön még rajz. ;D

Szirty

Helló balzsi!

Idézetet írta: balzsi Dátum 2013. január 09., 21:54:10 DÉLUTÁN

A DC 30V felett elsiklottam, valamint az "L", "N" jelölések tévesztetek meg. A képen szereplő 7T.92.0.000.2503 termosztátnál valóban van "ablak", viszont az kettő érintkezős. A 7T.91-2004 termosztát váltóérintkezős, annál viszont nincs "ablak".

Valamennyi biztos van ott is, amit hiszterézisnek hívnak. Igaz nem állítható külön a két kapcsolási pont, az ablak "együtt megy" a beállítással.

balzsi

Miután kipihentem a tervezés fáradalmait,  :) ha lenne valakinek hasonló nehézségi szintű feladványa, akkor azt szívesen venném. Lehet hogy mást is érdekelné.  ;)

petike199600


Novill

Petike: fegyelmezve lettem, mert kevertem a témákat  :). Megkísérlem újból leírni.
A végleges rajzodat nem láttam.
Én a feladathoz kézi és automatikus üzem mód kapcsolónak, valamint a kézi nyitó és csukó kapcsolónak 106+6 dupla alternatív kapcsolót használtam, 2-es billenő helyett 1-es billenőt raktam fel. Felhasználtam még 2db 24 V-os relét ( 4 Morse érintkezős változat), 1db termosztátot, tápegységet, 1db késleltetve meghúzó idő relét a csukó ( aut.) ágba.
Remélem most jó helyre írtam  :D.

petike199600

Jó köszönöm szépen már megvan!
Nemhiszem hogy most feltudom tenni mert a héten lesz a Szinvizsga amire azért készülök egy kicsit.
Remélem nembaj.Utána felfogom rakni de most az az első hogy minél jobban teljesítsek.
Nem nehezek a feladatok simán megcsinálom csak eléggé lámpalázas tipus vagyok és ha ott leszek nem akarok leblokkolni.
Érdekelnek a feladatok? Felrakhatom egy másik témába.

balzsi

Engem érdekel. Csakis másik témában, mert lesz irgum-burgum (jogosan).  ;)