Áram-védőkapcsoló (Fi relé) + bojler + vezérelt (éjszakai) áram

Indította Hakkuuuh, 2018. január 21., 22:00:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Hakkuuuh

Sziasztok,

A problémám a következő. Van egy kis bojlerem egy melléképületben. Ez éjszakai áramról ment. Házfelújítás során az egész rendszer kapott egy Fí relét. Innentől kezdve ha bekapcsolt az éjszakai áram és a bojler használta volna, a relé leoldott. A bojlerhez direkt megy egy háromeres vezeték. Ha a fázist átteszem egy nappali áramos kismegszakítóra, a rendszer működik.

Egy "villanyszerelő" már nem értette a dolgot. Ti mit javasoltok, mit érdemes megnézni? Van tapasztalatotok ilyen kérdésben?

Válaszokat előre is köszönöm.

Gábor

recens

Szia,

Így látatlanba az éjszakai áramkőr nulla vezetékét nézd meg ,hogy keresztül megy-e a FI relén ,vagy honnan ágazik le.
Szerintem ezzel lesz a gond.

Szelei

A fázisa nem megy át a FI relén viszont a nullát azon keresztül kapja és ettől zavarodik meg. Így látatlanban.

Hakkuuuh

Sziasztok!

Köszönöm a tippeket, ellenőrzöm és jelentkezem :)

Üdv,
Gábor

Ricsi

Sziasztok! Valaki tudna nekem tanácsot adni milyen értékű fi relé ajánlott egy villanybojler bekötésénél?
Köszönöm.

Fecó

Magyarországon jelen állás szerint (sajnos) nem kötelező (speciális nemzeti feltételek) az ÁVK alkalmazása a villanybojlerek esetén. De szerintem mindenki a 30 mA érzékenységű, akár egyszerű AC-s, 25 A-est fogja ajánlani...

Ricsi


ksanci

Üdv!

Mivel a kérdésem ide is passzol, ezért nem nyitottam neki újat, nem tudom, jó-e ez így, vagy mindig szokás új kérdést nyitni?

ELMŰ terület. Családi ház, 2014-ben kialakított (szabványos) két mérőhelyes óraszekrényben jelenleg csak a normál mérő van, most szeretnék vezérelt áramot is, erre 1x16A elég). A normál bejövőnk 1x32A.
Akkor 6-os vezetékeket húztak az órától, ami padláson van összekötve a korábbi, szintén 6-os vezetékekkel (ez már a földben megy tovább), ugyanis a házunk a szomszédos házból kapta korábban az áramot (egy család, a másik a szülői ház).  A vezérelt áramról csak a bojler menne, a házban lévő elosztódobozban külön kombinált ÁVK van neki, a padlásig külön ki is van húzva a szintén 6-os fázis és nullavezető. Ezt kellene továbbvezetni az óraszekrényig.
A probléma az, hogy azt az információt is kaptam, hogy most már (2014-ben még nem?!) mindenképpen 10-es vezetékek kellenek az órától az első, általában a lakásban lévő elosztódobozig, illetve a vezérelt áram kismegszakítója nem lehet egy dobozban a normáléval. Állítólag nálam úgy lehetne ezt megoldani, hogy mindjárt a óraszekrénynél ki kell alakítani két külön kis dobozt, egyikbe menne a mért normál betáp a másikba a mért vezérelt betáp, aztán onnan azt csinálok, amit akarok. De van, aki azt mondta, nem kell. Viszont a vezérelt betáp kismegszakítója külön sorban kell, hogy legyen, mint a normálé.
Akkor most mi az igazság? Az nem opció, hogy a földkábelt felszedjem és a 6-os kábelt kicseréljem 10-esre.
Csatolok két fotót az őraszekrényról meg a lakáselosztóról.
Köszönöm!



Fecó

Most elég a 6-os az éjszakainál, a 10-est nem tudják bekötni a HFKV-be.

Tapatalkkal küldve az én HTC U11 eszközömről


ksanci

Köszi!

És mi a helyzet a normál betáppal? Tényleg át kellene 10-esre húzni, vagy egy külön kis dobozzal el kell intézni, ahogy írtam? 2014-ben miért nem kellett?  Most ugyanazok mondták ezt a dobozos dolgot, akik 2014-ben is csinálták az egészet.