Milyen ütvefúrót vegyek?

Indította petike199600, 2012. szeptember 16., 16:09:32 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Szerintetek egy Bosch GBH 3-28 DRE gép jó lenne az egész napos folyamatos vésési munkára?
Ez pont 80 körül van.
Birná a strapát?

nova

Megnéztem egy képen és ez alapján szerintem igen. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Vésõ és fúrógépeink zöme Ipari BOSCH gép, kiskategóriában (BOSCH GBH2-24 DFR ) gépünk van, igazából ez is tud vésni, de nem "szereti" inkább dûbelezési munkára jó, véséshez nálunk BOSCH GBH4 DFE lett rendszeresítve. Ezeket a gépeket már nem lehet megtalálni, de gondolom összehasonlítani lehet õket a mostani új gépekkel teljesítménybe, ütõenergiába. A GBH4 nálunk jól bevált, alkalmas általános vésési munkákra, fúrásra betonban 20 mm-ig javaslom, max 30-40 cm mélységig, téglát nagyobb átmérõvel is átütheti. Dobozfúrást nem igazán szereti, 80-as koronafúró igencsak megrángatja a kuplungot, és melegszik a mechanika rendesen. Személy szerint a Hittachi gépekrõl inkább több rosszat mint jót hallottam, a makita gépeket viszont én is dicsérem, bár csak az akkumulátoros gépünk tartozik a családba, de nagyon megbízható. Ha családi ház villanyszereléséhez keresel általános gépet, ez a kategória jó lehet, egy tanácsom viszont van. Csak cserélhetõ tokmányos gépet vegyél. A vésés eléggé igénybe veszi a szerszámbefogó részt, igen erõsen kopik, még folyamatos kenés és porvédelem mellett is. Ha a szerszám már nagyon "lötyögõs" lesz, csak veszel egy tokmányt, régi eldob, munka folytatódik, ez nálunk olyan 7-8 ezer forint körül volt utoljára. Ha fix tokmány van, vagy szervizbe viszed, vagy Te magad cseréled, de ott komplett befogó rész csere lesz, nem lesz meg 15-20 ezer alatt plusz a kiesett idõ. Keményebb munkához, dobozfúráshoz meg szép lassan összegyûjtögeted majd a pénzt egy nagyobb gépre.

petike199600

Akkor szerinted jó lesz a Bosch GBH 3-28 DRE Professional gép ezekre a feladatokra?
Házak villanyszerelésére naponta? fúrás vésés ?

itt a link : Fúrókalapács SDS-plus-szal GBH 3-28 DRE Professional

Fecó

A teljesítmény és ütõenergia alapján hasonlóak a paraméterek, a tokmány viszont fix kialakítású szerintem. Ebbõl a típusból van olyan, amin cserélhetõ?

petike199600

Igen van, a neve Bosch GBH 3-28 DFR ennek már van cseretokmány csak ez már 115 ezer forint annyiért már gbh 4-32 -t kapok. Szerinted az jobb lenne?

Üzenet összefûzve: 2012. szeptember 17., 15:29:10 DÉLUTÁN

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. szeptember 17., 14:52:26 DÉLUTÁN
Igen van, a neve Bosch GBH 3-28 DFR ennek már van cseretokmány csak ez már 115 ezer forint annyiért már gbh 4-32 -t kapok. Szerinted az jobb lenne?

Láttam még az elõzõ hozzászolásodban hogy 80 mm nagyon megrángatja a és arra nem ajánlod és azt mondtad hogy majd veszek nagyobb gépet és ezt a mondatot nemtudom melyikre értetted a kisgépre gbh 24 vagy a 4 esre. Én a Bosch GBH 3-28 DFR -t naponta akarom használni vésére és 80 mm furatra és nem akarom hogy tönkremennyen 1 év alatt.Remélem annyit birní fog.Szerinted?

Fecó

A paraméterek alapján a 3-28-as is megfelelõ lehet, a cseretokmányos kivitel valóban drágább, de az a pénz visszajön a szervizeknél ha sokat használod majd. Nem megy tönkre ha 80-as dobozfúrót beleraksz, csak nem "szereti" a gép, "leracsnizik" a kuplungja idõnként, és melegszik. Ésszel kell használni, menet közben pihentetni. Ameddig vésni tudsz vele több órán keresztül folyamatosan, addig a dobozfúróval megcsinálsz 15-20 lyukat, és tûzforró lesz a mechanika ha olyan a fal. Azért ezek ipari célra készült gépek, folyamatos használatra vannak kitalálva, de mindennek vannak határai, megfelelõ odafigyeléssel, pihentetéssel, odafigyelve a szerszámok kenésére és tisztán tartására, sokat kibírnak. A 4-32 cseretokmányos kivitelben nyilván jobb lenne, az még elfogadható súlyban is, pláne ha egész nap egy létrán állva kell dolgozni vele, ez is számít. De nyilván a költségvetés véges. Induláshoz, általános célra, véséshez, falattörésekhez (11, 13,5, 16 csövekhez) óvatos dobozfúrásokhoz szerintem megfelel a 3-28-as. majd használat közben kitapasztalod a többit.

petike199600

hát ha a gbh 3-28 cseretokmányos változatban 115 és a gbh 4-32 meg 120 akkor azért inkább az.Nem?

Fecó

Ha csak ennyi a különbség, akkor a nagyobb.

petike199600

oké.
Nagyon szépen köszönöm a rendeszeres válaszaidat.Akkor gbh 4-32.
Köszönöm