Villanyszerelő tanuló panel

Indította petike199600, 2012. december 29., 18:26:22 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Magam részéről 1 jó nagy lájk, azaz like!!! Petike,csak így tovább és te leszel a legjobb, a többi évfolyamtársad pedig a futottakmég kategória, azaz ameddig te fullos kapcsoló, irányító, vezérlő berendezéseket fogsz installálni a kellemesen fűtött, cicis-sunis baby naptárakkal telepakolt fallal rendelkező előszerelő műhelyben, addig ők majd kint a -15 fokban, ónos esőben fogják fektetni a kábeleket, állítani az oszlopokat...  ;)

petike199600

Köszönöm szépen a bíztatást de még iszonyat sokat kell tanulnom ez is egy módja ez a panel.
Engem érdekel a szakma ezért csináltam.
Köszönöm szépen!

Marton

Itt a második verziós rajzom. Ennél van további relé, pl. KR11 típus (K0 jellel). Ez mint "főkapcsoló" lenne, no meg nullfesz kioldó szerepét is ellátja. S5, S6 kapcsolók a "csillárkapcsoló", ezzel tudod kiválasztani, hogy melyik csoport müködjön az előzetes írásodnak megfelelően. A rajzon láthatsz a behúzó tekercsek alatt egy érintkező táblát, ez azért hasznos mert itt láthatod, hogy az adott relé, mágneskapcsoló hány és milyen érintkezőket tartalmaz, azokból melyik és hol van használatban, van-e szabad ha további bővítést átalakítást akarsz a kapcsoláson elvégezni. A reléknek, mágnaskapcsolóknak van egy szabványos érintkező számozási rendszere, ez is felfedezhető a rajzon, nem tudom erről mit tudsz?

petike199600

Erre a 13-14 re gondolsz meg ilyenekre.
Ezek az érintkezőknek a számozásai ugye?
Ez zárt érintkező.

flatskerrobert



     Úgy látom nem csak érdekel ha nem szeretsz is vele foglalkozni.
Gratulálok a tábla szereléshez első körben nem rossz. A kollégák már leírták az esetleges problémákat, annyit tennék hozzá, hogy láttam a nyomógomboknál úgynevezett terített huzalozást csináltál. Mi annak idején teljes csillag/delta kapcsolást csináltunk ilyen módon, mivel nem volt szerelőcsatorna. Ilyen esetben a vezetékeket egyenesítsd ki jobban.
Csak így tovább.
FR.

petike199600

A nyomógomboktól kijövő vezetékekre gondolsz?
Csúnya?Mert rögtön kijavítom.
És köszönöm szépen! ;)

Marton

Igen, ilyenekre. De a 13-14 pár az normál esetben (feszültség mentes behúzó tekercsnél) nyitott állapotú, azaz záró típusú érintkező. Másképp mondva nem zárt hanem záró érintkező. A 11-12 illetve a 1 és 2-re végzödő számozások mindig a nyitó érintkezők (normál esetben zárt, angol rövidítéssel jelölve NC típus). Tehát a 3 és 4-re végződők a záró, azaz NO típusok. A fő érintkezőknek számozása 1... 6 ig lehet találkozni három fázisú kapcsolóknál. Reléknél szokás még mindig a sorszámozott érintkezők min itt a rajzon is a KR relének, de azokat is manapság az előbb leírt számlogika szerint jelőlik. Tehát pl. egy morze érintkezőnél a közös pont a 11, nyitó a 12, zárója a 14, és nincs 13 mert itt az a 11-es helyette. Az időreléknél mint a rajzodon is, a 15 a morze közös pontja, 16 a nyitó, 18 a záró. A nyomógomboknál is a 1-2 a nyitó, 3-4 a záró érintkezők.

flatskerrobert

Petike: Igen arra gondoltam.
Ez az egész lehet, hogy megér egy új fejezetet pld. (jó tanulók oktatása)

FR.

Villanyreszelő

Sziasztok!

NC-Natural Closed,NO-Natural Open.
Én így jegyeztem meg.
Mivel tudom angolul a Close a zárni,az Open a nyitni.

Szelei

Mivel írtad van benne irányváltás én erre alapoztam és csak két kapcsolót és egy időrelét használsz így én adott anyagból ezt raktam neked össze. :)