Kontakthibás fogyasztásmérõ?

Indította krisz1986, 2012. március 25., 20:35:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

krisz1986

Létezik ilyen mi okozza? Beszélgessünk errõl is egy kicsit!

nova

A fogyasztásmérõ bekötési pontjaira gondolsz? Vagy maga a készüléken belüli hibára?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Hali!Én mind két esetre kíváncsi lennék mert ma olvastam errõl pont. Egy kedves ijedt kérdezõ kereste erre a választ. Azt tudom ezt csak az áramszolgáltató hozhatja rendbe. De kíváncsi lennék mindkettõre.

nova

Akkor ezek szerint lakossági mérésrõl van szó. Tehát nem almérõk és egyedi leágazások mérésérõl és nem áramváltós mérésrõl.

Lehetnek lazák a csavarkötések a fogyasztásmérõ bekötési pontjainál, ez viszonylag egyszerû orvosolni. Ha viszont maga a fogyasztásmérõ hibájára gyanakodnak, akkor az egy más történet. Ilyenkor az áramszolgáltató emberei lecserélik a fogyasztásmérõt és sok - sok papír kitöltése mellett elviszik a fogyasztásmérõt. Becsomagolják és leragasztják a fogyasztásmérõ dobozát és plombálják is. Ezután erre szakosodott villamos igazságügyi szakértõ megvizsgálja és dokumentálja a fogyasztásmérõ állapotát a megállapításait.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Így ahogy mondod. Meg se merem kérdezni mennyi lehet a szakértõ?

nova

Ez már bonyolult ügy ha ilyen eset van, mert elégé macerás procedúra. Azért is van annyira körültekintõen lezárva a doboz amibe a fogyasztásmérõt elhelyezik. Hiszen a pártatlanságra is ügyelni kell mind a két fél miatt. Ezután megvizsgálják a külsérelmi nyomokat és utána mûszeresen is megvizsgálják. A szakértõ elvan egy ideig a vizsgálatokkal. Majd jöhetnek az esetleges bírósági tárgyalások még egy igazságügyi szakértõ a bíróság által kirendelve, stb. A végén az is lehet, hogy kihozzák, hogy esetleg te vagy a hibás.:)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

krisz1986

Szerencsére nem az én mérõm. De szépen fényképezek mint a kis angyal mindent.