Az új OTSZ - 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet

Indította Novill, 2014. december 09., 21:00:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

TVMI villamos 6.1.1 ponttól tárgyalja 6.1.2 elhelyezés. Törvény szövegét most nem néztem át.

nyaki


tothgyula

Üdv. Nyaki.
Régi Msz 1600-as szerint megfelelt a plombázott kismegszakító, mivel azt feltehetően a fázisvezetőbe iktatták.
A TVMI 6.1.1fejezetét le tudod tölteni a BM. Országos Kat.Véd. honlapjáról.
Én beépítenék egy megfelelő áramerősségű leválasztókapcsolót. Pl.Ensto, Kkm. stb.És feliratoznám!
Üdv. TothGyula.

nyaki

Üdv!
Ha már az új OTSZ-re hivatkoznak a katasztrófák, akkor szerintem nem elég az ÉVF sem, mert ekkor már kelleni fog az EBF és a TF is.
Jól gondolom?

JUVILL


Az új OTSZ foglalkozik - többek között -az erősáramú berendezések felülvizsgálatával.
Úgy vettem észre, a 14-es tűzvédelmi vizsgára nincs utalás.

ssjoci

Tisztelt uraim!

Kis jogszabályértelmezésben kérem a segítségeteket.
Az OTSZ 276. paragrafus (1) szerint:  Az időszakos tűzvédelmi felülvizsgálat a lakóépületek – kivéve a fázisonként 32 A-nél nem nagyobb névleges áramerősségű túláramvédelem utáni áramköröket –, ....

a (2) bekezdés szerint Az alcím előírásai nem vonatkoznak
b) pont - az áramszolgáltatói elosztóhálózatokra ...

a kérdés: 3 emeletes társasház földszinti elosztóban 3x63A-rel biztosított méretlen felszállóvezetéke áramszolgáltatói elosztóhálózatnak minősül-e?

Fecó

Szerintem nem, a megnevezése az általad vázolt dolognak méretlen felszálló fővezeték. Szerintem a szabványban az áramszolgáltató által üzemben tartott szabadvezeték és kábelhálózatra gondoltak. A társasház méretlen fővezetéke a társasház tulajdona, nem a szolgáltatóé.

tothgyula

Üdvözletem!
Jó a kérdés! A felülvizsgálat valóban nem vonatkozik az említett helyre az Új OTSZ szerint, de nem is tiltja azt!!!
Plombabontási engedély birtokában megmérem a földelőt, (HA VAN) és a hurkokat. Hiszen itt dől el a minősítés milyensége. A fő földelősínen lévő kötések mindíg a kérdésesek.
Az MSZ 447:2009 szabvány első oldalán azt írja, hogy :"A KÖZCÉLÚ ELOSZTÓHÁLÓZATRA CSATLAKOZTATÁS SZABVÁNYA ANNYIBAN KÜLÖNLEGES, HOGY AZ ITT SZABÁLYOZOTT KÉRDÉSEKBEN NEM-A SZOKÁSOS MÓDON- KÉT, HANEM HÁROM ÉRDEKELT "FÉL" VAN.AZ ELOSZTÓHÁLÓZATI ENGEDÉLYES, A VELE SZERZŐDŐ FELHASZNÁLÓ ÉS AZ INGATLANTULAJDONOS.
Ez is indokolja a mérést a kérdéses helyen.
ÜdvTothGyula felülvizsgáló.

ssjoci

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. május 16., 10:20:43 DÉLELŐTT
Szerintem nem, a megnevezése az általad vázolt dolognak méretlen felszálló fővezeték. Szerintem a szabványban az áramszolgáltató által üzemben tartott szabadvezeték és kábelhálózatra gondoltak. A társasház méretlen fővezetéke a társasház tulajdona, nem a szolgáltatóé.

Én is erre gondoltam, de jó lenne látni az eredeti igénybejelentést/közüzemi szerződést...

recens

Tiszteletem!

Házgyári panel épületről van szó két külön bejáratú lépcsőházzal. Mindegyik lépcsőház bejáratánál a villamos elosztóhelyiségben van egy tűzvédelmi főkapcsoló.
Ez a lépcsőházak külön áramtalanítását szolgálja.
Az egyik lépcsőházban a villamos elosztó helyiségében kialakításra került egy közszolgáltatási fogyasztókat ellátó fogyasztásmérő. A fogyasztásmérőtől van megtáplálva a lépcsőház egyik pincehelyiségben lévő fogyasztok.
Kérdésem, hogy ebből a pincehelyiségből a másik lépcsőház egyik pincehelyisége megtáplálható-e?
Tűzvédelmi szempontból kérdezem.