Jótállás és fix bekötésű háztartási készülékek

Indította mucden, 2021. július 08., 15:32:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill


Sztrogoff

Én meg azt hittem, pont azt írom, hogy akinek e kettő megvan, az végezheti...

Novill

Most egy kicsit zavarban vagyok, hogy jól értelmezem-e? Mert eddig arról volt szó, hogy akinek mindkettő meg van végezheti. Nézem oktatásokat ott is Év+EBF kettő egyben van oktatva a villamos biztonsági felülvizsgáló cimű tanfolyam.

Sztrogoff

Bocs, én nem értem, mi a probléma. Lehet végezni az eztán bejövő VBF-el, meg a meglévő ÉV+EBF kettőssel.

nyaki

Én sem értem. ??? ...olyan kacifántosan van megfogalmazva, hogy csak. Szerintem aki írta, azt sem tudja mi fán terem a logikusan felépülő magyar nyelvben egy épkézláb mondatépítés. Miért nem lehet egyértelműen, azaz, magyarul fogalmazni?  :P  >:(

pkajos

Kedves Sztogoff!

Ha újra, figyelmesen megnézed, hogy pontosan mit írtam, akkor láthatod, hogy nem arról szólt a hozzászólásom, hogy a VBF vizsgálathoz vitattam volna, hogy az új elvárások szerint ÉV+EBF felülvizsgálati jogosultság szükséges (Korábban az MEE állásfoglalásáben, és most Palkovics úr is megírta -hogy kell 09.01-től).

Mindössze a feladatról beszéltem -(és nem a "vizsgabizonyítványokról"). A módosított 40/2017 NGM nem írja le pontosan, hogy mit gondolt akkor, amikor tűzvédelmi jellegű vizsgálatról ír. Én nem láttam a rendeletben. HA azt írták volna ott, hogy az 54/2014 BM OTSZ szerinti EBF vizsgálatra gondoltak -és hogy azt kell a továbbiakban szintén, pl. 3 évente elvégezni , akkor tudjuk mire gondolnak. DE nem írták oda.
Emlékeztetnék arra, hogy az EBF - amúgy is  időszakos vizsgálat, és nem mindenre terjed ki, amelyre az exÉV vizsgálatnak ki kellett terjednie.
HA akarom - a korábbi infók alapján - ahogy írtam is erősen gondolhatnék akár az MSZ HD 60364-6:2017-re ami szintén több "tűzvédelmi jellegű" feladatot ad, vizsgálatot ír elő. Persze régebbieknél akár még az MSZ10900-as ill. más szabványokat is figyelembe kehet/kell venni. 
   

S/K

...vagyis ha van ÉV és EBF-em akkor villamos biztonsági felülvizsgáló vagyok. Ha villamos biztonsági felülvizsgáló szakképesítésem van akkor csinálhatom az ÉV, EBF (EBIF) vizsgálatokat.
Kérdés. Ha VBF vagyok akkor ott nem kéne a villámvédelmet is tudnom?
Akkor nyerne értelmet és azok használhatnák ezt a megnevezést akiknek ÉV,EBF, VV van.
szerintem.

Amúgy jól elmentünk a topik cím mellett. :)

pkajos

Ha van ÉV és EBF jogosultságod, akkor elvégezheted a VBF vizsgálatot.
A VBF felülvizsgáló új találmány, nemrég kezdték ezt a komplex oktatást.

Ez még a VBF "első" lépcsője.
A végcél, hogy teljesen komplex legyen MAJD, egyszer, valamikor, a VV-vel együtt. (de ennél még ki kell találni a "norma szerinti" és a "nem norma szerinti" villámvédelem bölcs közös megoldását, és ehhez a felülvizsgálatok, képzések bölcs tematikáját.

Nekem nagyon tetszik, hogy a "BM" hatásköréhez (OTSZ) tartozó EBF és VV témákhoz hogyan áll az exNGM rendeleteket farigcsáló Palkovics féle Innovációs és technológiai - ebben a témában utód- minisztérium.

Sztrogoff

"A módosított 40/2017 NGM nem írja le pontosan, hogy mit gondolt akkor, amikor tűzvédelmi jellegű vizsgálatról ír. Én nem láttam a rendeletben."
Pont azt írtam, hogy feltehetőleg senki másnak nem volt probléma azonosítani.

Hogy egy időszakonként kötelező felülvizsgálatra valaki is azt mondaná, hogy azt akkor nem szabad újonnan üzembe kerülő berendezésnél elvégezni, azt szerintem szintén senki más nem gondolja úgy.

S/K

Majd a frissen "vizsgázott" "felülvizsgálók" megoldják a problémákat.
Most már a felülvizsgálói tevékenységeket ingyen oktatják és 1 hónap alatt.

Mi lesz itt?!