Fogyasztásmérõhely kialakítása

Indította NIDUS, 2011. május 06., 19:46:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NIDUS

Köszönöm NOVILL!

Akkor már nincs más hátra, mint elõre.

Részemrõl a téma kimerítve, hasznos tanácsokkal láttatok el. Talán másoknak is segítség lesz, ha elakadnak ebben a történetben.

Üdv, N.

B.Andris

Tisztelt kollegák!

Reg.villanyszerelöként teljesitmény bövités végesztem el egy 4 lakásos társasházban,lépcsöházban lévö faszekrényben.

A csatlakozó müszaki dokumentáciot leadtam egy helyi irodában,elfogadták és adtak rá 5 napra idöpontot.

Ezutal megvettem a BV30-at.

A meglévö veztékek adotak voltak,csak a egy fázisú gumantáblát le és helyére a háromfázisú BV 30 fel.

Nos,az ZRT embere kijövetelkor nem fogadta el mert ez a tipus nem felel meg az elöirásoknak és azt mondta hogy vegyek helyete Geyert.
Beirta a hibalistán hogy "BV 30 buborék van és más szekrény szükséges"

Mi a véleményetek?

A boltban ezt ajánloták mert olcsó és sokan ezt szerelik.
És a Tipus Fogy.Szekr.könyvben is OTT VAN.

Futottam egy pár kört de igazán konkrét vállasz nem kaptam.
Hivtam a gyártot is ,ö sem érti a dolgot.

Üdv.
Andris


Novill

Úgy tudom az Elmû termék katalógusában szerepel. Tehát alkalmazható. Az Elmû-nél Farkas Tamástól kérj információt, õ biztos tudja mivel a jóváhagyást is õk végzik. Csak azt tudom elképzelni, hogy a fogyasztásmérõ mágnessel történõ befolyásolás védelmét a Geyer tábla jobban meg tudja oldani a távolság tartás miatt. De arról nincs információm, hogy törölték volna az általad említett típust.

Gyurmaúr(fi-relé)

Kedves Fórumfan Kollégák!
Mivel én még ilyet nem csináltam, ezért kérdezném, hogy ha a meglévõ (Ld. képeken) fogyasztásmérõ alá be szeretne a haverom rakatni egy tokozott (Hensel, Csatári, stb) szekrényben levõ NH0-ás késesbiztit, "B"-s túlfeszvédelmi egységet, illetve egy Tûzvédelmi fõkapcsolót tartalmazó "fogadó" szerelvényt, akkor egyúttal ki kell cseréltetni az egész mérõhelyet, tokkal-vonóval, illetve a 4 éve már lecserélt, önhordó légvezetéket is, vagy van arra mód, hogy ezt a tokozottat egész egyszerûen elhelyezze a faszekrény alá, nyilván rendesen becsövezve, tehát rugalmas csõvel összekötve a tokozott kábelbevezetõjét az óra alatti 150x150-es dobozzal?
Nem én végezném a bekötést, mivel nekem nincs e.on regisztrációm, viszont nem szeretném, ha valami "okostojás" bevinne minket a zölderdõbe, ezért az érdeklõdés.
Köszi a segítségeteket!
Üdv: Gyurmaúr(fi-relé)
Amint a képeken látható, a jelenlegi mért rendszer-mely szerény személyem kezemunkája- sem kispályás. Egyébként, a Fõelosztó a fal túloldalán, azaz a szobában lett elhelyezve, mert az megörökõlt faszekrényben már semminek nem lett volna hely, továbbá -szerintem- télen, egy masszív hóviharban jobb a babrálás a kellemes meleg, kellõen megvilágított szobában, mint kint állva, elemlámpával a szájban, nem?! :D

Novill

Általánosságban a mérõhelyet és a méretlen fõvezetéket külsõ falon helyezhetõ el, illetve vezethetõ. Nem preferálják a belsõ terekben elhelyezett mérõhelyeket. Ezért az átalakítás során igyekeznek az új elõírásoknak megfelelõen kialakított mérõhelyeket megkövetelni. vannak szerzett jogok, amíg mûszakilag megfelelõ, addig nem kérik az óra áthelyezését. Elõször is meg kell vizsgálni a méretlen fõvezeték csatlakozását, keresztmetszetét. Ha a régi mérõhely megfelel a vonatkozó mûszaki követelményeknek, akkor a régi szekrénybe telepíthetõ ( a tipizált és termék katalógusban szereplõ )mérõszekrény bármely jóváhagyott típusa. Ez alatt értendõ a túlfeszültség-védelmi egység is. Vagyis nem feltétlenül szükséges mindent kicserélni, ha megfelelõ állapotú. A beépítési magasság 06-1,8m közé kell esnie. A méretlen hálózaton gégecsõvel nem szerelünk, mivel nem engedélyezett megoldás. Tudom, a gyakorlatban sok esetben használják, de akár a késes bizti egység is kerülhet a 150-es dobozra megfelelõen építve is. A regisztráció országos, de azért az áramszolgáltatok között van eltérés. Az EON területén vannak kiskirályok, az Elmû terület számomra rugalmasabb szolgáltató.

B.Andris

Hivtam már mindenkit,öt is.

De semmi ,mindenki általában azt mondta hogy kérdezem meg öket a Zrt -ét hogy miért nem akarják.

