Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

faxelektro

Jó estét
               Egy 4,2kW elektromos sütö 5 méterre a lakáselosztotól csak monofázissal táplálható megfelel a 3x4-es betáp?

Marton

Faxelektro!
A számítás szerint a 4,2kW 230V-on 18,2A.
Tehát 20A biztosíték elegendő, és ennek megfelelő is a 3x4mm2 kábel.

faxelektro

Jó estét
            Marton
                  Van egy olyan beirtam a GOOGLE-ba,Kábelméretezés,keresztmetszet számitás és beirtam ay adatokat kiadta a következöt 24,2A---1,5-ös kábel.
Biztosan téves nézd meg légyszives.
                                                          Köszi a segitséget.


Marton

I=P/U=4200W / 230V=18,26A (ohmos terhelésről van szó).
18A biztosíték nem szabványos, ezért a névleges 20A-es alkalmazandó.
Számítás szerint biztosan egy ilyen rövid kábel esetén a 1,5mm2 elegendő lehet, sőt el is bírná esetleges kismértékű langyosodás mellett. DE a 1,5mm2 keresztmetszet nem biztosítható 20A-el, hanem csak a 4mm2 keresztmetszetű vezeték.
Ebben a témában nem a Googlet hanem a tanult képleteket és a szabvány előírásokat alkalmaznám.

Marton

A korábban már képekkel ilusztrát "mester"munkát az elmúlt hét végén alkalmam volt tovább bogozni.
Hát vannak meglepetések.
Először is véglegesítettem vezeték csatornába helyezett 2,5mm2 zöld/sárga vezetékkel a szobai dugaljak földelését a főelosztóba csatlakozva.
Az igazi meglepetést a konyhai, fürdő szobai dugaljak bekötése adta. A korábban (kezdésként) beépített FI relét ezen dugaljakba csatlakoztatott fogyasztók leverték. Gondoltam, hogy föld-nulla keveredésről lehet szó. Ennél érdekesebb a dolog. Ezen dugaljak tápláló nulla vezetéke valahol szakadt (későbbi alkalommal fogom helyét, okát megkeresni). A"használhatóságot" a "mester!" úgy oldotta meg, hogy egyszerűen a földet használta nulla vezetőnek is, tehát a dugaljakban átkötéseket készített. Képeken is láthatóan.
Az igazi döbbenet a konyhai, ajtó fölötti fali elektromos fűtő készülék táplálására szánt dugaljnál történt. A föld vezeték be sem lett kötve (lebegő 90V fesz mérhető rajta), nulla a biztosíték tábla felé szakadt. Hogy mégis működjön, legyen feszültség, a nem használt gázcsőröl vette a nulla/föld potenciált. Nyaki korábban ezt tippelte az EPH helyett, igaza lett.  A fali fűtő készülék 2kW-os, tehát közel 9A záródott volna a gáz csövön valamilyen milyenségű föld potenciál felé.
Ezek tanulsága alapján kötelezővé tenném minden lakásba FI relé beépítését. Hasonlóan mint a kötelező kémény és gáz készülék ellenörzés szigorúságát.

exchange

IdézHasonlóan mint a kötelező kémény és gáz készülék ellenörzés szigorúságát.

Annyira kötelező hogy rokonomnak még semmilyen felszólítást nem küldtek, a gázkészülékek ellenőrzésére. Ő sem igényli. Sajnos én se és a többi rokonon se birja meggyőzni. Ha mondom neki "Majd jövőre" pedig mióta felkerült a rendszer azóta nem volt ellenőrizve. ez olyan 20-25 éve. a Rendszert már korábban leirtam hogy milyen, de nagyjából újra 3-ból az egyik konvektort gyufával gyújtja be. a gázóra előtti nyomáscsökkentő levan gumizva mert különben felugrik a pöcök. Igaz az utóbbinál a gázosok a bűnösek mert gázóra cserekor rákérdezett rokonom hogy kilehetne-e cserélni de közölték vele hogy az újnak is ugyanez lesz a baja....

Másik ismerősöm mondjuk megakarta igényelni az ingyenes felülvizsgálatot, de mikor közülték az ügyfélszolgálaton hogy vigye haza a nyomtatványt majd küldje el postán Szegedre, mert helyben nem lehet elintézni, szóval ez is szomorú.

Elekromos rendszer villanybojler fürdőkád fölött természetesen AVK nélkül. Méretlen kismegszakítója 10A mért pedig egypólusú 16A!! (mert csak ilyenje volt a szerelőnek, mikor meghalt a régi megszakító) Külön leválasztó kapcsolója sincs...

Gyurmaúr(fi-relé)

Továbbra is aszondom; igénytelen az átlagmagyarja, mert nem tiszteli a villamosságot, az áramot, hiszen az "nem robban", mint a gáz, illetve nem önti ki, mint a víz az ürgét. ÉN többek közt ezért sem hiszek abban, hogy én belátható időn belül a Hazámba visszatérek és ott ismét villanyászkodni fogok, sajnos... :'( 

980POWER

Idézetet írta: tothgyula Dátum 2016. március 13., 08:23:38 DÉLELŐTT
Üdvözletem.
A kérdésem az,hogy ezekben az általad feltett lámpákban milyen szintig véd a túlfesz védelem?
Üdv:Gyula

Ma is szereltünk ilyen lámpákat és egyikből hiányzott a túlfeszültség védelem, ahogy a képen láthatóból is, ma feltűnt és jeleztem is, de a múltkor nem vettem észre, (csak most, hogy megnéztem a képeket) Tehát a válasz a képre vonatkozóan semmilyen szinten nem véd.




980POWER

Valószínűsítem ez így van rendben, hisz évek óta így működik, a környéken nincs egy fa, de még tuskó se, rég kivágták már, de ez itt a vezetéken jól bírja a viszontagságokat ,