Amperbővítés

Indította Jankaou, 2023. március 19., 22:57:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Jankaou

Sziasztok!

Családi ház korszerűsítése (fűtés, vezérelt, H tarifa etc) végett tavaly beadtam igényt a szolgáltatóhoz, amperbővítésére.
A jelenlegi 1 fázisú 32A csatlakozást szeretnék kb. 90A körülire emelni. Úgy tudtam ehhez már 3 fázisú rendszer megléte szükséges (?), ezért 3 fázisra adtam be az igényt. Viszont utólag elgondolkodtam helyes-e ez, mert kizárólag egyfázisú fogyasztóim lennének, szétosztva a 3 fázis között. Technikailag okozhat-e ez problémát? A nullavezető terhelésére gondolok. Erre fel van készülve a szolgáltató? A méretlen szakaszon vastagabb a nullavezető? Vagy fáziseltolódás miatt nincs szükség nagyobb keresztmetszetű nullavezetőre? Hogyan van ez megoldva a gyakorlatban?

Előre is köszi a válaszokat.

Fecó

Elviekben megoldja a szolgáltató 1 fázisú mérőkkel is, csak a csatlakozót és a méretlent kell 3 fázisúra kialakítani. 3 fázisnál nem lesz 3×nagyobb a nullavezetőn folyó áram a te esetedben...

Atis57

 Szia!

A Nullavezetővel  nem lessz semmi  gondod. Én inkább az 1x90A  igényeltem volna.

A műhely, garázs , akármi lehet 3 fázisú ---a lakásban csak a villanytűzhely (2fázis + a 3. a sűtő  )Minden más 1Fázisról menjen.

Többször futottam bele; A házimozi, LaposTv , Laptopok  "összevissza" kötözgetve UTP-n , meg Hangfrekvenciás kábeleken át,Zúgnak ! Ilyenkor 1 fázisra kell tenni  az egészet.
A háztartási helységbe berakott mosó, száritó, vasaló,mosogatógép  szétosztva 3 fázisra is szép zavart okozott,a vizcsövön át záródó hibaáram miatt.
De
vannak más vélemények is?

Fecó

Legfeljebb a szolgáltatónak, 32 A felett már 3 fázist fognak kérni, és én is így tennék ha én üzemeltetném a hálózatot...

Jankaou

Sziasztok

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Idézetet írta: Atis57 Dátum 2023. március 20., 15:19:25 DÉLUTÁN
Szia!

Én inkább az 1x90A  igényeltem volna.


Úgy tudom a légkábel nem terhelhető korlátlanul, bizonyos amperérték felett (63A?) mindenképp 3 fázis kell.
Egy ismerősömnél éppen a napokban zajlik teljesítménybővítés, az addigi 32A nappali +16A vezéreltre rákért 16A H tarifát (sum 64A) és 3 fázisra fogják alakítani, pedig nem kérte.

tothgyula

Mindenképpen 3fázist fognak bekötni,és neked is jobbak lesznek a feszültségviszonyaid.A szomszédokról most nem is beszélek!