Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Idézetet írta: nyaki Dátum 2014. január 31., 16:21:29 DÉLUTÁN
Bár nem konkrétan a villamossággal kapcsolatos, de mindenképpen kénytelen vagyok ezt megosztani veletek, mert nagyon vizuális típus vagyok és minél jobban nézegetem a képeket, annál jobban könnyezem:

Nálam a cégnél is találtam hirtelen egy két gyöngyszemet. Íme:
A második képnél elmaradt a terasz de az ajtó nyitható, használható gyorsliftként. :)

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

http://utajovobe.eu/hirek/energetika/871-csaladi-hazad-van-ennyi-ido-alatt-terul-meg-a-napelem-rajtunk-rohog-europa

Röhög rajtunk Európa - vallják a hazai napelem-piac képviselői. A kritikán aluli engedélyezési-, illetve szabályozási rendszer, az állami támogatások elmaradása, valamint egy ismeretlen érdekeket képviselő lobbitevékenység ugyanis mind-mind gátat szabnak hazánkban az "ingyenenergia" terjedésének. Pedig szakértők tapasztalatai szerint egy családi ház éves villamos energia igényét lefedő napelemes rendszer maximum 10 év alatt behozza az árát. Nagy kérdés ugyanakkor, mégis melyik a jobb befektetés egy magyar háztartásnak: a napenergia hasznosítása, vagy egy bankbetét?

Gyurmaúr(fi-relé)

Azért érdemes azzal a vonulatával is foglalkozni a családi napelem  vs napelem erőművek kérdéskörével, ugyanis azt szerintem könnyen belátjuk mi villanyászok, hogy mit is jelent,ha egy utcában mondjuk 20 házban van családi fotovolti erőmű és ezek egyszerre fognak rátermelni az adott utca 0.4kV-os közcélú hálózatára, ahelyett, hogy a település szélén lévő, mondjuk 20MW-os kereskedelmi célú termelne rá a 20kV-ra?! Hidd el, nem véletlen, hogy nálunk annyira nem kamálják a nem szigetüzemű  lakossági fotovoltaikus rendszerek telepítését, viszont a csak szigetüzemben termelő meg azért nem nyerő, mert napközben,amikor nincs otthon a család, akkor ugye nincs házi kereslet a megtermelt energiára, viszont ha ez a fölös energia nem termelődik fel a közcélúra, az a rendszer gyors halálát jelenti, azontúl, hogy így nem fog érvényesülni a visszafelé pörgő villóra adta erekcióözön... :P

balzsi


nova

Ez a medencés hosszabbítós kép nagyon népszerű, sok helyen találkozni vele. (itt is volt már)

A másik kép tipikus indiai, vagy valamilyen hasonló életszínvonalú országban dolgozó villanyszerelő. Egyszer láttam valamelyik dokumentum filmes csatornán, hogy ezeken a képeken szereplő villanyszerelők a helyi szakemberek. Tehát a nálunk alkalmazott védőfelszerelések és egyéb villanyszerelési eszközökért biztosan nagyon hálásak lennének.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Azt a Q....! :o
Az első kép se kutya, de a második! Úgy ül ott a pózna tetején, mintha csak veteményezne egy vetőgép hátulján, tán' még egy gólya is megirigyelné. Beszarás! ???
Azt küldeném fel oda, aki utasította erre. ...van elég pózna nálunk is, de amennyi féreg van itt is, lehet kevés is lenne. >:(

exchange

Üdítős doboz újra hasznosítás
bocs a kis képpért csak akkorában volt az oldalon.


nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!