Egyedi gyártású világítótest

Indította Marci2018, 2018. június 09., 12:01:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

S/K

A tápegységeket mindenképpen olyan helyen szükséges elhelyezni ahol hozzáférhető lesz ha tönkremegy, akár a legközelebbi oldalfalba süllyesztett dobozba. (persze ha bontható az álmennyezet akkor ott a legjobb. Minél közelebb a LEDekhez) A LED-hez meg csak 12V megy és a tápegység kapcsolható, tehát a 230V-os oldal.

faxelektro

Úgy tudom nem bontható az álmennyezet akkor pedig jó nagy elosztó dobozokat kell berakjak a hat darab led csík tápjai be férjenek.

faxelektro

Ugyan itt vásároltak egy főzőlapot aminek az adat tábláján 230V-7,4kW van és azt mondják az elárusító is azt mondta,hogy monofázisról működik.Kábel van rajta ami négy eres barna fekete kék zöld-sárga.Szerintem ez két fázis+null+föld,hogy kössem 230 voltra mivel nincs háromfázis vagy cseréljék vissza egyfázisúra.












Marton

Sajnos a laikus vásárlók annélkül vásárolnak nagy teljesítményű készülékeket, hogy hozzáértő szakembert megkérdeznének.
Nincs fogalmuk arról sem, hogy mekkora teljesítmény áll rendelkezésre (hány amperes is a a villanyóránál a biztosíték).
Ha van legalább egy fázis 32A betáplálás, külön kiépített 3x6mm2 kábelen (vezetéken) 25A-re biztosítva, egy fázisra átkötve a tűzhelyt, kompromisszummal használható. Legfeljebb eltekintenek az összes főzőfelület egy időben való használatától.
Kérdés, hogy a gyári négy eres kábel eltávolítása garancia vesztést okoz-e?
Egyéb variáció esetén felejtsék el az elektromos főzőlapot.

Simon Endre

A mennyezeti lapokba a sineket leszerelt állkapotban kell "befaragni" és mögötte a rést át kell hidalni ragasztott gipszkartonnal különben elreped. A szerelést a belső oldalon gégcsövezéssel kell megoldani. A 230V os LED sorok nem javaslom mert nem darabolható csak adott hosszoknál, maradj csak a DC12-24 voltosnál és 1,5 mm hangszóróvezetékkel vezesd fel a mennyezetre. Az 5 kapcsolási hely a betáp oldalon impulzuskapcsolóval megoldható. Amennyiben ez az 5 kapcsolási hely a LED részegységeket jelentené  akkor nyilván közös táppal ezt a DC oldalon kell megoldanod, az AC/DC átalakítónak ez esetben alacsony alapfogyasztásút kell választanod. A főzőlapok jellemzően kétfáziuak a harmadik fázis a sütőé. Az egyfázisú átkötéshez kell a megfelelő amper vagy a kényszerű HFH vagy az "agyban reteszelt" üzemmód.

faxelektro

A mennyezeten marad a régi gipszkarton a legutolsó döntés szerint a szigetelést fentről le szedték és a padolást is tehát a gipszkarton felett szabad a hely csak a gerendák látszanak ott tudnám el vinni a tápokat a ledeknek az oldalfalról de az adapterból jövő kábeleket is mind meg kell toldani mert nem érnek el a ledekig azt hogy lehetne meg oldani,hogy a toldások ne kerüljenek majd az új  szigetelésbe és mivel tudnám a led szalagokat be süllyeszteni a kartonba az okosok már kérdezés nélkül meg vásárolták a ledeket is csomagban adapterrel eggyűtt de még ki tudom cseréltetni,ha találnánk valamilyen praktikusabb megoldást vagy ha le tudnám beszélni erről a világítás módról. 

Simon Endre

Ad meg a leltárt hogy mit vásároltak össze és ha lehet fotókat is küldj. A szokásos 5,5/2,1 vagy 5,5/2,5 tápcsatlakozóhoz van beépíthető vagy lengő ellendarab.
Amennyiben DC oldalon lesznek a kapcsolók közös táppal dolgozhatsz azok viszont csavarbekötősek, (pl. Mean Well G3 xxW ) ha AC oldalon kapcsolsz a lengő csatlakozót ajánlom a LED-től jövő  kábelek végére ezekben van forrasztható és (jóval drágább) csavarbekőtéses is. Én világításra csak a 2070 csípekkel gyártott szalagokat használom ez alumínium hodozós és csak fém csatornába (profilsínbe) szerelhető, de ha már valamit rásóztak a megrendelődre lelkük rajta csináld amit lehet.

faxelektro

Most beszéltem telefonon a tulaj azt mondja távirányító van a ledekkel én még nem láttam szerintem RGB mert azt mondja a színeket lehet változtatni,reggel látom meg hogy miket vásárolt össze.

faxelektro

Jó estét
            Segítségre lenne szűkségem egy ELMES-U2HS telepités+programozásához mivel semmikép nem jön össze pedig ki nyomtattam a netröl a műveletet de vala mit nem jól csinálok mert fel kapcsol mindkét led reflektor külön-külön a két távirányító gombról de kapcsol is le  magától nem sok idő múlva. Mostan itt a útmutatón irja,hogy nyomja meg a PRGx gombot de ilyen nincs az adón csak PRG1 és PRG2-gombok. Tudna valaki segíteni mert két órája kínlódok de csak az ideg vet fel,hogy nem jön össze.

Simon Endre

Megjöttem a baráti "külszolgálatból" (telephely őrzés külföldi nyaralás alatt, net NYET.)
Ha az  x helyére 1 vagy 2 van behelyetesítve és azt a gombot nyomod meg a programozás elkezdhető azon a vezérlési csatornán, gondolom ezen mára már túl vagy.