Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

szmihaly


Novill

Jó ez a kis videó. Ennyi év távlatából érdekesnek tűnik. Mi is ami szakmailag és szakma történelmileg le jön a kis filmből. A fiatalabb generáció szempontjából valószínűleg ismeretlen a feszültségvédő kapcsoló. A másik mint érintésvédelem az egyszerű és fokozott érintésvédelem mint fogalom, ami ma már csak történelem. A filmen már megjelenik az áramvédő kapcsoló. Látható a régi NDK gyártmányú fi relé, amelyekből még ma is találni működőképes darabokat. Itt még nem voltak alkalmazva a sínes ( Ts 35)rögzítések. Önmagában alapjaiban az érintésvédelemben nincs olyan eget rengető változások. Ezen belül ugyan történtek némi változások, mint például az alfa szorzók, stb. Időközben ami feltűnhet , mint változás a felhasznált technológiai anyagok sok változáson estek át.  Az olvadó betétek helyett ma már többségében a kismegszakítókat látjuk inkább. Az építkezéseken előforduló hibákkal sajnos még a mai napig találkozni lehet.  Felmerül bennem a kérdés az érintésvédelem biztonsági szintje a film készítésekor  vagy mai időkben állt vagy áll magasabb szinten a felhasznált technológiai anyagoktól eltekintve?

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak, én nem látok semmit, mert nekem csak egy piros X jelenik meg a keret bal felső sarkában és jobb "egérrel" sem tudom megnyitni. Feltételezem, a hiba az én készülékemben van... :'(

petike199600


balzsi

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. december 19., 19:19:43 DÉLUTÁN
Urak, én nem látok semmit, mert nekem csak egy piros X jelenik meg a keret bal felső sarkában és jobb "egérrel" sem tudom megnyitni. Feltételezem, a hiba az én készülékemben van... :'(
Itt: A fejlődésbiztonság - YouTube megnézheted.

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. december 19., 19:19:43 DÉLUTÁN
Urak, én nem látok semmit, mert nekem csak egy piros X jelenik meg a keret bal felső sarkában és jobb "egérrel" sem tudom megnyitni. Feltételezem, a hiba az én készülékemben van... :'(

Ha így távolról láthatatlanban tippelnem kellene akkor a flash lejátszót kellene frissítened a gépeden. Ha a youtube linket megnézed gondolom ott se látod a videót csak egy hiba üzenetet a videó lejátszó ablakban.
Adobe - Install Adobe Flash Player
A fenti linken tudod frissíteni a lejátszót.  ;) Reméljük tudtam segíteni.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Sajnos az őskövület fujitsu siemens nem hajlandó már telepíteni az eddig éveken át gond nélkül használt flash playert, úgyhogy épp ezért a youtube-t is csak google chrome-n tudom megnézni. Épp a minap jött flash player frissítés és hiába nyomtam végig az előírtak szerint, egész egyszerűen nem települt fel! Lehetséges, hogy olyan helyen sérült a winyó, ahová az adobe "udvartartása" kerülne?! Nem tudom... :'(

exchange

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. december 21., 18:25:45 DÉLUTÁN
Sajnos az őskövület fujitsu siemens nem hajlandó már telepíteni az eddig éveken át gond nélkül használt flash playert, úgyhogy épp ezért a youtube-t is csak google chrome-n tudom megnézni. Épp a minap jött flash player frissítés és hiába nyomtam végig az előírtak szerint, egész egyszerűen nem települt fel! Lehetséges, hogy olyan helyen sérült a winyó, ahová az adobe "udvartartása" kerülne?! Nem tudom... :'(

Nekem is ez volt a régi gépemen, illetve ott mindig feltette a legfrissebbet, csak ki is fagyasztotta a böngészőt. mert a úf flash már nem támogatja az egymagos Cpu-t tartalmazó gépeket, Igen a Crome beépített flash lejátszóval rendelkezik.
HDD (winyó) ellenőrzéshez javaslom a Hard Disk Sentimel programot.

Amúgy érdekes gép volt, néha már csak úgy indult el hogy fogni kellet a VGA kártya Tápkábelit, bekapcsoláskor, aztán volt hogy a HDD-ét Dvd meghajtóért mikor mit, és a tápegység csere után is csak pár napig bírta. Plusz alaplapon kondenzátor púp lehet hogy ez is közrejátszott ebbe a hibába?. Egyik ok a tápkábeles cucc volt amiért lecseréltem.



Üzenet összefûzve: 2013. december 21., 20:37:18 DÉLUTÁN

Pontosabban nem fogni kellet hanem tolni befele a csatlakozóba, olyan mintha érintkezés baja lett volna. Pc szerelő nézte de újraforrasztás semmi sem segített. Mondjuk 2003-as régi gépvolt már nagyon.

Gyurmaúr(fi-relé)

Igen, nekem is úgy tűnik, hogy itt már kompatibilitási problémák vannak, azontúl hogy nyáron volt már olyan, hogy nem pörgött fel bekapcsoláskor a winyó, egész konkrétan megállt. Ekkor derült ki, hogy bizonyos szektorok sérültek. Sentinelem volt, de azt deletelte a PC guru, mert az is visszarántotta a gép teljesítményét, be lassította, hiszen ugye állandóan dolgozott. Egyébként már az is kimutatott 2 gyenge szektort, illetve a különböző kis diagramjaival pusztította az idegrendszeremet. Mindegy, már nincs kedvem a Flash player miatt rugózni, örülök, mint majom a farkának, hogy megy még 7 év után... Hál Istennek, a villamossági cuccokkal nincsenek ilyen szívatások, ott sokkal egyértelműbb, ha bármi is tönkremegy, mert akkor nem jön a nafta, vagy csitt-csatt van, oszt jónapot! Nem véletlen, hogy nem lettem informatikus, mert nekem ez egy kissé már elvont műfaj...