Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

exchange

IdézAutóbejáró elõtt keresztbe a telefonkábel? A tulajdonos vajon bejelentette a szolgáltatónak?
Valaki biztos mert másnap új oszlop lett téve :D
IdézA villanyoszlop csere, hát így is meg lehet oldani Lehet valaki elvitte az egyik felét tûzifának. Az ereszcsatorna síkjában az nem a vezetéken levõ egyik darabja az oszlopnak?
Ja, Bár még nincs kész még vezetéket is cserélnek :D De az egy oszlopdarab :D

De most pár videó is:
1.) Ingyen Tûzijáték:


2.) Cd


3.) Kereszttartó

:D

nova

Az elsõ videóhoz egy kis infó, rákerestem :) A számítógép 12 voltos táp csatlakozójára közvetlenül csatlakoztatták a 230 voltos hálózatot, ebbõl lesz a tûzijáték. Gondolom ahogyan végig égnek a többrétegû nyákon a fóliák.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

szmihaly


Fecó

Akkor hogy Én se maradjak ki :)
Egy kis oszloptörés :)

Ez tutira kiolvadt :)

kismegszakító és fûtõbetét egyben :)

Oszlopon "T" leágazóelem "szakszerûen" szerelve

Hálózati oszlop "K" típusú szigetelõje kicsit "fáradtan" :)

nova

Hát igencsak csere érett ez a szigetelõ az utolsó képen fõleg esõs idõben. :(
A merlin gerin kismegszakító (ha jól láttam a márkát :)) belülrõl vagy kívülrõl égett így meg?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Fecó

Laza volt a kötés az alsó, bejövõ 10-es MLC vezetéken, plussz egy kis nyirkosság. És persze gondolom nem a 60 W izzó-t használták róla csak :) A szigetelõ nem egyedi eset, számtalan van belõle sok helyen. Egyszer kíváncsi lennék, ha számokba lehetne önteni ezeket az aprócska szivárgó áramokat összesen, éves szinten mekkora lehet a hálózati veszteség csak ezekbõl :)

nova

Hálózat számítási képletnél számolnak a szivárgó árammal is, csak szerintem se ekkora értékkel mint ezek a hibák okoznak és összeadódnak a szigetelések miatt. Tipikus elmaradt karbantartások és spórolás hiánya.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Hûûha, fiúk, tök jó, hogy visszatértem Jack Bauer kalandjai után, mert ilyen fotókollekciót régen láttam így "tömõrítve".  A 2. képen az egy szétrobbant NH0-ás, vagy 1-es késescucc? Mi tüzelte így fel??
A 3.-on az egy Merlin, nemde? Merlint nem is szoktak feltenni órához, vagy? Én nem véletlenûl nem használok olyat, csak AEG/GE-t. Van olyan szerelésem, amelyet 12 éve csináltam, még a fekete etikettes AEG-vel és abszolúte kifogástalanúl nyomja.
A 4.-en -ha jól látom- egy ú.n. 4+2 csigás cucc van, ahol a közvill egyik, vagy egyetlen fázisvezetékét tartó csigácska dobta be a tõrcsit?! Én csak azt nem értem, miért vannak még ebben az országban, ahol a tisztelt 0.4kV-os hálózatot (is) fenntartó áramszolgáltatók zsírosra keresték már magukat, nos miért vannak itt még 4 csigás szabadvezetékes hálózatok, amikor a kábelkorbácsost már vagy 30 éve feltalálták? Azontól, hogy sokkal sérülékenyebb, könnyebben leszaggatja a vihar, összeérhetnek az egyes fázisok és/vagy a 0, még a villám is könnyebben csap bele a szabadvezetékbe és akkor már a töredezõ csigákról nem is beszéltem.
hihetetlen, hogy milyen szarrágók "szeretett" áramszolgáltatóink, bezzeg, ha csesztetni kell 1 mérõhely kiépítésnél, vagy a "B"-s túlfeszvédelmi unit okán (pedig az a közcélú hálózatot is védi), na az megy nekik!!!
>:(  :'(

szmihaly


nova

A kenyeret és a savanyúságot hol tárolják :) Lehet mágnes van a kolbászban és ha jön az áramkommandó megkínálják vele õket, és már el is tüntették a nyomokat  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!