Hol tanuljak villanyszerelõnek?

Indította barnabás, 2012. január 29., 19:27:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Csövezni kell mindegyiket.:)
Meg EPH-zni, egyébként nem hiszem, hogy rokonszakmák.
Végzettség nélkül is lehet villanyt szerelni, de ...
Csak óvatosan, mert egyszer kell hibázni, utána a sitten fogod elvégezni a szakmai tanfolyamokat.:)

krisz1986

Köszönöm az aggodalmad barátom. :) Igyekszem óvatos lenni. És csak azt be válaní amit tudom,hogy megtudok csinálni. A sitten tanulás hát tudod én voltam kûlsös karbantartó Tökölön meg egy pár börtönben a kazánoknál az akkori cégemmel.  Hát érdekes volt. Ott is akadtak csodák fürészlapal elvágot mtk vezeték,kazán kötödobozában szigetelõ szalagal átragasztott sorkapocs. Bánnom,hogy Szelei kolléga szokását nem követem és nem fótoztam.

Novill

Errõl jut eszembe, hogy az egyik helyen a halálos villamos balesetnél, ahol én készítettem a szakvéleményt egy fiatal férfit marasztalt el a bíróság 3 évre. Csak egy dugaszoló aljzatot szerelt fel az ismerõsének. A férfi fiatal házas egy kisgyermekkel egy építkezés középén. Egy ilyen eset az egész életét mellék vágányra vitte.  Azért van sok olyan ember aki szakmai végzettség nélkül bátran elvégez el egyszerû feladatnak tûnõ munkát, mert nincs tudatában a szakmai felelõsséggel és annak következményeivel. Ezzel szemben viszont sokszor találkozni lehet gyakorlott szakemberrel, aki bizonyos esetekben úgy mond parázik a feladattól.

krisz1986

Parázik? Tehát,hogy szavaidat Novill lefordítsam amikor õ tanulta a súliba ezt a szakmát nem volt a közelébe olyan jó szándékú oktató aki ha kell 25-ször elmagyaráza hogy kell csinálni. Nekem ez jön le.  Igyekszem úgy dolgozni mintha magamnak  csinálnám a dolgokat idehaza. Igyekszem ovatos lenni. És köszönöm a gondolatokat mindanyiatoknak.

JUVILL


Nem hiszem, hogy azért parázik, mert nem érti szakmailag, ha nem mert a biztonságra törekszik, és a körülményekhez képest mérlegel a mûszaki megoldáson.
Krisztián!
Hallottad már: "Ne etessük a majmot azzal, amit nem szeret. Kihányja, és nekünk kell utána takarítani."

nova

Idézetet írta: Glatz Krisztián Dátum 2012. február 09., 20:03:59 DÉLUTÁN
Bánnom,hogy Szelei kolléga szokását nem követem és nem fótoztam.

Vannak olyan helyek ahol nem nagyon örülnek ha fotókat készít valaki, a börtön is lehet ilyen.
Én úgy gondolom, hogy senkinek nincsen joga, hogy a másik mondanivalóját megmagyarázza. Hiszen ezen a fórumon mindenki maga nevében beszél, õ osztja meg a gondolatait a fórum hasábjain. Tehát nem megmagyarázni akarom én is Novill által írt szöveget, hiszen ha valaki nem érti majd õ megmagyarázza. :)
A parázik rész inkább arra vonatkozik, hogy egy szakember sok esetben pontosan tudja, hogy milyen következményei lehetnek ha õ adott esetben hibázik. Én is sokszor nagyon nagy odafigyeléssel "parázással", többször átgondolva állok neki bizonyos villanyszerelési feladatoknak. Gondosan végiggondolva adott esetben a kapcsolási sorrendeket és a feszültség ellenõrzés  fázisait. A tapasztalatom az, hogy a kapkodós gyorsan neki ugrunk a komolyabb villanyszerelési feladatoknak is emberek akik nagy szakbarbárok, nekik általában külön védõangyaluk van, hiszen sokszor csodával határos módon ússzák meg a komolyabb hibákat.
Krisztián én neked is javasolnám, ha van lehetõséged akkor iratkozz be esetleg egy villanyszerelõi iskolába, hogy ezáltal bizonyos dolgokat megtanuljál. Villamos áram élettani hatásai és feszültségmentesítés lépései, méréseknél a mérési folyamatok, stb. Hidd el a sok hasznos információval gyarapodik ilyenkor az ember ami után megtanulja tisztelni az elektromos áramot, hiszen a veszélyek ismeretében lehet jobb döntéseket hozni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Nova! Tanácsodat megfogadom. Most szeretnék levizsgázni és utána befogok iratkozni egy képzésre. Vannak dolgok amiket másképp értelmezek úgy látszik ez is az. Májusban vizsgázom egy elmaradt vizsgával. Itt megszerzem a képesítést víz és fûtés szerelõ szakra.  A villanyszerelés pont passzolna ide is. De gondolkozom a klima szakon is.