Minősítő Irat

Indította pgz, 2018. január 17., 11:53:33 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

pgz

Üdv !

Biztos Ti is olvastátok a VL novenberi lapszámban, Rátai írását arról hogy az MSZ HD 60364-6 és a Minősítő Irat különbözőségéről, röviden azt szűrtem le hogy Minősítő Irat nincs is , az MSZ 60364 pedig ( mondjuk ezt eddig is tudtuk ) sok más dologgal is foglalkozik az érintésvédelmen kívül, tehát csak annak bizonyos részei alapján kellene érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálatot végezni, vagyis nem alapján, nem megfelelően, hanem figyelembe vételével, felhasználásával stb.Nem is foglalkoztam ezzel részletesebben hiszen eddig minden tankönyv, jegyzet szigorúan Minősítő Irat-ról annak kiállításáról , beszélt.

Tegnap viszont szóltak ( valamilyen munkavédelmis ) hogy a leadott év jegyzőkönyvet nem tudják elfogadni, formai hiba miatt, mert szerepel benne a Minősítő Irat a fejlapon és a minősítésnél is.
Nem tudtam velük beszélni, nem tudom mire milyen előírásokra hivatkozhatnak.

Ti találkoztatok ilyennel, mi a vélemény / van e hivatalos vélemény ezzel kapcsolatba?
Milyen összefüggés lehet akkor, ha a friss 40/2017 NGM rendelettel kiadott VMBSZ 1.1.22. , 1.1.22.2. pontban mindig érintésvédelmi minősítő irat kifejezéseket használ?

Visszatérve a jegyzőkönyvemre, mint az áram, a kisebb ellenállás irányában mozdultam el, vagyis kihagytam a Minősítő Irat kifejezést  és így nyomtattam új elő és minősítő lapokat, de azért érdekelne más álláspontja is.

Üdv




Üzenet összefûzve: 2018. január 17., 13:05:50 DÉLUTÁN

Üdv

Bocs elfelejtettem megkérdezni, a 2017-es 60364-6 szabányt mikortól kellen alkalmazni ?

Valamint ez a Minősítő Irat név akkor a erősáramú berendezések és a  villámvédelmi felülvizsgálatoknál is  kiirtandó ?

pgz

Sztrogoff

Idézetet írta: pgz Dátum 2018. január 17., 11:53:33 DÉLELŐTT
...Bocs elfelejtettem megkérdezni, a 2017-es 60364-6 szabványt mikortól kellene alkalmazni ?
Az MSZT ingyenes szabványjegyzéke szerint:
- a 2007-es kiadás 2019. június 01-ig érvényes
- a 2016-os kiadás 2016. 12. 01-től 2017. 07. 01-ig volt érvényes
- a 2017-es kiadás 2017. 07. 01-től érvényes
Ez kis  vagyon írva a 2017-es kiadás első oldalára: "Az MSZ HD 60364-6:2007 2019. június 1-jéig még érvényes."

JUVILL


Ez nekem új, de lehet csak nekem.
Új, mivel eddig minden szabványfrissítő (utoljára részemre 2017. október) minősítő iratról beszél, a minősítő irat tartalmi és formai követelményéről.

De a 2018. januártól életbe lépett VBSZ 3. mellélete is minden továbbképzési program alapkövetelményében minősítő irat készítést ad meg.
Ez a téma kicsit sántít akkor. :)

De ha nem minősítő iratot készítesz, nem minősítesz a villamos berendezéseket illetve, akkor visszatérsz a 70-es évekhez és jelentést készítesz?

Fecó

Ez számomra is kicsit homályos. Egyébként való igaz, hogy a felülvizsgálat szabványa (MSZ HD 60364) nem ismeri a "minősítő irat" megfogalmazást. De a magyarországi rendeletek viszont "ragaszkodnak" a minősítő irathoz. Úgy vélem, hogy a felülvizsgálati dokumentáció részét képező minősítő irat éppen-hogy egy plusz követelmény, ezáltal nem enyhíti, hanem inkább szigorítja az egészet. Lobogtasd a 40/2017 NGM rendelet 1.1.10 a; pontját, mely első felülvizsgálat kapcsán kifejezetten "minősítő iratot" kér! Az időszakos felülvizsgálatok esetében, a hibajavítások rendjéről van egy eszmefuttatás ugyanezen NGM rendelet 1.1.21.1. pontja alatt, ahol a hibajavítás idejéről és a "minősítő irat" kapcsolatáról értekezik. De szóba hozhatod neki a 10/2016 NGM rendeletét is, mely a 19. § (10) és (11) pontja is egyértelműen "minősítő iratot" fogalmaz meg mint követelményt. Ez holmiféle felesleges okoskodásnak tűnik számomra...