24 évesen vajdasági magyarként villanyszerelõnek tanulnék Magyarországon.

Indította Tiborman88, 2012. október 16., 22:24:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Tiborman88

Sziasztok!

24 éves délvidéki magyar fiú vagyok.19 évesen érettségiztem Szerbiában, azóta külföldön végzek gyári munkát.Teljesen belefásultam, hiába fizet 2500-3000 forintot óránként.Ráadásul még egy panellakást sem sikerült szereznem, tehát ennyit a "nyugaton megszedem magam" mítoszról.Viszont tényleg nincs anyagi gondja az embernek.A jelenlegi szakmám szakápoló, egészségügyit végeztem, de eszem ágában sincs kórházban dolgozni.Szerettem volna bekerülni a felsõoktatásba, de mérnöki,orvosi és egyéb szakokhoz én kevés vagyok, aminek pedig elszerettem volna menni (tanárnak) az gyalázatosan megalázó fizetéssel van honorálva.Azt szeretném kérdezni, hogy felnõttképzés keretein belül lehetséges lenne-e piacképes villanyszerelõi végzettséget szereznem egy olyan intézményben Dél-Magyarországon ami valóban gyakorlat orientált és biztosítja az elhelyezkedést?Valamiért vonz ez a szakma, és úgy tudom Magyarországon hiány van belõlük.Elõre is köszönöm a véleményeiteket!

etfLED

ha szeretnél megismerkedni a LED világítással , tudok segíteni
persze mindehhez kell egy kis mûszaki érzék , és némi fizika

Tiborman88

Na igen, elõbb utána kellett volna olvasnom a dolgoknak.Ez egy nagyon széles spektrumú szakma.Valószínûleg a LED világítás egy adott része a szakmának.Ettõl függetlenül BÁRMIVEL, ami ezzel kapcsolatos.Sajnos abszolút nem vagyok mûszaki orientációjú, ún."humán beállítottságú" vagyok, amit az ember a hajára kenhet a mai halomnyi büfészakos munkanélküli korában.Köszi a választ amúgy

nyaki

Ez egy szép és egyben nehéz szakma is. Sajnos az utóbbi idõben ez is, mint minden más döglõdik. A szakik egy része kénytelen külföldön munkát vállalni, ahol vagy kifizetik, vagy nem. Ilyen világot élünk.
A humán beállítottság sajnos nem fér meg a mûszaki tudományokkal és ezt már többször tapasztaltam. Ma már olyan nagy a mûszaki tudásbázis, hogy egy kezdõ villanyásznak napi szinten kell benne lenni a munkában, hogy kb. 5év alatt elsajátítsa azokat a szabványokat és anyagismeretet alapfokon, hogy önállóan és felelõssége tudatában el tudjon végezni egy munkát és ehhez, Uram bocsá', a nevét is adja. Ez a szakma nem csak az elméletrõl szól (amit folyamatosan bõvíteni kell), hanem komoly fizikai munka is egyben.
Ha mindezt tudod vállalni, akkor jól választottál.
Sok sikert!

savair

Szerintem  mielõtt    beíratkoznál  egy  tanfolyamra  ha  van   rá lehetõséged menny  el   dolgozni  villanyszerelõ  mellé, az  sokat  segíthet  bele  látnál  a szakmába,  úgy  a nehezebb mint  a könnyebb  munkafolyamatokba...   Valóban sokszor  nehéz   fizikai  munka  sokszor  meg  ha   igen  igen   neki kell  esni   a  tankönyvnek  vagy  a  szabványnak  hogy meg  tudj  oldani  egy  adott feladatot....

nova

A legjobban tényleg akkor tudnád eldönteni, hogy tetszik-e neked ez a villanyszerelõi szakma ha esetleg elmész egy két hónapra egy villanyszerelõi csapatba dolgozni. Igaz ennek a szakmának is sok szegmense van, de ha maradunk a klasszikus épület villanyszerelésnél akkor azt tényleg egy csapatban tudod megtapasztalni a körülményeket. Általában a vállalkozások a gyakorlott villanyszerelõket keresik akik ki tudják termelni a saját és a vállalkozás költségeit is némi profittal megfûszerezve. Nagy a pörgés az elõzõekben leírtak miatt is, így sokszor a kezdõk alkalmazása és oktatása háttérbe szorul. Mint nyaki is írta, ez bizony kemény fizikai munka is.

A mûszaki beállítottság fontos, ugyanúgy mint a folyamatos továbbképzés, újdonságok megismerése. Sokszor találkozni olyan kihívásokkal a mindennapi villanyszerelõi munkavégzések során melynél igenis szükség van a mûszaki beállítottságra, gondolkodásmódra. A villanyszerelõi témákat ha átolvasod a fórumon, akkor kaphatsz egy kis betekintést a villanyszerelõi szakmába. Természetesen a villanyszerelõi szakmai fórum témái csak kis szegmense a szakmának az is elméleti síkon.

Viszont ha tényleg érzel elhivatottságot akkor csak bátorítani tudlak, hogy belevágj a villanyszerelõi tanulmányaid elkezdésébe. Ha tényleg ebben a szakmában szeretnél dolgozni és megtetszik, utána úgyis tovább fogod bõvíteni ismereteidet valamely irányba a villanyszerelõi szakmán belül.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Tiborman88

Sziasztok!

Köszönök szépen minden tanácsot!Nova, megfogadom azt amit mondtál!Eddig nem is tudtam, de szerencsémre néhány házzal feljebb lakik az otthoni lakóhelyemtõl egy villanyszerelõ :D Most mit csináljak?Menjek be hozzá, és mondjam, hogy 3 hétig itthon vagyok, addig ingyen segítkeznék a villanyszerelõi munkálatokban? :D Nem lennék a terhére?Ti nem küldenétek el a fenébe?:D

nova

Szerintem ha elõadod, hogy milyen célból szeretnél elmenni hozzá dolgozni akkor nem biztos, hogy elhajt. Persze ez ember és hangulat függõ is.  :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!