Áramvédõ kapcsoló mûködése

Indította nova, 2010. november 20., 13:15:13 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

JUVILL


34 éve foglalkozom villamos biztonságtechnikával, hülyeséget írni és kérdezni soha nem szoktam.
Egyébként vizes ruhán, mezítláb még hatásosabb, vagy ha ezt még egy "pedikûr" megelõzi!!!:):)


nyaki

Milyen igazad van! Erre bezzeg nem gondoltam. Na, mindegy. Ez már így esett. ;D

JUVILL


A gyakorlatod alatt még gondolhatsz rá!:):)
De elõtte olvasd át az eddigi kérdéseid, és hozzászólásaid.:):):)

pongi25

Sziasztok, az áramvédõkapcsoló müködik másfeszültségen??  Pl. 80 váltó.

Maczy

Elméletileg mûködhetne, bár nem tenném tûzbe a kezem. hisz a mûködési elve alapján az áram összegzés az nem éppen feszültség függõ.

nova

Milyen környezetben szeretnéd az áramvédõ kapcsolót használni, ahol 80 voltos AC feszültség van?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

balzsi

Kedves Mester Urak!

Mint laikusnak, lenne egy kérdésem. Amennyiben 3 fázisú FI relé van felszerelve és egy azon idõben üzemel egy 3 fázisú villanymotor, valamint egy 1 fázisú fogyasztó, akkor hogyan látja el a feladatát a FI relé? Ha jól tudom, a 3 fázisú villanymotor esetében nem halad át áram a 0-ás vezetõn, mivel csak a 3 fázis van rákötve. az 1 fázisú esetében viszont "használatban" van a 0-ás vezetõ. Én ezt úgy képzelem el, hogy a fázisokon sokszorosa áram megy keresztül jelen esetben, mint a 0-áson. Ha ezt valaki nekem leírná laikusnak is érthetõen, akkor megköszönném.

Fecó

Kedves balzsi!
A 3~ Fi relébe a nullavezetõ is be van kötve. 1~ fogyasztó esetén, a fázisvezetéken "befolyik" az áram, a nullavezetõn arányosan megfelelõ áram pedig "kifolyik" a rendszerbõl. Ameddig az átfolyó áramok aránya megfelelõ, és a hálózatunk hibátlan, addig nem történik kioldás, de ha bármelyik vezetõ érintkezésbe kerül egy földpotenciálú dologgal, felborul az egyensúly...

JUVILL

Idézetet írta: balzsi Dátum 2012. június 10., 20:56:59 DÉLUTÁN
Kedves Mester Urak!

Mint laikusnak, lenne egy kérdésem. Amennyiben 3 fázisú FI relé van felszerelve és egy azon idõben üzemel egy 3 fázisú villanymotor, valamint egy 1 fázisú fogyasztó, akkor hogyan látja el a feladatát a FI relé? Ha jól tudom, a 3 fázisú villanymotor esetében nem halad át áram a 0-ás vezetõn, mivel csak a 3 fázis van rákötve. az 1 fázisú esetében viszont "használatban" van a 0-ás vezetõ. Én ezt úgy képzelem el, hogy a fázisokon sokszorosa áram megy keresztül jelen esetben, mint a 0-áson. Ha ezt valaki nekem leírná laikusnak is érthetõen, akkor megköszönném.
Az áram-védõkapcsoló hibaáram kapcsoló.
Hibaáramokra kapcsol.

Marton

A három fázisú rendszerek esetén  ha pl. villany motort kötünk rá, ott nem használunk nulla vezetõt mert a motort egy ideális, a három fázisra tekintve szimmetrikus terhelésnek számít. Ebben az esetben ha be is kötnénk a csillag pontját a nullához, ott elvileg nem folyna áram. Ez azért van mert a három fázis feszültsége illetve áramainak pillanatnyi matematikai összege mindig nulla. Ha kimetszünk egy tetszõleges idõpontot a három fázis színusz görbélyébõl, ott pl. két fázis mondjuk pozitív elõjelü, egy meg negatív, de ezek aránya olyan, hogy a két pozitív összege azonos az egy negatívéval. Ezaz arány minden idõpillanatban igaz, akár két negatív fázis esetén is.
Tehát ha ehhez hozzáterhelünk egy egy fázisú fogyasztót, a szimmetrikus terhelõ áramok ugyan felborulak, de ha nem folyik a rendszerbõl kifele (földfelé) hibaáram akkor a matematika nem borul fel, tehát nem indukálódik feszültség a FI relé tekercsén, viszont a külömbségi áram megjelenik a nulla vezetõben.