Nagy teljesítményű elektromos autó töltő otthon

Indította nova, 2018. január 21., 15:35:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

recens

Köszönöm a segítséget!

Közben kaptam a wallboxról leírást https://drive.google.com/drive/folders/18O3ibkhHLtSXrCgSSSFvaZId2fBazM_x?usp=sharing
Úgy látom hogy tartalmaz dc maradék áram figyelő relét,tehát elég eléje az A vagy F típusú áramvédő ahogy pkajos írta.
T2+T3 túlfeszültség védelmet mindenképp ki kell eléje építeni.
Javítsátok ha nem jól gondolóm.
Azt még had kérdezzem meg ha tehát 3X32  betápal rendelkezünk akkor érdemes esetleg 20-25A áramkört kiépíteni vagy mindenképp elég a 16A .
Gondolok itt arra hogy esetleg nagyobb árammal tölthető. (Tudom a 11KW tartozó biztosíték 16A a 22KW 32A) köztes nagyobb töltési lehetőség nincs?

recens


pkajos

A 11kW-os Wallbox-hoz a gyártói leírás is 16A-es védelmet ír, azt javaslom.
Az áram-védőkapcsoló (RCD) pedig 4p 25A/30mA.

Nagyobb, 20-25A védelem esetében "nagyobb" áram-védőkapcsoló is indokolt lenne.

recens

Leírásban szerepel ,hogy konfigurálható áramerősség.6A tól.
Ez elméletileg azt jelenti ha a betáplálást 25A építjük akkor  a töltő áram 20A konfigurálható? Tehát 11 KW nagyobb teljesítményű töltést adna le?


pkajos

Szerintem többféle (teljesítményű) Wallbox Pulsar Plus elektromos autó fali töltő is van 1 és 3F. Úgy gondolom, hogy itt 3F, 11kW-ról beszélünk.. De van/lehet Wallbox Pulsar Plus 22kW-os töltő is.
A leírásban többféle teljesítményű Wallbox Pulsar Plus elektromos autó fali töltő paraméterei láthatók.

A töltőkön -általában is- a teljesítmények visszaszabályozhatók, felezhetők stb. Több töltő esetén pl. az egyidejű legnagyobb megengedett érték is beállítható. A töltők "okosak", kommunikációs vezetékkel összekötve "kommunikálnak". HA kevés a rendelkezésre álló teljesítmény- a betápon, azt beállítva pl. 2 11kW telepített töltőnél pl. 11/2kW -11/2kW is vételezhető.

A 11kW nem kevés teljesítmény különösen, ha 3x32A van a műhelyeknek, létesítménynek összesen.

A gk-k 90%-a még csak nem is vesz föl még 11kW-ot sem.

Jut eszembe: a 3x16A 3P-s legyen