Villanyszerelési probléma?

Indította Jacsi, 2013. május 20., 19:21:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

Az MSZ HD 60364-5-51   514  azonosítás fejezet foglalkozik a témával .A pen vezetőt jól írtad meg kell jelölni zöld sárga a kábelnél kék szalaggal ,ha viszont kék az ér zöld sárga szalaggal induló és érkező pontnál is.Szívesen beidéztem volna a szabványból de nem sikerült.

mormogipapa

Remélem jó helyre írom a kérdésemet. Régi alu hálózat, télen a villany kályhától eléget a dugaszolóaljzat és a kábel a dobozig. Sajnos nincs pénze az ismerősnek az egész hálózatot cserélni, így csak az elégett kb 2 méter kábelt és dugaszolóajzatót kéne cserélni. Mivel nem tudok alu kábelt szerezni rézzel össze wagozhatom e? Mondtak valami pasztát amivel be kell kenni az alut és nem lesz gond. köszi

Villanyreszelő

Üdv mormogipapa!

Ha már új vezeték rendszer lesz,én javasolnék mondjuk egy új szakaszt az elosztótól,és nem kell bajlódni az alu réz összekötéssel,csak egy kismegszakítóba kell bekötni.
Én úgy tudom a bontható wagóval össze lehet kötni a rezet és az alut paszta nélkül,de ha teszünk az alura mondjuk egy érvéghüvelyt,akkor biztosan.

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 11., 21:12:33 DÉLUTÁN

Nem szerencsés sorosan összekötni két különböző terhelhetőségű,és ellenállású vezetőt.

mormogipapa

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2013. augusztus 11., 21:02:47 DÉLUTÁN
Üdv mormogipapa!

Ha már új vezeték rendszer lesz,én javasolnék mondjuk egy új szakaszt az elosztótól,és nem kell bajlódni az alu réz összekötéssel,csak egy kismegszakítóba kell bekötni.
Én úgy tudom a bontható wagóval össze lehet kötni a rezet és az alut paszta nélkül,de ha teszünk az alura mondjuk egy érvéghüvelyt,akkor biztosan.

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 11., 21:12:33 DÉLUTÁN

Nem szerencsés sorosan összekötni két különböző terhelhetőségű,és ellenállású vezetőt.

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 13., 18:31:48 DÉLUTÁN

Üdv. Sajnos nincs pénze rá így marad ez a megoldás.
Üdv mormogipapa!

Ha már új vezeték rendszer lesz,én javasolnék mondjuk egy új szakaszt az elosztótól,és nem kell bajlódni az alu réz összekötéssel,csak egy kismegszakítóba kell bekötni.
Én úgy tudom a bontható wagóval össze lehet kötni a rezet és az alut paszta nélkül,de ha teszünk az alura mondjuk egy érvéghüvelyt,akkor biztosan.

Üzenet összefûzve: 2013. augusztus 11., 21:12:33 DÉLUTÁN

Nem szerencsés sorosan összekötni két különböző terhelhetőségű,és ellenállású vezetőt.
[/quote]
[/quote]

faxelektro

0sziasztok   nem volt mit tennem összekelett kötni két 3x4-es alukábelt egy 3x2,5
rézkábellel    Összecsavartam jól-erösen majd egy megfelelö sorkapcsot tele-
nyomtam wago-alu pasztával és a kötést beraktam majd jól meghuztam a csavarokat  Mit szoltok tudom hogy nem tökéletes de ér-e valamit a paszta
HAJRÁ  MAGYARORSZÁG  közbe nézem a meccset !!!!

Villanyreszelő

Üdv. Faxelektro!

Az a megfelelő méretű sorkapocs az mekkora mi van ráírva?nem préselted szét az alu vezetőt a sorkapocsban a csavarral?
Lehetőleg ne legyen éghető,és hozzáférhető helyen.
Ezt az ágat max 16 Amperra biztosítsd!

faxelektro

Tisztelettel   
Köszi a hozzaszolást  Valahogy összekell kötnöm ezt a két kábelt
Ajálj egy jobb megoldást  Köszönöm elöre is .


faxelektro

köszi a segitséget
                 Nyomjak pasztát a Wagoba ?

nyaki

Nincs mit.
A WAGO azt javasolja, hogy alumínium esetén célszerű, de nem alapkövetelmény, hiszen ezen típusú csatlakozók gáztömör csatlakozást biztosítanak oly módon, hogy a rugós lemez, a csatlakoztatáskor áttöri az alumínium felületén keletkezett oxidréteget és a folyamatos, egyenletes nyomás miatt, az érintkezési ponton nem alakul ki további oxidáció. Ha már kissé pörkölődött a csatlakoztatni kívánt vezetékszakasz, akkor azt a megváltozott anyagszerkezete miatt el kell távolítani. Ha teljes biztonságra törekszel, akkor a pasztát nyugodtan használhatod a rézhez is. A pasztával óvatosan bánj, mert a benne lévő mikroszkopikus méretű Ni-Cr-Co szemcsék a bőrbe könnyen belefúródnak és súlyos bőrgyulladást tudnak okozni, az arra érzékeny egyének esetén!