Áramvédõ kapcsoló felülvizsgálata

Indította Nemes József, 2011. június 02., 08:01:29 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

kergabor

Eredetileg egyfázisú fi-relét kerestem a vaterán, nem akartam gagyit, így találtam rá erre, azt gondoltam, ez jó ár. Máshol már említettem, hogy hamarosan kicseréljük az órától a kismegszakítóba bejövő vezetéket, meg a régi FK.A dobozt, és gondoltam, hogy a három chint megszakító elé illene ez a háromfázisú fi-relé, mert mindenképpen több részre akartam bontani a fi-relés védelmet. Csak aztán meggondoltam magam, meg kíváncsi voltam működik-e, amit vettem, és beépítettem a mosogatógép elé, meg egy konyhai elosztó elé. Most már, hála a kapott instrukcióknak, rendesen működik, kipróbáltam próbalámpával is.

recens

Üdv Kollégák!

A kérdésem az lenne, hogy háromfázisú áramvédő kapcsoló vizsgálatánál mindhárom fázisban el kell-e végezni a müszeres mérést. (auto tesztet)

Novill

Ez valóban jó kérdés! Erre még nem is gondoltam, mivel csak az egyik fázison szoktam elvégezni. Igaz hurkokat már a különböző  fázisokon is szoktam mérni.

recens

Üdv Novill!

Valahol mintha olvastam volna (VL lap), de igazábol nem emlékszek.

pgz

Idézetet írta: Novill Dátum 2014. október 09., 20:24:21 DÉLUTÁN
Ez valóban jó kérdés! Erre még nem is gondoltam, mivel csak az egyik fázison szoktam elvégezni. Igaz hurkokat már a különböző  fázisokon is szoktam mérni.

Ha jól emlékszem akkor az áramvédő úgy működik,hogy az összes üzemi áramot vezetőt átvezetik egy áramváltón,a befolyó és elmenő áramok egyensúlya áll fenn, ha ez megbomlik akkor az áramváltó tekercs érzékeli ezt.
A próbagomb is úgy van bekötve, hogy a szekunder kapcson levő, valamelyik fázist köti össze egy ellenálláson keresztül a áramváltó előtti részen ( primer ) kapcsoknál a N vezetővel, így csinál asszimetriát.

Vagyis nincs értelme minden fázist végigmérni, hiszen mindegyik át van vezetve ezen az érzékelő ( áramváltó ) tekercsen.


recens

Üdv !

1.   A kérdésem, hogy egy társasházi hőközpont szivattyú motorjait áramvédő kapcsolóval szükséges-e védeni?

2.    Uszodai hőközpontra milyen többletelőírások vonatkoznak?
         Feltételezem, hogy itt" kötelező" az ÁVK beépítése a szivattyú motorokra?

Esetleg ezekkel kapcsolatos szabvány létezik?

NagyPS

Az a kérdés mi alapján lett létesítve melyik szabványt használták akkor. A nedves helységekre külön passzusok vonatkoznak. AVK beépítése sosem árt, de nem mindig kell, valamikor kötelező.

recens