Kocsibeálló villamos hálózata

Indította petike199600, 2012. november 05., 19:19:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Szelei

Ha úgy kéred, hogy 4 mm átmérőjű horganyzott sodrony XX hosszút. Pontosan azt kapod amit ajánlottam. :)

Ui: XX tudod megbeszéltük a hosszt én nem ismerem azt te mond meg.

nova

A légvezeték ilyen jellegű kialakításánál érdemes még a nap nem éppen jótékony hatásával is számolni. Tehát valamilyen szinten UV álló kábellel szerelni. A gégecső nem tudom mennyi ideig bírja adott esetben az intenzív napsugárzást, ugyanígy a rögzítési megoldás is érdekes lehet. Például a műanyag kábel rögzítők hogyan viselik az ilyen jellegű kihívásokat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

petike199600

Sziasztok!
Újabb kérdésem volna felétek!
A kocsibeállóhoz ugye a háztól kéne vinni áramot.
Na a házat kívüldről nikecel szigetelés borítja.
Azt szeretném kérdezni tőletek hogy elég-e az ha ezt a szigetelést kivágom és beleteszem a védőcsövet?
Utána pedig egy pár helyen megfogatni gipszel.
Utána ha megfogtaa a gipsz akkor pedig glett gipszel elegyengetni és újra jöhet rá a festés.
Ez így jó?

Szelei

Gipsz helyett csempe ragasztót, vagy amivel a hőszigetelőt ragasztották anyagot használd és használj üveghálót is mert meg repedezik a fal azon a részen ahol ki vágtad. :)

Ezt a ragasztót sem a pára sem az eső nem kezdi ki, nem úgy mint a gipszet.

petike199600

Az ilyen falat mivel lehet kivágni?
Gondolom azért ehez nem kell vésőgép. :P

Szelei

Szép felületet akarsz akkor vagy milis vágókorongalt vagy száraz gyémántvágóval (ezt arról ismered meg, hogy cikkezve van nem folytonos a vágó éle).

petike199600

Sziasztok!
Ma megvettem a 4mm-es horganyzott sodronyt na most az lenne a kérdésem hogy kívülre milyen védőcső-be húzzam bele a gumikábelt?
Olyan kéne ami nyáron bírja a meleget és az  UV sugárzást és télen bírja a hideget.
Van ilyen?

Szelei

Próbálj kérni UV álló gégecsövet vagy lépésálló gégecsőbe húzd be. Ezek általában fekete színű csövek.

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Az újabb kérédsem  az lenne hogy kívülre a ház falára milyen horgot tegyek?
Ezt azért kérdem mert kívül Nikecel van csak és az szerintem nem valami nagy teherbírású.
Szerintetek ide mit tegyek?

nyaki

Olyat vegyél, ami legalább olyan hosszú, hogy a falazatba csavart rész legalább 6cm-en fogjon, de van olyan lehetőség is, hogy veszel legalább 160-as Reisser csavart + tippli és egy darabka Hilti-szalagot felcsavarozol vele, majd a szalag furatához rögzíted a sodronyt.