Az áramvédő kapcsoló nem működik megfelelően

Indította farirudi, 2014. január 08., 19:30:40 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

farirudi

Néhány hónapja áramvédő kapcsolót szereltem fel. Sokszor magától leold, teljesen rapszódikusan, néha naponta többször is, sorozatosan. Máskor hetekig nincsen vele probléma. Nem tudok rájönni az okára. Figyelem a különböző fogyasztók ki-be kapcsolását, de semmilyen összefüggést nem vettem észre.
A kapcsoló jól van bekötve, a földelés a bekötés előtt le van választva a nulláról, szándékosan okozott, valódi hiba esetén leold.
Vajon mi lehet a gond???
Üdv: Rudi

Üzenet összefûzve: 2014. január 08., 19:41:18 DÉLUTÁN

kiegészítés a fi-relés kérdésemhez:
családi ház, 1f betáplálás, a relé adatai: 25A/30mA 8 (no-name márka)

kergabor

Én kicserélném egy másik darabra, - nem no-name-ra - , aztán kezdeném előlről a figyelést.

Szelei

Sajnos a legújabb szerelésnél is van elenyésző szivárgó áram ami a készülékekben lévő szűrőkondenzátorok okozna, régebbi szereléseknél a vezetékek szigetelése is fokozza ezt az értéket. Aminek együttes hatása mellett kültéri lámpák, dug-aljak a nedvesség hatására még jobban emelik a hibaáramot ami ez esetben eléri vagy meg is haladja a 30 mA.

A fő okokat szigetelés vizsgálattal lehet szakszerűen kiszűrni. Mérőműszer hiányában udvart, vizes helységet érintő áramköröket ideiglenesen vissza állítanám hagyományos FI védelem nélküli állapotra, és ha itt nem történik le oldás már csak ezeket kell átvizsgálni vagy az azon el helyezett fogyasztókat.

farirudi


nova

Ha megvan a megoldás, akkor nyugodtan oszd meg a fórum közösségével. Hátha más is ilyen problémával találkozik és hasznos ötleteket adhatsz neki.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

farirudi

Egyenlőre még nem nyúltam hozzá a dologhoz.
A házban ugyan 6 áramkör van, de ezeket külön-külön leválasztani a fi-reléről és utána esetleg heteken át figyelni, az elég hosszadalmas és macerás dolog.
Arra gondoltam, hogy esetleg érdemes lenne megpróbálni egy 100mA-es relét. Viszont ebből egy márkás darab 14-15 ezer Ft-ba kerül és nem biztos, hogy megoldja a problémát. Azt hiszem, még alszom rá párat. Ha jutok valamire, jelentkezem.
üdv