Földkábel hibahely behatárolása

Indította MM, 2011. március 16., 22:16:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Jani

Mi lett a megoldás?

Ki kellett ásni a földkábelt végig vagy sikerült méréssel meghatározni a helyét?

MM

Most sikerült a végére járni a dolognak. ELMÛ-s kollégák jöttek mûszak után(KP 25ezer). 1000A? áramerõsséggel megterhelték a kábelt és a hibahelyen durranás és füst, ennyi. Hogy mitõl lett a hiba? a véletlen folytán a kapu oszlopa éppen a földkábel felszálló ága fölé esett, de a szakik nem tudták és a tipliknek oda fúrtak lyukakat, ahol nekik kellett és a csavart beletekerték az egyik fázis és a védõvezetõ közé. még egy érdekesség azóta a fogyasztásmérõ is kevesebbet mutat. A tulaj szerint talán az építkezés idején a szomszédnak lecsapoltak némi vezetéket és valószínûleg a ráadott nagy áramot nem bírta el Hát ennyi, köszi hogy hozzászóltatok

Gyurmaúr(fi-relé)

hát igen... no, -többek közt- ezért nettó baromság a pihentagyú áramszolgáltatók már-már paranoid követelése -mert ezek nem kérnek, hanem követelnek- ,hogy a földkábeles csatlakozás esetén a kélsesbiztis,valamint a mérõszekrény tokozottjai a kerítéshez kerûljenek. Aztán, hogy mi lesz a "szabad préda" mérõhelyjel, ki fogja azt ott megbabrálni, lekapcsolni a fõbiztosíték kismegszakítóit, stb, no az már õket nem érdekli.  EMLÛ-ÉMÁSZ, e-on, EDF-Démász; vadkapitalista õrültek!!! Pfejjj...

nova

Nyugalom Gyurmaúr nem kell lázongani és forradalmat indítani. :) (nyugodt beszélgetések)

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

nova, elnézést, ha kissé felszívtam volna magam, de azért ez már tényleg nonsence -és ebben a témában kíváncsi lennék a "nemes" áramszolgltatók 1-1 illetékes vezetõjének a témába vágó hozzászólására, ezt egész komolyan gondolom!-, hiszen eleve abból indulnak ki, hogy itt kollektíven elõre bûnözõ az összes ügyfél! Azon -mellesleg EU-s összehasonlításban kifejezetten sokat csengetõ- ügyfél, akikbõl õk ugyebár élnek!!! Ez a fordítva ülök a lovon, sõt a hasán ülök fordítva tipikus esete!!!

nova

Idézetet írta: Gyurmaúr(fi-relé) Dátum 2012. február 14., 18:55:30 DÉLUTÁN
a témában kíváncsi lennék a "nemes" áramszolgltatók 1-1 illetékes vezetõjének a témába vágó hozzászólására, ezt egész komolyan gondolom!

Nézegettem az áramszolgáltatók honlapján, hogy hol van esetleg olyan illetékes sajtó osztály, ügyfél panasz jellegû rész ahol esetleg egy a témában illetékes szakértõt, vagy az áramszolgáltató nevében hivatalosan nyilatkozatot tehetne esetleg valaki a témában. Meghívnánk a fórumra és ha elfogadja a meghívást és csatlakozik a fórum tagjaihoz, akkor reagálhatna az ilyen jellegû és hasonló felvetésekre. Nem sok esélye van ennek, de ha sikerülne akkor a másik oldal is képviselhetné magát esetleg, mert az látszik, hogy te nem nagyon vagy kibékülve velük. (vészvilágítás, áramellátási problémák) Eddig csak az óra állásodat tudom bejelenteni, legalábbis ehhez találtam hivatalos kapcsolatot.  ;D
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Gyurmaúr(fi-relé)

nova, ez maga a sci-fi lenne... Azért az is elképesztõ, hogy egyik hazai áramszolgáltató sem érzi fontosnak a jelenlétet egy profi villanyász site-on! Mikor jutunk már el végre odáig, hogy azt érezzék, hogy õk vannak értünk, fogyasztókért, villanyászokért?? Remélem, ez nem egy költõi kérdés...  ::)

MM

igen érdekes végkifejlete lett a "hibahely" behatárolása, de szerintem is jogosak a felvetések

Gyurmaúr(fi-relé)

Köszi MM, akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok "forradalmár", bár én azt gondolom, ha az ember -22 évvel a módszerváltás után- végre öntudatos felnõtt módjára viselkedik és tisztában van a jogaival, nos az azért nem árt... Én továbbra is várom az áramszolgáltatók reakcióit, esetleges ellenvéleményét, ha netán tévedtem volna?!  ;) Bár, azt kötve hiszem...  ;D