Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

mikerulz

Tudom nem mindig illik magyar fórumra angol nyelvű videót linkelni előre is elnézést kérek de ezt a fickó muszáj volt.
Nem mondom, hogy azért 220-al kipróbálnám.

Villanyreszelő

Ha jól emlékszem ezt tanítják is,a desztillált víz,és a közönséges csapvíz, az ásványi sók vezetik az áramot.
Jó lenne energiát nyerni belőle :)

nova

Hát ez a elektromos tűzlabda videó nem semmi. Kérdés, honnan tudta, hogy most videóznia kell? Persze lehet menetrendszerint közlekednek arra az ilyen elektromos jelenségek.  :D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv!

Idézetet írta: nova Dátum 2013. november 07., 14:26:11 DÉLUTÁN
Persze lehet menetrendszerint közlekednek arra az ilyen elektromos jelenségek.  :D

Természetesen: Mindenszentekkor és halloween napján éjfélkor. :-)


Könyves Kálmán

http://energiagorilla.blog.hu/2013/11/06/tudatlansag_nagy_mennyisegben

"Az az ország vagyunk, ahol az emberek még mindig hajlamosak a bankokat ,,ótépének", az önkormányzatot ,,tanácsnak" hívni, és sokak meggyőződése, hogy a telefont és a tévét a ,,pósta" juttatja el lakásunkba."

Molnár Viktor

Idézetet írta: exchange Dátum 2013. október 03., 18:31:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2013. október 03., 18:04:59 DÉLUTÁN
Nem baj, majd szépen összeomlik az egész áramszolgáltatás, aztán majd tapsikolhat a sok agymosott fidesznyik és idegesen kuporgathatja össze pénzecskéjét vmi zsenerátorra, legalábbis ahol van arra lehetőség, hogy rá lehessen azt minden grimbusz nélkül kötni a családiház (mert társasházban ez a megoldás eleve tabu!) mért főelosztójára, vagy leglább egynémely áramkörére, mert pl egy 3 fázisú betáppal megáldott házikó esetén vagy 3 fázisú outputtal rendelkező zsenó kell, vagy pedig lehet sakkozni, hogy mely Á.K-k kismegszakítóit, illetve azokat tápláló fésüssíneket kötjük rá az 1 db fázisra,stb. Lesznek itt még cifraságok, főként ha kicsivel zúzósabb lesz a tél! Itt van pl a haverom birtoka, ahol a jó drágán megvásárolt (szart rám hallgatni, inkább önfejűsködött egy jót) 1 fázisú Hitachi (mer az echte Japán! Ez volt a fő szempont, nem az, hogy 3X25A-es a hálózati betápja!) zsenót csak úgy tudtam beintegrálni a hálózatba, hogy a szivattyúit képes KK0 6006-os 1-0-2-es kapcsolóval kétoldalúan megtáplálni, illetve hasonló, azaz KKM0 6006-al az inverteres fénycsőarmatúráit + még rendelkezésére áll egy, csak zsenóval táplálható, max 10A-el terhelhető 2-es földelt dugalj, oszt jónapot, így max a hűtőjét képes -átdugaszolással- valamint egy rezsót diszkréten és egy olvasólámpát működtetni...  :'( Lehet, hogy lesz, aki most lehurrog majd engem, de szeretnék mindenkit emlékeztetni az 5 évvel ezelőtti, !8 napig tartó! Zalai áramszünetre, amikor "csak" annyi történt -amikor láttam az M7-en N.kanizsa felé autózva a derékba tört 20KV-os betonoszlopok garmadát, azt hittem, hogy ez vmi földönkívüli dolog lehetett!-, hogy esett némi jó vízes hó, jött némi kis szellő, majd ez a havacska szépen ráfagyott a 40 éves betonoszlopokra, aztán a szél bevégezte a dolgát! Zala megye 1/3-án ismerték meg testközelről, milyen volt az élet anno, azaz a XX. század előtt...   

Jogos, sajnos a kormányt nem érdekli semmi csak hogy megtartsa a hatalmát, Zalai áramszünet nem kell annyira visszamenni idén március 15. a nagy hóval, A Démász mint ahogy írták elküldött 200 dolgozót szerintem egy hasonló helyzetben csak most a Dél-Alföldön (persze reméljük hogy nem lesz) nagyon kelleni fog az a 200. dolgozó.

Gyurmaúr(fi-relé)

Mindig megtisztelő, ha 1 az 1-ben idézik a mondókámat, mert ez számomra annyit jelent, hogy nemcsak a szám járt, hanem tényleg mondottam/ klaviáltam is "valamit..." Köszi szépen! 8)

Villanyreszelő

Hali!

Ma véletlen ÉMÁSZ területen jártam egy ismerősnél,mondom megnézem mán az ottani villanyos szerelést hát ime Júliusi fogyasztásmérő felszerelés :D A C16 után C25 jön az hagyján de hogy hogy kapcsolom vissza zárlat után,na az a kérdés :D

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!