Mit ér az E.ON regisztráció!

Indította imo, 2012. december 16., 17:16:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

imo

Mit ér az E.on regisztrált villanyszerelő mester szerződést szegést követ el, plombát felbontotta és kombinált fogóval vissza zárja, majd jönnek az energia ellenőrök joggal állapítják meg, hogy szabálytalan vételezés történt.
Fogyasztót törvények alapján büntetjük? !
Hozzá nem értő ember bízik e intézménybe , mint valaha a mestervizsgát végzett szerelőkben.

Szép estét!

JUVILL


Örülök, hogy itt vagy a fórumon.
Annak kevésbé, hogy +/- betűértelmezés miatt, alig találom szavaid. ;)
(Ne izgulj annyira!)
Nem teljesen értem, mi a probléma?
Az, hogy a regisztrált villanyszerelő a felbontott plombát fogóval zárta vissza, és a fogyasztót büntetik?

Nos. Elnézést kérek, de ha valakinek van mestervizsgája, nem biztos, hogy regisztrált villanyszerelő.
Ettől eltekintve kétlem, hogy egy villanyszerelő  mester, vagy egy regisztrál villanyszerelő ilyen munkát végezne. Szerintem mindketten tisztában vannak a plombabontás jogosultságával, annak követelményeivel, és következményeivel.
Valamint azzal is, hogy milyen bejelentések szükségesek akár az E.ON, akár más villamosenergia szolgáltató területén a plombabontást illetően.
Gondolom a kollégáknak is lesz erről véleményük.

imo

Köszönöm gyors hozzászólást.
Nos történet:
Telepítettek két bojlert, a fogyasztási helyen, mely nem tűrte a 10 A kismegszakítót, és kolléga hirtelen gyorsan kicserélte a kismegszakítót egy nagyobb értékűre 16 A-ra.
Nos a kolléga regisztrált szerelő, névsorban szerepel.
Az nem tudom, hogy mestervizsgával rendelkezik-e, tudom régebben ez döntő volt , ma már szerintem nincs jelentősége.
Sajnos itt probléma, tehát a plomba nyitással van probléma.

JUVILL


Nekem az a véleményem, hogy ezt a kolléga így nem tehette volna meg.
Ehhez megvannak az előírások, és a bejelentési kötelezettségek.
Ez teljesítmény növekedés, amit be kell jelenteni.
A plombabontást is be kell jelenteni, és a munka befejezését is.
De a plombát felbontani csak hiba esetén lehet, amit szintén be kell jelenteni.
Egy villamos szakembernek illene tudni, hogy a mérő alatti kismegszakító mennyi teljesítményt bír el. Elbírja-e még - egyidejű fogyasztásban - a 2. forróvíztárolót is.

Novill

Egyetértek JUVILL kollégával. A regisztrált villanyszerelők és villanyszerelő mesterek nem hinném, hogy plombát bontanak engedély nélkül. Ez súlyos százezrekbe is kerülhet a fogyasztónak. Ha jól tudom az EON területén a plombazárás költségét előre be is kell fizetni.

imo

Jó Reggelt Kollégák !
Köszönöm az eddigi hozzá szólást, többett  is várok.
Sajnos a szolgáltató  a MESTERNEK a plomba nyitását és a kombinált fogó zárást,  2400 e.- vel jutalmazta.
Én fel vagyok háborodva, hogy hogyan lehet ilyen ember? Én is szakmabeli vagyok.
Ember hibázik, de jó pofiságból ilyet ne csináljon.
Én azt hiszem, hogy most sem bonyolult NEM regisztrált villanyszerelők számárára egy B kismegszakítót lecseréltetni C- re. vagy 10 A. kismegszakítót kicseréltetni 16-ra
Ezt az ember lelkiismeretére szeretnék hatni, ha van.

Novill

Az ilyen kollégát ( vagy nem kolléga) érdemes lenne felelősségre vonni, mert ebből a fogyasztónak kára származott ha jól értem.

nova

Idézetet írta: imo Dátum 2012. december 17., 08:08:31 DÉLELŐTT
Sajnos a szolgáltató  a MESTERNEK a plomba nyitását és a kombinált fogó zárást,  2400 e.- vel jutalmazta.

Akkor mekkora is lett büntetés összege? 2 400 000 Ft akart lenni esetleg, vagy 2400 Ft?

Idézetet írta: imo Dátum 2012. december 17., 08:08:31 DÉLELŐTT
Én fel vagyok háborodva, hogy hogyan lehet ilyen ember? Én is szakmabeli vagyok.
Ember hibázik, de jó pofiságból ilyet ne csináljon.
Én azt hiszem, hogy most sem bonyolult NEM regisztrált villanyszerelők számárára egy B kismegszakítót lecseréltetni C- re. vagy 10 A. kismegszakítót kicseréltetni 16-ra
Ezt az ember lelkiismeretére szeretnék hatni, ha van.

Megértem, hogy fel vagy háborodva, de egy kicsit érdemes jobban fogalmazni, mert az utolsó mondatnál nem igazán tudom, hogy mit is írtál? Szeretnél a villanyszerelő lelkiismeretére hatni, hogy vállalja fel az általa elkövetett hibát? Igazolja ezt az áramszolgáltatónál és vállalja fel a felelősséget?


Számlát nem kaptál az elvégzett munkáról?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

imo

Jó reggelt!
Köszönöm mindenkinek aki témámmal foglalkozott.
Nos a büntetés 240 e. forint lett, melyet elírtam.
Nos a kolléga mikor végezte ezt a munkát számlát is elfelejtett adni, szinte bizonyíthatatlan, nem tudom hogyan lehetne ezt orvosolni.
Hozzá nem értő ember azért bízik, meg szakemberben, hogy a munka megfelelően és biztonságosan legyen elvégezve.
Hozzá nem értő ember nem ellenőrzi, hogy meglelő, plombazár van e fent, és a v
Idézetet írta: imo Dátum 2012. december 17., 08:08:31 DÉLELŐTT
Jó Reggelt Kollégák !
Köszönöm az eddigi hozzá szólást, többet  is várok.
Sajnos a szolgáltató  a" MESTERNEK " a plomba nyitását és a kombinált fogó zárást,  240 e.- vel jutalmazta.
Én fel vagyok háborodva, hogy hogyan lehet ilyen ember? Én is szakmabeli vagyok.
Ember hibázik, de jó pofaiságból ilyet ne csináljon.

Ezt az ember lelkiismeretére szeretnék hatni, ha van. Fogyasztót az
érdekli, berendezés üzemeljen, használni tudja. Nem az , hogy a plombazár megfelelő-e
Én még most is azt tartom ezt jogilag nagyon egyszerűen ellehetett, volna intézni.
Csak ma egy kis keresetű ember zsebéből ekkora összeget kivenni, tisztségtelen, és mondhatom, sz...... Ezt a szerelőt E-on regisztrációból törölni kellene.

helcs

Én azért csak megpróbálnám kézre keríteni a szerelőt, ha adott számlát ha nem.
Sajnos az én környékemen is előfordulnak hasonló esetek úgy a villanyszerelők mint a szolgáltató szerződött vállalkozói és olykor a fogyasztók részéről is. A pecsétzárak számozás szerint, a felhelyező neve szerint nyilván vannak tartva. A regisztrált szerelők kapnak oktatást arról, hogy milyen okból milyen eljárással bonthatják azt meg. Esetedben a helyes eljárás az lett volna, ha kértek egy teljesítménybővítést, a szolgáltató kicseréli a kismegszakítót, max néhány napig még nem üzemelnek a készülékek.