Ha már egyszer megfizettük, avagy miért nem lehet rugalmasabban?

Indította Gyurmaúr(fi-relé), 2011. október 07., 21:24:48 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

mivel -talán- a ti praxisotokban is elõfordulhatott, hogy valamelyik ügyfél,aki rendelkezett mondjuk mind nappali, mind éjszakai mérõvel és mondjuk az egyiknél sok volt, viszont a másiknál esetleg kevés a rendelkezésre álló Amperérték, nos õ elkezdett agyalni, hogy esetleg a 25A-es éjszakainál lecsökkentetné 16A-ra a csatlakozási értéket, viszont ezt a 9A-t (meg még mellé mondjuk 5-öt,amelyért nyilván már csengetné a hálózat fejl-t) szeretné a jelenleg 3X25A-es nappalijának (azaz a 3-ból 2 fázisnál 32A-re) a felbõvítésére használni, hisz ott esetleg nagyobb szüksége van rá. Jelentem, én ennek a témának ma az e.on-nál egész konkrétan utána jártam és természetesen egy nagy beintést kaptam rá, mondván az egykor kicsengetett hálózatfejlesztési díjért kapta egyrészt a 3x25A-t nappaliban és mellé "grátisz" az 1x (sõt,ha úgy akarta volna,akkor a 3x) 25A-t éjszakaiban. Tehát -ezek szerint- ha valaki "észnél volt" ,akkor "1-et fizet, 2-t kap" akcióban kaphatott szuma 3x50A-nyi csatlakozást, hisz elvileg ilyen esetben "éjszaka" ,amikor mind a két óra üzemel, akár ennyit is kivehet a rendszerbõl. Namármost, a hálózat infrastruktúrájának használata szempontjából édes mindegy, hogy azt valaki nappal, vagy "éjszaka" (azaz bekapcsolt vezértelt idõszakban) használja. Ugyanis, a hálózat fejlesztést nem azért csengetjük, mert "nappal" használjuk a "közcélút", hanem azért, mert az áramszolgáltatónak gondoskodni kell arról, hogy mi bármikor, bárhol tudjuk használni azt addig a határig, ameddig a méretlen oldal kismegszakítói azt engedik.  Rátapintottam a lényegre???  ???

Novill

Nálunk az ELMÜ területén, ha valaki egyszer megfizette a csatlakozási díjat  (ha jól tudom) nem kérnek még egyszer ezért. Vagyis ha valakinek a nappalin van 3x25A, akkor külön fizetés nélkül is megkapja a vezéreltre a 3x25 A ha kéri. A fizetést szabályzó rendelet száma: elõzõ 47/2002.(XII.28.) GKM rendelet,117/2007.(XII.29.) GKM rendelet. Ebben a rendeletben nem találtam egyértelmû leírást, hogy vezéreltnél kell-e fizetni. A lényeg a szolgáltató, minél több nyereségre törekszik, amit ki visz az országból.

Gyurmaúr(fi-relé)

Novill, én nem azt mondtam, hogy nincs neki éjszakaija, hanem azt, hogy az éjszakain jelenleg lévõ 25A-re nincs szükség, csak 16A-ra, viszont ezt a "megspórolt" 9A-t, megspékelve még mondjuk 5-el, mely összesen ugye 14A és ezt a jelenleg 3x25A-es nappali esetében felhasználná úgy, hogy mondjuk L1:32A;L2:32A;L3:25A.
Röviden ennyit szerettünk volna elérni, ha már egyszer ki lett csengetve anno a 3x25A nappali és vele "árukapcsoltan" az 1x25A éjszakai. Gyakorlatilag ezzel még jót is tennénk az e.on-al, mert így nem lenne akkora aszimetria az L1-en, ahová most szuma 50A-nyi (nappali és éjjeli) terhelés van kötve. Majd kíváncsi leszek, hogy erre a konkrét -tabukat feszegetõ- kérdésemre milyen épkézláb választ fognak kiizzadni magukból
:o ::) :-[ :'(