Újra Polc EPH

Indította devill60, 2015. június 16., 12:36:05 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

devill60

Targoncával rakható polcok,melyeket csak össze kell pattintani(egy gramm csavaros kötés sincs sehol!) több 10m(80m) hosszúságban 12m magasságban ,mely horganyzott rácsos tartót is tartalmaz.A főtartók természetesen porszórtak.Ok.Alul felül bekötni az EPH-ba és tovább 20m-enként .-de a horganyzott 120x120cm -es "polc"-okat is egyesével? -3db polc a függőleges tartók között és persze szintenként.Azért pattintósak a polcok,hogy gyorsan át lehessen rendezni- (az EPH csomóponttól 12m magasan a tálcán )4x tovább tart lecsövezni és bekötni mint magát a polcot összerakni.Általában 3-4 hetente forgassák át a kért helynek megfelelően! Ez követhetetlen- Lehet,hogy jobb ,ha megszüntetem a karbantartási szerződést a céggel? Valami ötlet? Nincs valami sines megoldás? ,mint a canalis sin,de csak 1p.  pl függőlegesen a tartóra rögzítenénk és a polc elhelyezésének megfelelően a leállásokat csak rá kellene pattintani?

Simon Endre

Elméletileg a 2 mm-esTS32 sín érintésvédelmi céllal felhasználható gerincnek fixen és rögzítetten, még padlóhoronyban is. A kötéseknél és leágzásoknál a hozzávaló körmös sorkapcsokkal köthető, leágazás bárhol hasonló módon készíthető néhány moduláris hosszban előgyártott  6-os Z/S flexivel. A bekötések polc oldalárara 6,3-es  vagy 10,5-es faston sarus csatlakozás illene vastagított autóipari kivitelben (16 v. 25 A-es ) A furatos faston füleket poszegeccsel rögzíteni a polc elemeihez. Ha nincs a polcal együtt érinthető villamos szerkezet vagyis csak statikus földeléskén funkcionálna ez egész egy felesleges baromság, maximum van vele munkád és jövedelmed. (Ha bírja a poci.)

Fecó

Én most visszakanyarodnék a régi MSZ 172-höz, de jobb híján szerintem, ha az új szabvány nem fogalmaz pontosan, akkor talán ez alapján elmélkedj:

3.2.4.2.4. Azokat a fémszerkezeteket, amelyek egyes részeinek egymás közötti vezetői összekötése
bizonytalan (pl. festett részek csavarkötések nélküli mechanikai illesztése), egy közös
szerkezetnek kell tekinteni, de két (általában a két végük közelében lévő) helyen kell az EPH hálózatba
kötni.