Ganz EKM induktoros földelési ellenállás mérő

Indította Villanyreszelő, 2013. március 09., 10:24:42 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Én szereztem egy Ganz EKM  induktoros földelési ellenállás mérőt.
Az induktor tengelyén a ferde fogazású kerék elfordult,és így használhatatlan volt.
1 műszerész barátommal esztergáltunk hozzá egy új tengelyt,és egy kúpos csavart,így megmentettük az induktort.
Működési elvét tekintve Ellenállás érték beállítás után ki kell egyenlíteni egy galvanométert.
Sajnos a fedele nincs meg,amiben van egy leírás róla,ha valakinek esetleg megvan,megköszönném ha feltenné.

Laca83

Üdv! használati utasítást azt hiszem tudok adni,van erről a műszerről adatlapom.
Ha az kell,jelezd.

nova

Ha a használati utasítás, esetleg adatlap nem túl nagyméretű, akkor szerintem érdemes ebbe a topikba feltölteni, mert ha később valakinek pont ennek a műszernek a kezelésije kellene akkor le tudja majd tölteni.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Idézetet írta: Laca83 Dátum 2013. április 11., 20:04:32 DÉLUTÁN
Üdv! használati utasítást azt hiszem tudok adni,van erről a műszerről adatlapom.
Ha az kell,jelezd.

Üdvözlégy!

Megírtam a címem.
Előre is köszönöm!

Laca83

Üdv! Bocsi,nem tudtam hirtelen,milyen mérőről is van szó.....De ezt tudom teljesíteni. Tisztelt Nova! Már gondoltam rá ,hogy bizonyos műszerek doksiját felteszem(már ami nekem is megvan,vagy tudok róla egyet, s mást....Csak az az igazság ,hogy kevesen keresik/nek régebbi műszereket,mondván ,lejárt,elavult.Amint azt leírtam,van pár műszerről doksim.Ismét részletezem: Érintésvédelmi műszerek: Évé-Mini  Évé-Aut. 2 Évé-F Évé-univerzál Revitester.(goerz electric gyártmány) Es-1 tipus(sistem simon gyártmány,mint az univerzál)És még pár műszer a régi időkből.

Üzenet összefûzve: 2013. április 16., 14:58:20 DÉLUTÁN

Azt hiszem várnod kell egy kicsit. (technikai okok miatt)Azért leírom a használatát: 1. Az "y" kapocstól 20m-re a "z"-től 40m-re segédelektródákat verünk a földbe és a vezetékeket bekötjük. 2.A mérendő földelést az "x" kapocshoz kötjük. 3.A méréshatár kapcsolót a várható ellenállás értéknek megfelelően beállítjuk. 4. A műszer jobb oldalán elhelyezett forgatókart 2-3 ford./sec. forgatjuk. 5. a potmétert addig forgatni amíg a galvanométer mutatója az indexre nem áll. (ha nem sikerül beállítani akkor másik méréshatárra kell kapcsolni.) A beállítás után leolvasni a potméter állását és a megfelelő szorzóval  szorozva  adódik a földelési ellenállás értéke. Addig ennyit segítek míg nem tudom szkennelni a doksit.

nova

Idézetet írta: Laca83 Dátum 2013. április 15., 22:49:12 DÉLUTÁN
Tisztelt Nova! Már gondoltam rá ,hogy bizonyos műszerek doksiját felteszem(már ami nekem is megvan,vagy tudok róla egyet, s mást....Csak az az igazság ,hogy kevesen keresik/nek régebbi műszereket,mondván ,lejárt,elavult.Amint azt leírtam,van pár műszerről doksim.Ismét részletezem: Érintésvédelmi műszerek: Évé-Mini  Évé-Aut. 2 Évé-F Évé-univerzál Revitester.(goerz electric gyártmány) Es-1 tipus(sistem simon gyártmány,mint az univerzál)És még pár műszer a régi időkből.

