Elosztószekrény kivitelezése

Indította balzsi, 2013. január 02., 18:46:27 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

balzsi

Utólagosan szeretném kérni véleményeteket, kritikáitokat a kivitelezéssel kapcsolatban. Biztos van itt köztünk olyan aki a hozzászólásaitoknak később hasznát veszi

petike199600

Ezt te csináltad?
Nekem tetszik de ez csak egy tanuló véleménye.
Szerintem fogsz kapni kritikákat is.  :D  ;)

balzsi

Igen én csináltam saját lakásomnál. Ez az első szerelésem, vélhetőleg az utolsó is.  :)

JUVILL


Nem kritizálok, kérdezek. ;)
Miért nincs feliratozás, rendeltetés szerű megjelölés?
Miért van megbontva a nullakapocs? Sorkapocsra és sínre?
A nulla sínre csatlakozó szürke színű vezeték a távolabbi szerelt ponton nem megtévesztő?

nyaki

Én is csak kérdeznék!
Miért van a kalapsínre rögzített N sín összekötve a PE sínnel? Én úgy látom, hogy a bejövő egy 10mm2-es MKH, ami arra enged következtetni, hogy már a szétválasztás az elosztó előtt el volt végezve. Innen nézve a dolgot, teljesen feleslegesnek tartom az elosztóban történő közösítést. Persze mindenre választ kaphatunk, ha Juvill kérdése is válaszra talál.

balzsi

A feliratozást ma csináltam, a fénykép tegnap délután készült.
A villanyórától 4x10 mm2-es MBCu-val jöttem az elosztószekrényhez és itt csináltam a PEN bontást. PEN az alsó PE sínre megy, innét átkötve a kalapsínen lévő N-re. Erről  kapják a nullát a FI relék, valamint azok a fogyasztók, melyek kimaradtak az ÁVK-s védelemből. A 4 pólusú reléről megy a nulla a felső N sínre.

Üzenet összefûzve: 2013. január 02., 19:42:49 DÉLUTÁN

A feliratozáshoz még annyit, hogy most már kissé másképp fest, mivel fel lett szerelve a "maszk", csak ha úgy fényképezem akkor nem sokat láttatok volna belőle. A feliratokat az ajtajára írtam.

nyaki

Véleményem szerint, ha az óránál már megtörtént a szétválasztás, akkor nem szerencsés újra közös vezetéken vinni a N és PE vezetőt, mert a szétválasztási pontban, ha túl hosszúra sikerül a betáp, akkor a szétválasztásnál célszerű lenne egy helyi földelést kialakítani, ... bár a 10mm2-es vezető éppen határeset a PEN-re.

Szelei

Érdemes lett volna előbb a biztosítékot és csak utána a FI relét. Zárlati áramot legyen az a relé tekercse az a főbiztosító tudja kezelni és nem a védelmi relé. Nem láttam a csengő számára biztit legalább 1 db.

balzsi

Idézetet írta: nyaki Dátum 2013. január 02., 19:46:11 DÉLUTÁN
Véleményem szerint, ha az óránál már megtörtént a szétválasztás, akkor nem szerencsés újra közös vezetéken vinni a N és PE vezetőt, mert a szétválasztási pontban, ha túl hosszúra sikerül a betáp, akkor a szétválasztásnál célszerű lenne egy helyi földelést kialakítani, ... bár a 10mm2-es vezető éppen határeset a PEN-re.

A villanyóránál nincs PEN bontás, ott egy sorkapocsra jön a PEN a méretlen irányból és itt csatlakozik a 10 mm2-es réz vezetékkel. Az órától 4 m a távolság.

flatskerrobert

    Ha jól látom akkor 4 eres a betáplálás és külön van az EPH vezeték.?
A keresztmetszetet nem lehet érzékelni, talán 6-os a kábel. Lehet, hogy ott választottad szét a PEN vezetéket?


A 2 pólusú kismegszakító helyett, 1+N kismegszakító kellene használni mivel 1 fázist és 1 N kötöttél be.
Ami be van építve az  egy 2 fázisú fogyasztó védelmére jó.

[size=78%]A feliratozás lehet, hogy a maszkon van elhelyezve?[/size]
Itt ha besorszámozod vagy egyedi tervjellel ellátod a kismegszakítókat akkor könnyebb az áramköröket azonosítani.
Gondolj bele amikor 50 vagy 100db kismegszakító vagy egyéb maszkos szerelvény van elhelyezve a tartósíneken maszk nélkül, nem lehet tudni, hogy mi micsoda. Meg ha valaki más leszedi az előlapot nem tudja azonosítani az áramköröket. Ezért a maszk alatt is az eszközöket terv jellel el kell látni pld. Q1 kapcsolók [size=78%]D1- kismegszakítók stb. Én ceruzával szoktam a szerelés alatt megjelölni, aztán ha kész akkor megiratozom véglegesen, mert menet közben is változhatnak a dolgok. De nem filcel össze vissza firkálva, ha nem jobb feliratozót használni. Megvalósulási rajz ?[/size]
Mért íród azt, hogy az utolsó lesz amit csináltál?
FR.