Lépcsõházi automatika!

Indította krisz1986, 2012. március 14., 10:45:12 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Na, ezt járjuk, egy kicsit körül eszik vagy iszák?

nova

Konkrétan a mûködésére lennél kíváncsi, vagy csak egy egyszerû impulzus kapcsolásos kialakításra.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Igazándiból mindkettõ érdekelne! Sõt a hibalehetöségek meg ami ehhez tartozik. Mi a tapasztalatok vele? Én kinlodtam vele egy idöbe amig panelbe laktam. Föleg olyankor amikor a tisztelt lakó a kapcsolot kiékelte. És az automaitka folyamatosan ment. Tudom költséghatékony de ha az üzemben tartást is hozzá veszem lehet jobban járnék a folyamatos villágításal?

krisz1986

Emberek kollégák! Hová lett mindenki? Ide senki se jár fel! Olyan csönd van mint a temetöben. vagy olyan nehéz témát adtam,hogy senkinek nincs tippje se? Ezt nem tudom elhini. Tudom nem épületfelügyelet,de azért régeben pörgösebb volt a forum. Hol vagytok?

JUVILL


Jön a tavasz, nincs idõ a fórumra.:)
Vagy rosszak az indított témák.

Novill

Igen itt a tavasz! Valószínû a kollégák tele vannak sok munkával. Igen kezdenek jönni a feladatok is.  De az is lehet, hogy a lányok sok feladatot adnak!
A lépcsõházi automata az egy rutin feladat. Vannak nyomógombok a lépcsõházban. Ezeket meg kell nézni nem-e ki cserélték valahol kapcsolóra. A nyomógombok zárnak-e meg kell vizsgálni az automatikánál. Általában egy kapcsolóval lehet választani az állandó üzem vagy az automatikán keresztül üzemel. Ha elromlik a lépcsõházi automatika, akkor cserélni kell. Meg kell figyelni hogy volt bekötve, és ezt az elvet kell átültetni a cserélendõ készülékre. Vagyis a rajz szerint be kell kötni.

krisz1986

Engem tréfált már meg automatika. Nem volt elötte kapcsoló. Ugyhogy ment egyfolytában. Egy csomot szorakoztunk vele. Úgyhogy valami megbizható tipusokat szeretnék. És vajon mennyibe kerülhet a készülék. Mert a vezetetéket kapcsolot azt majd helyszinen becsülök.

JUVILL


Általában a Ganz termék van elterjedve. A legújabb típus a GLE 5. Ennek a listaára 8223 Ft + ÁFA. Ha van olyan kereskedõd, ahol gyakran vásárolsz, ebbõl ad kedvezményt.

Zoli

Tudom, kicsit drága megoldás, viszont annál nagyobb szabadságot biztosít egy Siemens LOGO! (vagy hasonló) beépítése. Ebben van kész lépcsõházi automata modul, és mivel nem csak egy kimenete van, így akár egy nagyobb épületetet több szakaszra lehet bontani. Be lehet állítani, hogy például kora este hosszabb vagy akár rövidebb legyen az idõzítés... stb... Akár az elszívó idõzítését is rá lehet bízni, vagy ilyesmi... :)

krisz1986

Zoli a következõ kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:
1.Az lenne a kérdésem hány helyen alkalmaztál ilyet? mennyire elterjedt?
2.Mennyire érezhetõ a megtakarítás ha ezt vásárolom a társasháznak?
3.Nincs erre esetlegesen valami statisztika?
4.Mikora térül meg a berendezés ára?
5.Mennyire mutatkozik meg az ára a ház vilanyszámlájában?