Szerintem nyugodtan nyissál új témát az egyes műszereknek, melyek még nincsen fent a fórumon és töltsd fel a használati utasítást. Így később akik keresnek ilyen jellegű műszer kezelési utasítást, ők is a fórumra találnak a kereső segítségével.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Villanyreszelő

Idézetet írta: Laca83 Dátum 2013. április 15., 22:49:12 DÉLUTÁN
Üdv! Bocsi,nem tudtam hirtelen,milyen mérőről is van szó.....De ezt tudom teljesíteni. Tisztelt Nova! Már gondoltam rá ,hogy bizonyos műszerek doksiját felteszem(már ami nekem is megvan,vagy tudok róla egyet, s mást....Csak az az igazság ,hogy kevesen keresik/nek régebbi műszereket,mondván ,lejárt,elavult.Amint azt leírtam,van pár műszerről doksim.Ismét részletezem: Érintésvédelmi műszerek: Évé-Mini  Évé-Aut. 2 Évé-F Évé-univerzál Revitester.(goerz electric gyártmány) Es-1 tipus(sistem simon gyártmány,mint az univerzál)És még pár műszer a régi időkből.

Üzenet összefûzve: 2013. április 16., 14:58:20 DÉLUTÁN

Azt hiszem várnod kell egy kicsit. (technikai okok miatt)Azért leírom a használatát: 1. Az "y" kapocstól 20m-re a "z"-től 40m-re segédelektródákat verünk a földbe és a vezetékeket bekötjük. 2.A mérendő földelést az "x" kapocshoz kötjük. 3.A méréshatár kapcsolót a várható ellenállás értéknek megfelelően beállítjuk. 4. A műszer jobb oldalán elhelyezett forgatókart 2-3 ford./sec. forgatjuk. 5. a potmétert addig forgatni amíg a galvanométer mutatója az indexre nem áll. (ha nem sikerül beállítani akkor másik méréshatárra kell kapcsolni.) A beállítás után leolvasni a potméter állását és a megfelelő szorzóval  szorozva  adódik a földelési ellenállás értéke. Addig ennyit segítek míg nem tudom szkennelni a doksit.

Üdv Laca 83!
Köszönöm segítséged!
Kérdésem még annyi lenne hogy a műszer eredeti elektródái milyen méretűek,átmérő hossz,anyaga.Mérővezeték minimális keresztmetszete?Földelési ellenállás méréskor ha jól emlékszem valamelyik régi szabvány 30cm hosszúságú elektródáról beszél,nem szabad kereszteznie földben lévő fémcsöveket.

Laca83

Az elektródák általában 40-50 cm hosszú acél elektródák. az átmérővel kapcsolatban,annyi,hogy 10 mm legyen.Mérővezetékek min:1,5 mm-es.  És saruval ellátva.(javaslom a villás saru alkalmazását) Amint tudom,felteszem a leírást,mert van egy táblázat is a műszerhez,ez az un. korrekciós táblázat. Ez tartalmazza a hónapokat,ill. azt hogy száraz vagy nedves az időjárás,majd a feszültséget is amihez a szorzószám dukál. A szabvány előírás nem változott,nem keresztezhet földben lévő fémtárgyakat....aszfaltos területen,egy városban,annak esélye igen csekély,hogy nem futsz bele fémes cső ill. egyéb acélszerkezetbe.(sajnos ,emiatt "nem" tudsz városi környezetben mérni szondával,csak szonda nélkül)  És még a vezetékkel is bajlódnod kell,ki -visszacsévélni....Lakatfogós módszerrel ez gyorsabb, egyszerűbb,mert nem kell segítséget igénybe venned.

Villanyreszelő

Üdv!
Külső segítséggel megszereztem a műszer pontos utasítását.
Innen tölthető,ha valakinek kell.

macko1975

Kedves Urak!

Érdeklődnék, hogy nincs-e valakinek a fentebb emlegetett EKM Földelési elenállásmérőről kapcsolási rajza, illetve szervízkönyve?

Előre is köszönöm!
Sz.S.