Kocsibeálló villamos hálózata

Indította petike199600, 2012. november 05., 19:19:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

petike199600

Köszönöm a váéaszokat.
Egyet viszont még nem értek azt hogy mivel vágjam ki a nikecell szigetelésű festett hát falát?
Hallottam már olyanokat hogy flexxel száraz gyémántvágóval vagy pedig egyszerűen viszi a sniccer is vagy egy kés.
Úgy kéne hogy ne nagyon térjen el az eredeti felülettől.
A "gipszelést" azt kültéri csemperagasztóval csinálnám.

Fecó

Sima kés viszi műgyantástól átvágja, esetleg még vasfűrészlap. Helyreállításhoz a nikecell-hez használatos ragasztó a legjobb, de mivel Te villanyszerelő vagy, nem kőműves, nem várhatják el szerintem, hogy teljesen simára gletteld és beszínezd az egészet, ha össze-vissza maszatolod a falat, lehet több kárt csinálsz mint hasznot. A horoggal kapcsolatban ugyanaz a meglátásom mint a többieknek, barkácsbolt vagy rögzítéstechnikai szaküzletben elmondod, van 10 cm-es hungarocell réteg, mögötte tégla, beton, ytong vagy bármilyen fal, és te szeretnél olyan horgot, amire oldalirányban akarsz feszíteni. Biztosan adnak valamit, de a Novill kolléga által már említett, egyik végén tiplis, másik felén metrikus csavar megoldás szabadon toldható, és zárt menetes szem tekerhető a végébe. Zárt szembe, beakasztva egy "S" horgot, kész a kampód.

petike199600

Köszönöm a válaszokat.
Ma elkezdem csinálni a cuccost.
Végül a csavarboltos ember ajánlásával úgy alakult hogy vettem egy 15cm-es hintahorgot ezt egy tiplibe becsavarom a falba(téglába)
és akkor a nikecellen belül rá lesz akasztva a sodrony a hintahorogra.
Csak ezzel az a baj hogy egy 5x5 centis részt ki kell vágjak a falon hogy betudjam csavarni a hintahorgot.
Szerintetek jó megolás ez?És ha becsvaratam akkor azt a kis kivágott rész visszagipszelem.
Végül is annyi fog látszódni hogy egy sodrony jön ki a falból.
Ma teszek fel a műről képeket.

Üzenet összefûzve: 2012. november 18., 18:24:57 DÉLUTÁN

Sziasztok!
Nagyon nagybaj lenne ha falon kívül a gerendán MÜ III 16-os csővel szerelenék?
Mi baja lenne?

Marton

Ne MüIII-ast hanem MüII-es csövet használj, MBCu kábellal.

petike199600

Oké csak azért  kérdeztem mert van még egy csomó Mü III -as és gondoltam felhasználom.
Amúgy mi baja lenne?

Marton

Ha nincs mechanikai sérülés veszélyének kitéve, jó lehet a vékonyabb falu cső is, legfeljebb sürübben kell rögzíteni.

petike199600

hát szerintem ott egyáltalán nem lesz mechanikai sérülésnek kitéve a cső.
50 centinként jó ha rögzítem?

Novill

Az attól függ, hogy a Mü III. csőben mit viszel. Mert a Mü III cső vakolat alatti szerelésre találták ki.

petike199600

3X1 mm2 MTK kábelt vinnék benne.
Akkor használhatom?
Amúgy a Mü III csövet simán belelehet rakni a MÜ II-es bilincsbe?

Novill

Itt figyelembe kell venni a beépítendő termékek műszaki paramétereit a beépítés előtt. Ilyen feltétel lehet az uv. állóság külső területen, erre szerintem nem felel meg sem a Mü III. cső, sem az Mtk kábel. Figyelembe kell venni a 3x1-es MTk kábel terhelhetőséget is, továbbá milyen célra kell felhasználni. Itt a vezetéket méretezni kell úgy ahogy az iskolában is tanítják. Vezérlési feladatra jó lehet. Én személy szerint vezérlési feladaton kívül 1,5-es Cu vezetéknél kisebb keresztmetszettel nem dolgozom.