Ök erre azt mondták hogy Elmü elöirás van hogy nem alkalmazható.De az Elmünél nem tudnak ilyenröl.

Na enyivel maradtam.Vehetem le és hozhatok mást.

Ezek szerint  Zrt dönt mindenröl.

Köszönöm.

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé)továbbá -szerintem- télen, egy masszív hóviharban jobb a babrálás a kellemes meleg, kellõen megvilágított szobában, mint kint állva, elemlámpával a szájban, nem?!

Azért a legtöbb esetben a villanyóra közelébe kerül az elosztó, vagy a pince helységbe (garázs) esztétikai okokból. Viszont a villanyszerelõ szempontjából van benne ráció :) bár ha minden jól meg van csinálva általában nincsen szükség sok utólagos szerelésre.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Kedves Novill és nova!
Köszi a reflekteket! Természetesen, a mérõhely a ház külsõ falán van, hisz anno kb 50 éve, amikor épült a ház, akkor már úgy építették, hogy a ház sarkához rakták a faszekrényt. A villámvédelmi unit (most is épp keményen villámlik, a múltkori Debreceni giga viharban !7000! villámcsapást kapott a város, nem semmi?!) természetszerûleg ezen faszekrény alá kerülne, mégpedig olyan mélységben, hogy a tokozott kábelbevezetõ "torka" nagyjából egy sikra kerüljön az óra alatti 150x150-es doboz alján lévõ nyílással, hogy Mü II-es csõvel "lazán" összeköthetõ legyen. Persze,ez az álmodik a nyomor esete, mert ez tutira nem fog így sikeredni, ezért kénytelen lesz a kivitelezõ flexibilis csõvel összekötni a két nyílást. A "régi",azaz jelenleg üzemelõ mérõhely, az óra alatti kismegszaítókkal, a mért fõvezetékkel(5x10-es MTK, bojlernél 4x6mm2 MBCu) egyetemben 4 éve lett totál felújítva és az utcai betáp légvezetékkel egyetemben (ezért van már a "csavart" önhordó vezeték, mely ugye 16mm2-es), így tehát ezekkel nem lesz, nem lehet gond. Persze, jól mutatna egy komplett Csatáris, vagy Henseles csodamérõhely, dehát azért az költségileg már nem pite, bár kétségtelen, a vaterán is hozzá lehet ilyenekez kellemes áron jutni. Viszont nem biztos, hogy a nappali 3 fázisos, éjszakai 1 fázisos mérõt, valamint az "URH" kapcsolót tartalmazó tokozott beleférne a jelenlegi fadobozba?!
Ami nova hozzászólását illeti, nemcsak kényelmi okokból, hanem azért is kerûlt a faszekrény falának túlsó, azaz szobai oldalára a Hensel KV, mert -mint látjátok- a faszekrényben már egy "mezítlábas" FK.A-nak sem volt hely, nemhogy a 48 osztásegységes "dögnek",azontúl a szobában mégis egyenletesebb a klíma, nincs rekkenõ hõség, illetve csontig hatoló zimankó, tehát kevesebb esélyt adunk az egyébként fenemód kényes kismegszakítóknak, Fi-relének, mágneskapcs-nak a letérdelésre... (persze, én mint a rendszer megálmodója, kivitelezõje és karbantartója is vagyok annyira kényelmes, hogy csak feltérdelek a kanapéra és máris kapcsolok, esetleg átkötök, ha nagyon muszáj...) Egyébként,az önmagában is izléses kinézetû -füstszínû ajtó, esztétikus design- Henselt egy diszkrét tejüveges, fémkeretes ajtóval lehet láthatatlanná tenni, mely azért is jó,mert így nem hallható a bojler betáp választó mágneskapcsolóinak búgása, szóval ahogy a régi Aranypók reklámszlogen is mondja: "ügyelünk a részletekre"!

nova

Ja akkor ez a kialakítás a te házadban van :) így már érthetõ  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

Sorry, de nem az én házam, hanem a haverom Somogy megyei birtoka és családi háza, továbbá melléképületei.
;) De egyébként, tök mindegy, hogy hol, kinél szerelek, igyekszem a minõségre konstans ügyelni, azaz nem "lazázva" , noname, gagyi cuccokat beépíteni, sõt inkább a közép árfekvésnél kicsivel drágább dolgokat rakok be, pl. kisegszakítóból csak ETI, GE, AEG, esetleg Legrand jöhet, ugyanígy a Fi-relé is általában ETI, GE esetleg Merlin Gerin, kapcsolóból Legrand Valena, "görgõsbõl", mágneskapcsból Ganz KK, mert azért támogatom a honi ipart, lámpatest esetén is vagy Emika, vagy Simovill, ipari csatlakozóból Legrand tempra, Mennekes. Elosztóból Hensel, Csatári, Ide, Mennekes, illetve VIV, EVIG, ha kevésbé "frekventált" helyre kell csatlakozó, vagy kapcsoló tokozottat tenni. Szóval, igyelkszem mindig megértetni az üf-ökkel, hogy a villamosságon ne spóroljunk, mert egyrészt egy esetleges üzemzavarnak komoly anyagi és fõként még komolyabb személyi következményei lehetnek! Tehát, jelszavam: NO HEKMÁNY!!! :)