Az érintkezési hibák hogyan szoktak megjelenni a gyakorlatban?

Indította Attila1, 2020. augusztus 01., 18:11:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Attila1


Atis57

Szia!

gondolom lakáson belülre gondoltál...?

Mindegy, hogy Al vagy Cu vezeték  a kötéspontok az érdekesk az eseték 90%ban .  szép sistergő hang , füst ,égett szag .......  s a legjobb felderitő egy macska !

Amúgy  a kötéseket, dobozokat illene/célszerű lenne 1-2 évente átnézni ,csavaros kötéseket utána húzni , Wago, kupolfix (Hunfix? ) stb kötöelemre cserélni a sodrott kötéseket.

Álltalában  régen és sokat pislákol a lámpa .....alacsony a feszültség (nem indul el a hűtő? stb), de ez addig nem zavaró a tulajnak  mignem égett festék ....
esetleg éjszaka  minden be nem krepál a lakásban --álltalában akkor , de azonnal és olcsón (-50% árrés ? ) kellene a megoldás.
Még a festők és asztalosok  közreműködését  kedvelem ......mert a villanyhoz is sokkal jobban értenek.S természetesen szerelnek is!

Esetleg nem erre -ilyenre gondoltál?

Attila1


Attila1

Ha mondjuk a falban levő kis kötődobozokban(azt hiszem,így hívják)vagy a dugaljban és a csatlakozóknál laza lett az érintkezés,vagy ha ott elkezd melegedni valami,azt a hozzá nem értő felhasználó hogy veszi észre?

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. augusztus 02., 17:51:49 DÉLUTÁN
De,ilyenre gondoltam.
A macskát hogy értetted,azt nem értem.

Szia!
Ha van macskád --nekem volt-- mindig hamarabb észrevette ,az elektromos hibákat , mint én.

Leült, figyelt , ha idegesitette a pattogás/szikrázás nyávogott is!

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. augusztus 30., 18:31:34 DÉLUTÁN
Ha mondjuk a falban levő kis kötődobozokban(azt hiszem,így hívják)vagy a dugaljban és a csatlakozóknál laza lett az érintkezés,vagy ha ott elkezd melegedni valami,azt a hozzá nem értő felhasználó hogy veszi észre?

Szia!
Ha már előre haladott a dolog ;-- "amperszag van", ---szikrázás pattogás, --melegedés ,égés, szineződés.

A lámpák ,TV-k vibrálása  stb.
Ilyenkor --vagy inkább 2-3 évente  kellene-- villanyszerelőt hivni ,nézze át a dobozokat, kötéseket, az elosztót .

Attila1

Köszönöm szépen a válaszod,a segítséged!
Te is villanyszerelő vagy?

Sztrogoff

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2020. augusztus 30., 21:32:09 DÉLUTÁN
-vagy inkább 2-3 évente  kellene
Hát igen, mert a tünetek jelentkezésekor már van kormos, megkeményedett vezeték, elszíneződött, törékeny, stb szigetelés...

Atis57

Idézetet írta: Attila1 Dátum 2020. augusztus 30., 23:06:23 DÉLUTÁN
Köszönöm szépen a válaszod,a segítséged!
Te is villanyszerelő vagy?

Szia!
Igen --de kb 30 évig  a felülvizsgálatokból éltem..

Attila1

Milyen szakirodalmat tudnátok javasolni,amely ezzel a témával foglalkozik?