Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nyaki


flatskerrobert

Más téma!
Vajon mikor volt itt TMK! 20/0,4KV 630KVA a gép.
EON terület, de azt nem tudom, hogy ki a tulajdonos.
FR.

exchange

Idézetet írta: flatskerrobert Dátum 2014. november 13., 21:31:17 DÉLUTÁN
Más téma!
Vajon mikor volt itt TMK! 20/0,4KV 630KVA a gép.
EON terület, de azt nem tudom, hogy ki a tulajdonos.
FR.

Na ez nem csak az E-on hibája itt is volt hasonló. Lényeg hogy a Önkormányzat tiltotta le a Gallyazást, mert rögyeznek a fák egyik szerelő írta ezt a Városi Facebook csoportban.
IdézA tegnap esti áramszünet egy villámcsapás eredménye volt a Paraszt utcában, ott kellet a 20 kV hálózaton szigetelőt cserélni! A mai délelőtti esett nem messze attól a helytől volt. A tegnapi villám megrepesztett egy másik szigetelőt és a mai eső beszivárgott a repedésbe és zárlatott okozott! De az Aradi utcán és a Fég mögött a 20 kV -os hálózatba be van nőve a fa! Régebben az önkormãnyzat gallyazott a városban, sok kevesebb sikerrel, idei évben egy másik cég végzi, mert ők minőségi munkát végeznek, DE a főkertész letiltotta őket mondván a fák már lombosodnak, nem gallyazhatnak! Így a tavaj őszi gallyazást amit még a városnak kellet volna megtennie szerződés alapján az idei tavaszi gallyzáskor az új cég végezte volna el a márciusban megkötött szerződés alapján! Ezért az áramszünetek nagy részét az önkormányzat akadékoskodásának köszönhetjük! ..... És ezúton szeretném megköszönni annak az embernek, aki ma ránk hívta a rendőrséget! Mi épp a közelben voltunk és szóltak nekünk, hogy az Aradi utcán mit tapasztaltak! Ezzel még semmi baj, de mi elmentünk a 20 kVhálózaton kapcsolásokat végezni, addig bejelentést tettek a rendőrségre,hogy a Démászosoknak szoltunk és ők elmentek, nem csináltak semmit!

Node hozzak pár képet énis.
1.) Ez egy fővárosi rendelőintézet várójában van.
2.) Na ez talán csak viccből volt bár kitudja.
3.) Ezt meg gondolom ismerik itt sokan :D Oldalon fekete lett a fehér háttér, alapból PNG kép szóval Zöld: 220KV piros: 400KV Lila: 750KV

Sztrogoff

Idézetet írta: 980POWER Dátum 2014. augusztus 31., 15:43:07 DÉLUTÁN
...Tegnap néztem egy filmet ami Bangkokban játszódott, csodálatos az utcai hálózat és nem a film kedvéért készítették olyan pókhálószerűre. Az egyik hotel folyosójának illetve lépcsőházának a mennyezetén futottak a porcelán szigetelőkre szerelt csupasz vezetékek...
Bocsánat, csak a másik oldal ügyvédjének szerepében jegyzem meg (amúgy nekem sem tetszene odahaza), hogy ugye ha a magasság két és fél méternél nagyobb, akkor ez teljesen szabványos eljárás lenne Budapesten vagy Párizsban is. :)

980POWER

Az MSZ 151-8 szerint a szigetelt csatlakozó szabadvezeték földtől mért legkisebb távolsága a terület jellege szerint: 6. Épületfalra szerelve: 3m (Ez a szigeteletlenre nem vonatkozik, gondolom nincs is megengedve.) A filmben egy zárt folyosó mennyezetén voltak elhelyezve.

Mjanó

Nem tudom, hogy ide vagy inkább az elrettentető topikba való a következő:

A mai nap fényképeztem -mobiltelefonnal- egy garázssornál villanyóra szekrényt amibe folyik bele az esővíz IPXX.
Valószínű hogy nem lesz hosszú életű az óra.
Fotón nem nagyon látszik de a doboz közepére csurog a víz.

980POWER

Idézetet írta: Mjanó Dátum 2014. november 18., 14:39:37 DÉLUTÁN
Fotón nem nagyon látszik de a doboz közepére csurog a víz.
Ááá... a szabványos mérőhely kialakításnak köszönhetően ez nem fordul elő, 8) csak most ép hiányzik róla az IP 68 védettséget nyújtó fólia réteg.  :P

Novill

Én már láttam szabványos műanyag Hensel  fogyasztás mérőszekrényt beázva  :D.

Szelei

Ki kéne egészíteni egy vízórával a folyásnál és meg is szűnne a probléma. :)

Sztrogoff

Idézetet írta: Sztrogoff Dátum 2014. november 17., 08:42:54 DÉLELŐTT
Bocsánat, csak a másik oldal ügyvédjének szerepében jegyzem meg (amúgy nekem sem tetszene odahaza), hogy ugye ha a magasság két és fél méternél nagyobb, akkor ez teljesen szabványos eljárás lenne Budapesten vagy Párizsban is. :)
Sajnos, ebben nem volt igazam. A megállapításom csak az MSz 1600 idejében volt érvényes. Félrevezetett az a gondolat, amit sokszor hangoztattam, hogy a kézzel elérhető távolság tartományát már az 1600 is a nemzetközi szabányokból vette át. De a 2364 az 2007-ben ezen olyan értelemben szigorított, hogy csak olyan helyen lehet alkalmazni kézzel elérhető távolságon kívül csupaszt, ahol szakképzett vagy kioktatott személy van a helyszínen. Az meg egy szálloda folyosóján nem teljesül.