Okostelefon és táblagép akkumulátorokról ez a hír igaz,vagy hamis?

Indította Attila1, 2020. január 12., 13:42:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1

Sziasztok!
Mennyi a valóságalapja annak,hogy okostelefonokat és táblagép akkumulátorokat
---nem kell formázni
---20-30 százalékos töltöttségnél érdemes feltölteni,hogy hosszabb legyen az akkumulátor élettartama
---és akkor is csak 99 százalékig szabad feltölteni,nem szabad megvárni a teljes feltöltést?

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. január 12., 13:42:41 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Mennyi a valóságalapja annak,hogy okostelefonokat és táblagép akkumulátorokat
---nem kell formázni
---20-30 százalékos töltöttségnél érdemes feltölteni,hogy hosszabb legyen az akkumulátor élettartama
---és akkor is csak 99 százalékig szabad feltölteni,nem szabad megvárni a teljes feltöltést?

Szia!
igen -----A LiPolimer akkura (zacskós burkolata van )
Annyit helyesbitenék a 3 sorban ; 30-80% között, akkor sok év várható.....

Attila1

Értem,és hogyan lehet tudni,mennyi ideig kell feltölteni a készüléket?
Köszönöm a választ!

Sztrogoff

Nem lehet tudni, csak körülbelül, de nekem olyan okostelefonom és táblagépem van, aminél mutatja a százalékot, ha megkérem, azon lehet ellenőrizni, hol tart.

Attila1

Értem,de akkor ez aztán kész kiszúrás a felhasználókkal szemben,mintha mindenki arra menne ki,hogy mihamarabb beadja a kulcsot az akkumulátor.

S/K

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. január 12., 22:05:26 DÉLUTÁN
Értem,de akkor ez aztán kész kiszúrás a felhasználókkal szemben,mintha mindenki arra menne ki,hogy mihamarabb beadja a kulcsot az akkumulátor.

Üdv a "valóVILÁGban"!  :)

Nincs olyan hogy gyorstöltés. Van de semmi értelme, illetve annyi hogy előbb veszel másik akkumulátort.
Hitetlenkedőknek egy egyszerű próba: Gondolom mindenkinek van mobiltelefonja. A töltést csak világító képernyővel használja kb 4-6 töltésig. Itt már észrevenni hogy többet fog "bírni" az akku. (telefonon beállítható hogy ne kapcsoljon ki töltéskor)

Attila1

Sziasztok!
Vettem ezt a tölthető LED lámpát.
Amit adtak hozzá töltőt,amit a 230 V-ba kell csatlakoztatni,folyamatosan pirosan ég töltés közben.
Ha csak a LED lámpába csatlakoztatom a töltőt,akkor zölden világít.(Tehát ekkor még nincs bedugva a 230 V-ba.)
Azt gondoltam magamban,ha teletölti az akkukat,majd zöldre vált,de ez nem történt meg.
Így a javasolt 3 órahossza helyett legalább 6 órahosszat töltöttem az akkukat.
Ezzel okoztam-e valami kárt a készülékben?
Előre is köszönöm a válaszokat!
https://mostonline.hu/termek/straus-600-lm-5-led-es-fejlampa-st-ht-0491l/

bankoz

Szia!

Nem szabadna gondnak lennie. Li-ion akksiknál a töltés során figyelik a feszültséget és amikor eléri a határt, akkor kikapcsol a töltő. Mérj rá az akksikra, hogy meddig töltötte, ha 4.2V fölé, akkor ott valami gond van és ne használd a töltőt.

Ha nagyon biztosra akarsz menni, lehet venni védelemmel egybeépített 18650-es akkukat is, vagy simán töltsd az akkukat külső töltőről, ha kivehetőek.

Attila1


Attila1

Sziasztok!

Az okozhat-e problémát,hogy egy okostelefont vagy táblagépet nem a gyári töltőjével töltünk,
hanem egy teljesen másikkal?

Én úgy gondolnám,hogy még ha kompatibilis is a dugó és aljzat,nem szabad másikat használni,talán csak akkor,ha teljesen olyan feszültséget és áramerősséget ad ki,mint a gyári töltő.
Jól gondolom?
Előre is köszönöm a válaszokat!